Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

Gwydion wrote:
Jaz wrote:još jedan savjet:
u Crowleyevim kartama ima podosta elemenata vezanih za rituale i simboliku Zlatne zore, čak i površno poznavanje je od velike pomoći.

i dalje se možete osloniti na literaturu koja postoji i moguće ju je naći na webu:
Regardie, Zalewski, Wang
Da, samo bih dodao DuQuette koji je 70% prepričan Crowley, ali ima nar zgodnih napomena koje pomažu. Ono što je, bar meni, problem sa Majinom knjigom, je to što ona sve vreme priča o Thoth Tarotu a daje tumačenja po Waite-u. Nije isto značenje u tumačenju za ta dva špila. Za tumačenje i kao pomoćnu literaturu ja preporučujem knjigu Ranka Blažekovića o tarotu.
mislim da je razlog u opširnijem opisu, nisam išao za time kolike su razlike, no bit bi ipak trebala biti ista. Crowleyewa Knjiga Thota je ipak više govori o samim kartama nego značenju u divinaciji. Knjigu Ranka Blažekovića nisam imao prilike vidjeti, iako se na hrvatskom može naći jedan opis Crowleyijevih karata s tumačenjem od jedne autorice čije ime nisam zapamtio... no knjiga se može nabaviti, no ono što me je odbilo kod te knjige je što je knjiga spartanski jednostavno napravljena. Imate opis karte i njezino značenje, vjerujem da može pomoći, no nisam je kupio jer sam smatrao da mi nije potrebna, pogledati ču ime autorice i naslov knjige pa ču i to postati.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

hh...ovako vidio sam da tu ima punooo postova pa nisam onda iso citati sve...nadam se da nije problem ako pitam neka pitanja na koja su tu vec ponudeni odgovori...
zanima me da li su objanjeni di simboli pojedinih vrsta tarota ili je poanta da sam prakticar shvati sto koji simbol znaci?
koji je najjeftiniji spil i di ga ima za kupiti?
koje se jos tehnike rade sa spilovima a da nije proricanje sudbine?
thx
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

ando wrote:hh...ovako vidio sam da tu ima punooo postova pa nisam onda iso citati sve...nadam se da nije problem ako pitam neka pitanja na koja su tu vec ponudeni odgovori...
zanima me da li su objanjeni di simboli pojedinih vrsta tarota ili je poanta da sam prakticar shvati sto koji simbol znaci?
koji je najjeftiniji spil i di ga ima za kupiti?
koje se jos tehnike rade sa spilovima a da nije proricanje sudbine?
thx
Špilove možeš pogledati u Novoj Arki, pa uzmi onaj koji ti se na prvi pogled najviše svidi. Preporučujem one bogato oslikane, koje ne škrtare nijansama boja. Simboli se tumaće uglavnom univerzalno, nema nekih prevelikih odmaka. Svaki špil ima i prateču knjigu, a simbolika se nalazi u mitologiji, astrologiji, kabali... Već sam negdje spomenula Priručnik za Thoth Tarot - Maja Mandić: ključevi arkana koja sadrži sve potrebno za razumjevanje tarota, + razne tehnike, i nešto malo rituala. Priručnik se može čak primjeniti i na bilo koji drugi špil, a da nije Thoth... Priručnik možeš naći gotovo u svim knjižarama ili u Novoj Arci.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

pa hvala na savjetu...
nego jel imas mozda taj prirucnik u pdf-u?
bio bi jako zahvalan
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Nema pdf-a, ionako jednom kad je uzmeš u ruke više se ne odvajaš, neće ti bit žao ako je kupiš.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok...citao sam nesto o tarotu i stvarno nisam znao da ima toliko veze sa kabalom...malo me to zacudilo...hh
misli i donekle privuklo jos vise tarotu...
ako sam dobro shvatio trebala bi velika arkana predstavljati 22 staze mudrosti
a mala arkana tj. onih 40 karata ne ukljucujuci dvorske dio (ako sam doro zapamtio) simbolizira 10 sfera ( 4 karte istog broja i razlicitih elemnata)
nego mene i dalje zanimaju oni oracel spilovi pa ako nije bed da mi neko kaze nesto o tome?
thx
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Inače nisu moe karte, al ono tek kupljene, i to tako lijepe egipatske...joj, e ja bih te....ja još biram, ali kad sam te vidjela, ma zaljubila sam se u njih.... :D , toe ono, ja to moram imati....ma ok, i probah kao piše sožiti u tzv. piramidu kao da pročitaš zapravo neka područja iz svog života jelte....i kae najsmješnije toe ispalo sve točno....wow! Malo sam ipak bila skeptična jelte, u početku, al' stvarno je ispalo točno...I like it! Zapravo svaki tarot je isti samo je razlika u slikicama, jel je? al' one su tako lijepe bile........ah.....
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Dobih tai egipatski tarot....awwwww....a tak su lijepe karte!
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Ja sam si kupio Pagan tarot jer mi je on odma zapeo za oko, ali ne u Novoj arci nego u algoritmu.....slikice su super prate život moderne vještice
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Tarota ima i na amazonu za kupit.. kako obicno karte idu uz knjigu onda na paketu pise da je knjiga unutra pa ne diraju na carini...
Post Reply