Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Sveza stvar pa je interesantno pogledati.

Tarot-Numerološka Natalna Karta

Originalan Kabalistički alat koji je namenjen pre svega onima koji se profesionalno bave tumačenjem tarota i numerologije.

Detaljno na www.SokakEzoterije.com - potpuno novo u tarotu i numerologiji

Pozdrav
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

Tarot je izuzetan... ne samo kad je divinacija u pitanju... to i nije tako zanimljivo...
za početak:
nabavite si dvije knjige... ostale nisu bitne hihihihi
1. A.C. Thoth Tarot... može se i skinuti u pdf-u
2. Maja Mandić Ključevi Arkana- sa crowleyem če mnogi imati problema, sa Majom neče... ona je odlićna... i ne samo na hrvatskom, to je najbolje što je napisano o Thot Tarotu, poslje samog A.C. na bilo kojem jeziku, evo i link za Maju: http://www.arkonamaja.com/
knjiga je u Novoj Arci nekih 160 kuna uz članarinu... inače je 280... no jako dobra knjiga... hihihi... jooj... ma nemojte je kupiti ako ste ispod 18.... hihihi....

i jasno trebati če vam i Crowleyev Tarot špil, ne trebam ni reči koliko je poseban... ali ne znam tko bi želio držati neke druge Tarot karte u ruci poslje Crowleyevih... ne kužim, ali valjda ima i takvih... moj prvi odabir je bio Crowleyev Tarot... to je bilo tako logićno... nisam ni kužio Tarot, ali sam znao da moram uzeti baš Taj špil... kismet... hihihi
sad čekam da me netko popljuje....
i da... nemojte kupovati bezveze knjige sa špilovima... kupite onu pravu... gore nevedene... a Tarot je uvijek pravi odabir. Mnogi savjetuju da birate između onih špilova koji vam se najviše sviđaju, no kako ne možete pogledati špil u trgovini, pogledajte ga na webu. Kad povežete neke stvari u Tarotu s drugim stvarima... hihihi... lakše se pamte i značenja. Tarot A.C. je možda na prvi pogled težak... ma i je težak, ali je izuzetan, s vremenom čete se zanimati i za druge stvari... a koje su to... otkriti čete sami.
Što se tiće divinacije, za to vam i ne treba Tarot, jer ima i jednostavnijih metoda od Tarota, morate imati u sebi ono nešto... ili pak to nešto razviti... ja s time nemam problema.
hihihihi
morao sam editirati post. morate raditi zaštitu... kad radite sa Tarotom... zaštita je bitna... (mislim da nema posta gdje nisam spomenuo zaštitu...hihihihi)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Jaz wrote:Tarot je izuzetan... ne samo kad je divinacija u pitanju... to i nije tako zanimljivo...
za početak:
nabavite si dvije knjige... ostale nisu bitne hihihihi
1. A.C. Thoth Tarot... može se i skinuti u pdf-u
2. Maja Mandić Ključevi Arkana- sa crowleyem če mnogi imati problema, sa Majom neče... ona je odlićna... i ne samo na hrvatskom, to je najbolje što je napisano o Thot Tarotu, poslje samog A.C. na bilo kojem jeziku, evo i link za Maju: http://www.arkonamaja.com/
knjiga je u Novoj Arci nekih 160 kuna uz članarinu... inače je 280... no jako dobra knjiga... hihihi... jooj... ma nemojte je kupiti ako ste ispod 18.... hihihi....

i jasno trebati če vam i Crowleyev Tarot špil, ne trebam ni reči koliko je poseban... ali ne znam tko bi želio držati neke druge Tarot karte u ruci poslje Crowleyevih... ne kužim, ali valjda ima i takvih... moj prvi odabir je bio Crowleyev Tarot... to je bilo tako logićno... nisam ni kužio Tarot, ali sam znao da moram uzeti baš Taj špil... kismet... hihihi
sad čekam da me netko popljuje....
i da... nemojte kupovati bezveze knjige sa špilovima... kupite onu pravu... gore nevedene... a Tarot je uvijek pravi odabir. Mnogi savjetuju da birate između onih špilova koji vam se najviše sviđaju, no kako ne možete pogledati špil u trgovini, pogledajte ga na webu. Kad povežete neke stvari u Tarotu s drugim stvarima... hihihi... lakše se pamte i značenja. Tarot A.C. je možda na prvi pogled težak... ma i je težak, ali je izuzetan, s vremenom čete se zanimati i za druge stvari... a koje su to... otkriti čete sami.
Što se tiće divinacije, za to vam i ne treba Tarot, jer ima i jednostavnijih metoda od Tarota, morate imati u sebi ono nešto... ili pak to nešto razviti... ja s time nemam problema.
hihihihi
morao sam editirati post. morate raditi zaštitu... kad radite sa Tarotom... zaštita je bitna... (mislim da nema posta gdje nisam spomenuo zaštitu...hihihihi)
Kada je to izašlo na hrvatskom? I je li ostalo na ekavici, ili je prebačeno na ijekavicu? To je dobra knjiga, hoću ja da je recenziram na svom sajtu, pa me interesuje da li je ista kao ono ranije izdanje na srpskom, ili je dopunjena? Izdavač, godina, broj strana, možeš li mi skenirati, ili bar slikati, digitalcem naslovnu stranu hrvatskog izdanja i sl?
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Gwydion wrote: Kada je to izašlo na hrvatskom? I je li ostalo na ekavici, ili je prebačeno na ijekavicu? To je dobra knjiga, hoću ja da je recenziram na svom sajtu, pa me interesuje da li je ista kao ono ranije izdanje na srpskom, ili je dopunjena? Izdavač, godina, broj strana, možeš li mi skenirati, ili bar slikati, digitalcem naslovnu stranu hrvatskog izdanja i sl?
Sa Majom sam razgovarao pre otprilke godinu dana i ona mi je tada rekla da izdaje kjnjigu na hrvatskom. Mislim zbog komercijalnih razloga. U Beogradu je nemoguće naći u prodaji. Čak ni u starinarnicama. Zaista je za sveobuhvatana i mozda dovoljna
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

