Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Godinama se koristim ciganskim tarotom. Do sada me ni jedanput nije iznevjerio. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

tallamasca wrote:Godinama se koristim ciganskim tarotom. Do sada me ni jedanput nije iznevjerio. :D

Šta to postoji CIGANSKI.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Da. Postoje razlicite vrste tarote. Ja sam ovaj dobila od jedne ciganke koja ga je godinama i godinama nosila sa sobom. I onda ga je meni dala.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

potvrdujem tallamascinu izjavu ciganskog tarota, mene non stop lista, i uvijek tak nekak ispadne :mrgreen:
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hermi nemoj da me sad 10 ljudi dode us plit i ajde i meni :P
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
tatyana39
Posts: 6
Joined: Fri Nov 02, 2007 11:15 pm

emina, pretpostavljam da se baviš tarotom. I ja isto uvijek kad nisam sigurna u ispravnost svojih koraka, ishod nekih događaja ili osobe koje srećem a nisam sigurna u njih. Tarot je iznanredan način divninacije i ako ga se poštuje, ne shvata olako i ako se ne pitaju gluposti ili se ne forsira sa prevelikim ponavljanjem pitanja odgovori su toliko točni da je to stvarno čudesno.

međutim isto kao i sve zahtjeva vještinu i dobro poznavanje kako arhetipova, tako i horoskopskih znakova, planeta, elemenata, simbolike. Jednom kad se ovaj jezik savlada tarot slaže nevjerovatno točne odgovore i navodi naš unutarnji život, otkriva buduće događaje i upozorava nas koje korake moramo poduzeti, a koje izbjeći.

Svim onima koji se misle treba li im ili ne preporučam da ipak uzmu jedan špil, šta ne dođe više od 150 kn, stave ga sa strane i dok proučavaju magiju da paralelno proučavaju i tarot.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

tatyana39 wrote:emina, pretpostavljam da se baviš tarotom.
Naravno, tarot mi je omiljeno sredstvo divinacije i usporedno s ostalim tehnikama i najtočnije. Čak sam u slobodno vrijeme i radila na par tarot linija nekoliko godina. U biti je tarot bio i pokretač daljnjeg proučavanja magije. U knjižici sa objašnjenjima ispod svake karte stajale su i male čarolije koje su me potaknule da potražim više informacija. Ponekad kad sam ljudima osobno otvarala karte unaprijed sam znala koja će se karta otvoriti - što dokazuje i usporedno razvijanje telepatije i intuicije. Čak mi se znalo desiti da osječam točno ono što osoba preko puta mene osječa (najčešće napetost i neku vrstu adrenalina)..
Tarot se može izvrsno uvježbati, ne samo poznavanjem karata, poretka i poveznica između drugih grana (Kabale npr.), već i ako se na samom početku prije nego se karte počnu proučavat napravi mali popis što određena karta za nas predstavlja, koje osječaje budi. Bitno je izabrati kvalitetan špil bogato ilustriran, a opet ne prekičast što može zbunjivati podsvjest prilikom tumačenja. Možete ih i izraditi kod kuće - postavit ću link sa kartama - možete isprintati probne i naljepit na karton dok ne pronađete kvalitetan špil po vašem ukusu. Važno je karte pročistit u početku - postaviti ih na stol okrenute gore i posipat sa soli - nakon toga divno će se listat i neće se ljepit što je često slučaj. Također poželjno ih je držati u kutiji ili u platnenoj vrečici. Karte ne bi smio dirati nitko osim vas, a ako vam karte prediže osoba kojoj se čita obavezno je nakon gledanja isprati ruke pod mlazom tekuće vode, te ih jednom mjesećno ostaviti na otvorenom za vrijeme punog mjeseca da se pročiste od energija...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Emina koji tarot koristiš?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Veliku i malu arkanu
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Imam nekoliko raznih špilova, od tarota grčkog, tzv Delphi, do talijanskog, za kojeg znam da ga zna čitati vrlo mali broj ljudi.Svaki špil mi služi u otvaranju i divinaciji, naravno, svakli u svom području
through the stars I am coming
Post Reply