Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

U svim navedenim knjigama a i u samom Crowleyijevom špilu postoje uputstva za priziv Anđela Hru, i napominjem zaštita je bitna.
Rad sa Tarot kartama nije nešto što čete prakticirati u bilo kojoj prilici i svagdje.

I molim te Emina, ispravi onaj termin s opisom druge karte... nije ni mađioničar niti čarobnjak.... nego Mag.....
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Jaz wrote:U svim navedenim knjigama a i u samom Crowleyijevom špilu postoje uputstva za priziv Anđela Hru, i napominjem zaštita je bitna.
Rad sa Tarot kartama nije nešto što čete prakticirati u bilo kojoj prilici i svagdje.

I molim te Emina, ispravi onaj termin s opisom druge karte... nije ni mađioničar niti čarobnjak.... nego Mag.....
Da l ije nekoi sposoban da ga prizove? Ko ja taj Andjeo i kako se on manifestuje? Ljudi koji su bili sposobni da ga prizovu i manifestuju su... recimo mogli da svetle i ako su posvećivali talisman oko njega se videla svetlost odgovarajuće boje. Mi govorimo o tehnologijama da se nešto uradi, lepo je što piše, ali to otvara pitanje šta je, odnosno ko, taj Andjeo, te pod kojim uslovima se on može prizvati? Previše pitanja teških za odgovor.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

ufff
u prizivu ne tražiš manifestaciju, zato i moliš da stavi svoju ruku na karte, ne da
ih On osobno miješa i otvara, nije riječ o evokaciji i traženju da se manifestrira u nekom obliku. U molitvama većine ljudi nema zahtijeva da im se Bog pokaže... je li?
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Jaz wrote:ufff
u prizivu ne tražiš manifestaciju, zato i moliš da stavi svoju ruku na karte, ne da
ih On osobno miješa i otvara, nije riječ o evokaciji i traženju da se manifestrira u nekom obliku. U molitvama većine ljudi nema zahtijeva da im se Bog pokaže... je li?
Ne baš. Ti tu direktno spuštaš Anđela na karte. Anđeo je bio Anđeo Zlatne zore i to je osnov od kojeg se kasnije polazi u razradu cele priče. Što se tiče toga ko ih meša i otvara, to radimo mi, ali pod rukovodstvom Njega. Dakle kad neki pijani Bosanac pre 20 godina kaže za svog rodjaka da je stavio na sto sliku nekog majmuna, pri čemu misli na Swami Prabhupada, on to kaže iz čiste zlobe dakako. No ako uzmemo u obzir da je Swami Prabhupada bio do kraja života verni obožavalac Hanumana onda ta koincidencija dobija sasvim drugačije značenje i taj pijani Bosanac je u stvari odao poštovanje Swami Prabhupadau a da to nije ni znao. Kako se to dešava i šta je njega inspirisalo da to tako kaže?
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

Gwydion wrote:
Jaz wrote:ufff
u prizivu ne tražiš manifestaciju, zato i moliš da stavi svoju ruku na karte, ne da
ih On osobno miješa i otvara, nije riječ o evokaciji i traženju da se manifestrira u nekom obliku. U molitvama većine ljudi nema zahtijeva da im se Bog pokaže... je li?
Ne baš. Ti tu direktno spuštaš Anđela na karte. Anđeo je bio Anđeo Zlatne zore i to je osnov od kojeg se kasnije polazi u razradu cele priče. Što se tiče toga ko ih meša i otvara, to radimo mi, ali pod rukovodstvom Njega. Dakle kad neki pijani Bosanac pre 20 godina kaže za svog rodjaka da je stavio na sto sliku nekog majmuna, pri čemu misli na Swami Prabhupada, on to kaže iz čiste zlobe dakako. No ako uzmemo u obzir da je Swami Prabhupada bio do kraja života verni obožavalac Hanumana onda ta koincidencija dobija sasvim drugačije značenje i taj pijani Bosanac je u stvari odao poštovanje Swami Prabhupadau a da to nije ni znao. Kako se to dešava i šta je njega inspirisalo da to tako kaže?
dobro, noćas ču razmisliti o tome što si napisao, a uskoro ču ionako raditi sa kartama, pa čemo vidjeti.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Jaz wrote:
Gwydion wrote:
Jaz wrote:ufff
u prizivu ne tražiš manifestaciju, zato i moliš da stavi svoju ruku na karte, ne da
ih On osobno miješa i otvara, nije riječ o evokaciji i traženju da se manifestrira u nekom obliku. U molitvama većine ljudi nema zahtijeva da im se Bog pokaže... je li?
Ne baš. Ti tu direktno spuštaš Anđela na karte. Anđeo je bio Anđeo Zlatne zore i to je osnov od kojeg se kasnije polazi u razradu cele priče. Što se tiče toga ko ih meša i otvara, to radimo mi, ali pod rukovodstvom Njega. Dakle kad neki pijani Bosanac pre 20 godina kaže za svog rodjaka da je stavio na sto sliku nekog majmuna, pri čemu misli na Swami Prabhupada, on to kaže iz čiste zlobe dakako. No ako uzmemo u obzir da je Swami Prabhupada bio do kraja života verni obožavalac Hanumana onda ta koincidencija dobija sasvim drugačije značenje i taj pijani Bosanac je u stvari odao poštovanje Swami Prabhupadau a da to nije ni znao. Kako se to dešava i šta je njega inspirisalo da to tako kaže?
dobro, noćas ču razmisliti o tome što si napisao, a uskoro ču ionako raditi sa kartama, pa čemo vidjeti.
J asve više i više imam svoje mišljenje o kartama i sve manje i manje ih koristim za neka obična pitanja. Al ija generalno što vreme više prolazi imam otklon prema praktičnoj magiji, sem ako nije u zbilja važne i bitne svrhe. No to samo moj lični trip...
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