NoviLik wrote:
Gwydion wrote: Kada je to izašlo na hrvatskom? I je li ostalo na ekavici, ili je prebačeno na ijekavicu? To je dobra knjiga, hoću ja da je recenziram na svom sajtu, pa me interesuje da li je ista kao ono ranije izdanje na srpskom, ili je dopunjena? Izdavač, godina, broj strana, možeš li mi skenirati, ili bar slikati, digitalcem naslovnu stranu hrvatskog izdanja i sl?
Sa Majom sam razgovarao pre otprilke godinu dana i ona mi je tada rekla da izdaje kjnjigu na hrvatskom. Mislim zbog komercijalnih razloga. U Beogradu je nemoguće naći u prodaji. Čak ni u starinarnicama. Zaista je za sveobuhvatana i mozda dovoljna
Esotherija tu knjigu neće ponovo štampati. Iz nekih veoma banalnih razloga u koje ja sad ne bih da ulazim jer nije ni mesto, niti bi bilo pristojno. Ak oje izašla u Hrvatskoj, a vidimo da jeste, ja hoću podatke o toj knjizi da je recenziram na sajtu. Ako je ista kao srpsko izdanje, onda su mi dovoljni samo ovi podaci koje sam gore naveo.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

Maja Mandić
KLJUČEVI ARKANA
Praktični priručnik za Crowleyev Tarot
Nova Arka
Zagreb 2007

Knjiga se može kupiti... i toplo je preporučam. Koliko znam u pripremi je i englesko izdanje knjige...
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

evo još jedne knjige koja če mnogima koristiti, na engleskom je i povezuje kabalu sa kartama:
THE QABALISTIC TAROT
(a textbook of mystical philosophy)
autor: Robert Wang

ovo se može smatrati obveznom literaturom kad je o Tarotu riječ, nije vezana isključivo za Crowleyev špil pa navalite... ne znam gdje se može skinuti ali znam da se lako može naći u pdf formatu.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Jaz wrote:evo još jedne knjige koja če mnogima koristiti, na engleskom je i povezuje kabalu sa kartama:
THE QABALISTIC TAROT
(a textbook of mystical philosophy)
autor: Robert Wang

ovo se može smatrati obveznom literaturom kad je o Tarotu riječ, nije vezana isključivo za Crowleyev špil pa navalite... ne znam gdje se može skinuti ali znam da se lako može naći u pdf formatu.
To je sasvim dobra knjiga koja paralelno obradjuje nekoliko različitih špilova. Definitivno obavezno štivo.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

emina wrote:Nema neke prevelike mudrosti u čitanju.. Nauči se osnovno značenje karti, kako se vezuju i slijedi se intuicija - poslužit će bilo koje, mala arkana, velika arkana, ciganski tarot, sudbinske karte.. wse Mada iz male arkane ništa ne vidim - moram raditi sa velikom.. Mala mi nije dosta detaljna i treba puno nagađati..
JOOOOJ

nije dobro ovako pisati o Tarotu, istina, karte ko karte... poslužiti če svrsi... ako je svrha divinacija... ali nije to Tarot
Intuiciju imaju svi, ako je nemaju može se razviti, nije posebno vezana za spol no žene ipak imaju nešto razvijeniju intuiciju nego muškarci (riječ je o prosječnim ljudima)
spomenula si telepatiju u jednom od postova... nije riječ o telepatiji nego vještini pogađanja, odnosno jednom dijelu vidovitosti koja se razvija s vremenom, ne mora biti nužno vezana za karte. U Tarotu se kod divinacije radi sa svim kartama ne samo sa Velikim...
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Gwydion wrote:
Jaz wrote:evo još jedne knjige koja če mnogima koristiti, na engleskom je i povezuje kabalu sa kartama:
THE QABALISTIC TAROT
(a textbook of mystical philosophy)
autor: Robert Wang

ovo se može smatrati obveznom literaturom kad je o Tarotu riječ, nije vezana isključivo za Crowleyev špil pa navalite... ne znam gdje se može skinuti ali znam da se lako može naći u pdf formatu.
To je sasvim dobra knjiga koja paralelno obradjuje nekoliko različitih špilova. Definitivno obavezno štivo.
Nije stvar u intuiciji samo. Najpre, ja sam od onih koji preferiraju elementarne dignitete pri analizi odgovora. Potom, veoma bitna stvar kod Tarota je priziv Anđela pre otvaranja i pretpostavka da se on i spusti i da onda naše divinacije budu inspirisane i vodjene od Njega, a ne od nas.
Post Reply