Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
Post Reply
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Tarot je naziv za set koji sadrži 78 karata, koje su grupirane na Velike Arkane (22 karte) i Male Arkane (56 karata). Male Arkane se sastoje od 40 karata sa brojevima 1 - 10, raspoređenih u 4 "boje": Štapovi, Pehari, Mačevi i Novčići, te 16 Dvorskih Karata. Dvorske Karte također su po 4 od svake "boje".

Tarot je ezoterijsko, okultno sredstvo, koje s obzirom na pretpostavljena svojstva, služi za predviđanje budućih događaja/proricanje sudbine ili meditaciju kojoj je svrha kontakt s nesvjesnim i usavršavanje osobe.

Umjetnost intuitivnog čitanja simbola pomoću kojih možemo proniknuti u poruke podsvjesnog. Stoljećima su razvijana sredstva i metode pomoću kojih pokušavamo dokučiti svijet podsvjesnog: meditacija, vizualizacija, psiho-analiza, tumačenje snova i sl.

Tarot je također jedno od takvih sredstava i njegova snaga dolazi iz preplitanja individualnog i univerzalnog. On ne potpada ni jednoj dogmi ili doktrini a objedinjuje univerzalno znanje i uvažava slobodnu volju pojedinca.

Porijeklo Tarota je još uvijek nepoznanica iako prve pisane tragove nalazimo u sjevernoj Italiji u ranom 15. stoljeću.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tonya
Posts: 10
Joined: Mon Oct 22, 2007 3:18 pm

Uh, Tarot. U posljednje sam se vrijeme malo više njime pozabavila. Poprilično je komplicirano, pogotovo jer nisam popamtila značenja karata i stalno moram listati po knjigama dok analiziram bacanje. :)
Međutim, za sada sam gotovo sve dobro protumačila! :mrgreen:
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ja ne znam gdje se karte mogu nabaviti.
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

u ovo ne vjerujem niti mislim komentarirat isto...... ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Eagles wrote:Ja ne znam gdje se karte mogu nabaviti.
Nova Arka, Zg
through the stars I am coming
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Pogledaj i po knjižarama - često i tamo imaju.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

A di je ta Nova Arka i šta je to?
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Mislim da je to kuca koja se bavi tiskanjem magicnih knjiga,pribora i kistala. Ako nisi iz ZG kostat ce te i postarina. :oops:
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:21 pm, edited 1 time in total.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

mene zanima knjiga o runama
:mrgreen:
dugačka je ruka masonska.
Post Reply