u osnovi slažem se s tobom, no i dalje mislim da je molitva upućena anđelu Hru sasvim dovoljna za rad s Tarot kartama. Razmislio sam o nekom vidu "vidljive" manifestacije anđela i došao do sljedećeg zaključka:
vjerovali ili ne vjerovali svi imamo Anđela Čuvara, no neki od nas neznamo mu niti manifestaciju niti izgled niti ime, no to ne znači da ga nemamo i da mu se ne možemo obratiti. Od svih priziva Anđela Čuvara padaju mi na pamet dve knjige Liber VIII i Vizija i Glas od A.C. gdje postoji vrlo detaljan opis priziva Osobnog Anđela Čuvara, no svi koji su upoznati sa time složiti če se da je taj priziv teško izvesti prosječnom radnom čovijeku, jedno vrijeme sam razmišljao o tome no nisam našao mogućnost da to izvedem, prije svega slobodno vrijeme i prostor. Za priziv Anđela Hru i njegovu "vidljivu" manifestaciju, velika je vjerojatnost da je priprema i izvođenje rituala popriličan i kompleksan posao, a koja bi nagrada ili potreba trebala biti da se itko upusti u to ne znam, no siguran sam da je to "veliki posao" jer ako nemogu prizvati osobnog anđela a ritual u cijelosti znam, onda ne trebam ni pomišljati o prizivu božanstva koje bdije na Tarot kartama, kad mi takav ritual nije poznat.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Jaz wrote:u osnovi slažem se s tobom, no i dalje mislim da je molitva upućena anđelu Hru sasvim dovoljna za rad s Tarot kartama. Razmislio sam o nekom vidu "vidljive" manifestacije anđela i došao do sljedećeg zaključka:
vjerovali ili ne vjerovali svi imamo Anđela Čuvara, no neki od nas neznamo mu niti manifestaciju niti izgled niti ime, no to ne znači da ga nemamo i da mu se ne možemo obratiti. Od svih priziva Anđela Čuvara padaju mi na pamet dve knjige Liber VIII i Vizija i Glas od A.C. gdje postoji vrlo detaljan opis priziva Osobnog Anđela Čuvara, no svi koji su upoznati sa time složiti če se da je taj priziv teško izvesti prosječnom radnom čovijeku, jedno vrijeme sam razmišljao o tome no nisam našao mogućnost da to izvedem, prije svega slobodno vrijeme i prostor. Za priziv Anđela Hru i njegovu "vidljivu" manifestaciju, velika je vjerojatnost da je priprema i izvođenje rituala popriličan i kompleksan posao, a koja bi nagrada ili potreba trebala biti da se itko upusti u to ne znam, no siguran sam da je to "veliki posao" jer ako nemogu prizvati osobnog anđela a ritual u cijelosti znam, onda ne trebam ni pomišljati o prizivu božanstva koje bdije na Tarot kartama, kad mi takav ritual nije poznat.
Nije stvar u samom ritualu za pritzziv Anđela. Stvar je u tome da je Crowley izašao iz Zlatne zore i da je Hru deo nasleđa Zlatne zore. A tamo su postupno postajali sposobni, tj bili uvođeni u sistem, da mogu da prizovu Anđela. Može se sa Tarotom raditi i bez Hru-a, jer Tarot nije isključivi deo Zlatne zore, niti je nastao u okviru iste. no, ako govorimo o Crowley-u i njegovom pristupu Tarotu, onda moramo da pričamo i o Zlatnoj zori, koja u svom zlatnom dobu nije ni imala svoj Tarot jer ga jednostavno nisu završili. I ako govorimo o njima onda sam mislio da je uputno diskutovati i o tome kako i pod kojim uslovima je kod njih to funkcionisalo.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

još jedan savjet:
u Crowleyevim kartama ima podosta elemenata vezanih za rituale i simboliku Zlatne zore, čak i površno poznavanje je od velike pomoći.

i dalje se možete osloniti na literaturu koja postoji i moguće ju je naći na webu:
Regardie, Zalewski, Wang
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Jaz wrote:još jedan savjet:
u Crowleyevim kartama ima podosta elemenata vezanih za rituale i simboliku Zlatne zore, čak i površno poznavanje je od velike pomoći.

i dalje se možete osloniti na literaturu koja postoji i moguće ju je naći na webu:
Regardie, Zalewski, Wang
Da, samo bih dodao DuQuette koji je 70% prepričan Crowley, ali ima nar zgodnih napomena koje pomažu. Ono što je, bar meni, problem sa Majinom knjigom, je to što ona sve vreme priča o Thoth Tarotu a daje tumačenja po Waite-u. Nije isto značenje u tumačenju za ta dva špila. Za tumačenje i kao pomoćnu literaturu ja preporučujem knjigu Ranka Blažekovića o tarotu.
Post Reply