Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

ja sam prije par tjedana također počeo raditi s tarotom.i ostao sam šokiran sa vezom između tarota, kabale,astrologije, numerologije i starog zavjeta:)
bajdovej evo ga jedan odličan link, stvarno nevjerojatno
-http://www.youtube.com/watch?v=u0iHrjcE ... ed&search=
nije mi baš najjasnija podjela na veliku i malu arkanu, i ima dosta toga istog,
kako vam se čini tumačenje karata od tsariona tojest kako vam se čini njegov taroskop?

jel imate nešto za preporučit da podignem iz knjižnice?
dugačka je ruka masonska.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

posudio sam knjigu tarot egipatskih cigana od kamilo frolich, so far so good.
puno bolje od onog što sam dosad nalazio na netu.mada je to dosta subjektivno.
ima neki broj na početku knjige pa budem probo nabavit karte.di će mi tek onda biti kraj,ihh.
od prije par dana (otkako sam između ostalog) počeo posjećivati ovaj forum,osjećam da mi se vraća intuicija,a um mi privlači osobe, stvari, situacije u kojima me prati neobjašnjiv sinkronicitet.baš super.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Najbolje od svega je što se ne moraš pretjerano truditi već sve spontano dolazi - ti samo odškrineš vrata.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Tarot nije za svakog. Tarot, prvo treba zant otvorit karte, onda ih protumačit i povezat. A o nije isto što i ne znam: naučiš riječi, upališ svijeću i čekaš da se dogodi čudo (banalno rečeno).

Meni mater ima svoj tarot i čita ga ko knjigu. Ja sam kod nje na "praksi" ;P
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

samo da reknem da sam si uštedio puno muke što sam posudio ovu knjigu.
gledajući on lajn, i jednog frenda kako radi sa tarotom.
čini mi se da sam stekao krivi dojam što je tarot tj. na koji način se može koristiti arkanama
drugim riječima ako nekog zanima taort, ja bih mu preporučio da podigne u knjižnici knjigu tarot egipatksih cigana od kamilo Frolich
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Nema neke prevelike mudrosti u čitanju.. Nauči se osnovno značenje karti, kako se vezuju i slijedi se intuicija - poslužit će bilo koje, mala arkana, velika arkana, ciganski tarot, sudbinske karte.. wse Mada iz male arkane ništa ne vidim - moram raditi sa velikom.. Mala mi nije dosta detaljna i treba puno nagađati..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ja san kupija jučer u rijeci knjigu Suvremeni Tarot di san dobija karte "velike i male arkane"
zasad još karte pručavan i nadan se da ću uskoro ih moć dobro koristit.....
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Dobros te me sitili... Idem ja bacit oko malo u svoje karte :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Sve je to subjektvino. Znam osobu koja radi sa tzv. ciganskim kartama i stvarno je istinito što čita. Vezano uz tarot dobra je knjiga od nere, ljubičaste korice, dobra su objašnjenja karata i mogućih kombinacija. Mislim da moram nabaviti novi špil, nešto mi ovaj ne odgovara. I onda vidim na internetu tako velik broj špilova a kod nas tako malo izbora. :(
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sam sa svojima zadovoljno. SVaki put su mi rekle istinu. :D
Hermi, tebi sam gledala u karte ...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply