Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Isti princip ko i u numerologiji. Dal se po tom principu mogu spojit numerološko značenje i tarot? :)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Da ti napišem tekst o tome? ;)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

CousinDeth wrote:Da ti napišem tekst o tome? ;)
Naravno, može. Nego znaš što bi voljela da se napravi - primjer povezivanja karata u priču - slično onim primjerima koje imaš na sajtu, čisto da zainteresirani vide na koji način karte pričaju priču. Vidim da ljudi imaju problema s povezivanjem bez obzira što poznaju značenje pojedine karte.

:shock: nešto su nam se smajliji nakostriješili...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Lep je ovaj sajt o Tarotu. Lon Milo je vidim postao tarot Guru :D
Sasvim sam siguran da će dobro da se nasmeje na to kad čuje, a čuće za par nedelja kad dodje u Evropu :D
Vidim izašle su neke knjge o Tarotu u Hrvatskoj. Lepo, samo ne znam zašto niko ne izda jednu od najbitnijih knjiga o tarotu - a to je Paul Foster Case!
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Hvala na pohvalama. Lon je faca. :) Sviđa mi se njegov način pisanja, a bilo bi dobro kada bi došao održati seminar i u ovim krajevima.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

CousinDeth wrote:Hvala na pohvalama. Lon je faca. :) Sviđa mi se njegov način pisanja, a bilo bi dobro kada bi došao održati seminar i u ovim krajevima.
Za par nedelja je u Holandiji, biće tamo i poneko odavde pa se da pitati. Samo znam od ranije da nema para za to. Em treba pokroti put, em ptreba njega platiti. A on nije više baš tako zdrav i mlad :(
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

CousinDeth wrote:Karta rođenja, na mojem primjeru:
29.08.1975.
1975 + 29 + 08 = 2012
2 + 0 + 1 + 2 = 5
Dakle, karta rođenja mi je Hierophant.

Ako te zanima karta godine, koristiš svoj datum i mjesec rođenja uz trenutnu godinu (osobno više volim odabrati kartu godine u ponoć novogodišnjeg dana).
Ovo sto je napisano zaista stoji u nekoliko knjiga o tarotu. Ali mi se cini da ne moze tako. Jer postoje 22 karte i ne vazi isto pravilo kao u numerologiji. Mislim da treba broj 2012 podeliti sa 22 i ono sto ostane je broj karte

DAKLE OVAKO
2012/22=91.454545454
91x22=2002

2012-2002=10 (tocak srece) TVOJA KARTA a ne Hierophant

U NUMEROLOGIJI
Ako gore navedeni postupak 2012/9= 223.xxxxx
223x9=2007
2012-2007=5

A sto se tice tablice gde se pretvaraju slova u brojeve je dodatna tema. Nasao sam PITAGORIN TOCAK i HEBREJSKI ALFABET a ima ih jos. Vrednosti se razlikuju veoma.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

NoviLik wrote: Ovo sto je napisano zaista stoji u nekoliko knjiga o tarotu. Ali mi se cini da ne moze tako. Jer postoje 22 karte i ne vazi isto pravilo kao u numerologiji. Mislim da treba broj 2012 podeliti sa 22 i ono sto ostane je broj karte

DAKLE OVAKO
2012/22=91.454545454
91x22=2002

2012-2002=10 (tocak srece) TVOJA KARTA a ne Hierophant
Odakle ti to?
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Baphomet wrote:

Odakle ti to?

Nisam siguran sumnjs li u moje tvrdnje. (mislim da sam i matematicki i logicno objasnio) ili me pitas jesam li to video u nekoj knjizi.

Ako me pitas kako sam to provalio ne mogu ti bas tacno reci osim da sam od pocetka tvog posta dobio informaciju da nesto nije uredu a kasnije usao u citavu pricu i ukapirao.

Izgleda da je citava prica oko matematika i tablica samo prepisivana (a mozda se i skrivaju prave informacije ili ne iznose neke osnovne stvari u potpunosti) i treba sve to preispitati. Moguce i da je stvar matematike koja je sad dostupnija upotrebom kompjutera a ranije bila problem. - naprimer deljenje

U svakom slucaju meni je interesantno da malo istrazim sve to.
mystique
Posts: 2
Joined: Sat Jun 28, 2008 2:19 pm

Ja se bavim Tarotom. On je zbilja izuzetan, kako za predikciju, tako i za uvid u određenu situaciju.
Post Reply