Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
Post Reply
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Tako vala ! :)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gwydion wrote:
Artemida wrote:Evo nekih pdf knjigica koje mogu pomoćihttp://www.tarot.org.il/Library/Mathers/The%20Tarot.pdf
To smo preveli, trenutno se lektoriše i biće na haotikinom sajtu kao html i pdf uskoro.
Dooobro!Bravo, veseli me, molim te ako može ovdje obavijest kada je postavljeno, hvala :D
through the stars I am coming
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Jel zna ko tarot ali bas dobro?
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Što ti "baš dobro" znači? U početku ti je posao savladati značenja karata, jednostavnija bacanja i tumačenja. Kasnije tu dolazi alkemijski simbolizam, astrologija, digniteti... Mada sam daleko od početnika, što ga više proučavam, više mi se nepoznanica otkriva.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

avy wrote:jel treba nabavit posebni špil il se može s običnim,onim za remi?
Moja cura je u srednjoj školi intuitivno koristila običan špil, a kasnije je nabavila Thoth tarot koji koristi već desetak godina. Moguće je koristiti obične karte, samo ćeš kupovinom "pravog" špila dobiti i knjižicu za korištenje. Nisam upoznat s literaturom za divinaciju putem igraćih karata pa će ti put biti teži na taj način.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

CousinDeth wrote: a kasnije je nabavila Thoth tarot koji koristi već desetak godina.
Moje saučešće.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

CousinDeth wrote:Što ti "baš dobro" znači?
Da je odličan u tome.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

ako si ovim pitanjem htio pronaći nekoga ili nešto ko bi te u tom vodio,onda ti mogu odgovoriti.
ako si mislio nešto drugo onda ne.

meni je knjiga tarot egipatskih cigana (kamilo frolich) bila odličan vodič.
mada osjećam neke nedostatke.
ali to je zbog toga što treba biti bolje potkovan u alkemiji, astrologiji, kabali i magiji a meni je to sve novo.
no,svejedno ovo je bio odličan početak.a imam par frendova što već duže otvaraju tarot kad sam im pokazao otvaranje iz te knjige tražili su da im posudim.to bi trebalo nešto reći.
osobno meni je isto draže kad netko je to sve već usvojio pa da prenese.no, koliko sam shvatio to ide malo teže jer se do znanja stiže na veoma neuovičajen način, pa se tako i prenosi.mislim na ono pravo znanje.
znam prepoznati kad je nešto pravo pa čak i kad se s pravim nikad prije nisam susreo.a toliko toga ima što nije pravo.
interesantno da su nostradamusova knjigu našli na policima knjižnice u vatikanu sasvim slučajno pod drugim, manje interesantnim imenom...(e tamo ima pravih knjiga)
kako god, da bi tarot kvalitetno savladio treba poznavati i ono četiri discipline.tarot je zapravo spoj toga četiri
a ode ja u oft.sori
eto toliko
dugačka je ruka masonska.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gost wrote:
CousinDeth wrote: a kasnije je nabavila Thoth tarot koji koristi već desetak godina.
Moje saučešće.
Ajd, ajd...nije tako strasno, pogledaj mene, imam dva spila i sta mi fali? :mrgreen:
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Annelica
Posts: 3
Joined: Tue Dec 25, 2007 9:35 pm

Da li neko kao pocetnik u svemu ovome moze da kupi tarot karte i knjige i da nauci nesto iz toga?
Post Reply