Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Potrebna mi je tablica NUMERIČKE VREDNOSTI HEBREJSKOG ALFABETA I VELIKIH ARKANA

Ustvari imam jednu gde je:

alef - A - 22 - luda - 1
bet - B - 1 - mag - 2

i tako redom

Ali nedostaju vrednosti za Ž, Đ, LJ, DŽ, NJ

Gde mogu da to pronađem?
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

NoviLik wrote:Potrebna mi je tablica NUMERIČKE VREDNOSTI HEBREJSKOG ALFABETA I VELIKIH ARKANA

Ustvari imam jednu gde je:

alef - A - 22 - luda - 1
bet - B - 1 - mag - 2

i tako redom

Ali nedostaju vrednosti za Ž, Đ, LJ, DŽ, NJ

Gde mogu da to pronađem?
što se tiče alefbeta evo ti:
Image
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jso ... phbet.html

Image

Image

-Tako da se može vidjeti da Alef (A) ne može biti 22 nego 1. A Bet (B) je uvijek 2. čak i Berešit počinje s Bet; Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets. Počinje s Bet jer samo je Bog, ADoNaI, Alef, prvi te se radi o mističnom stvaranju svijeta (to navodim jer ima mnogo budala koji i dalje drže do kreacionističkih mentalnih izlučevina).
-I ne nedostaju vrijednosti za Ž, Đ, LJ, DŽ, NJ jer tih slova NEMA. Pitam se kako ljudi mogu biti tako uskoumni da ne mogu pojmiti da posebni znakovi postoje samo u određenom jezičnom području poput navedenih. Gdje će te u njemačkom ili engleskom naiči na Ž ili Đ ....???? NIGDJE! Kao što ni u hrvatskom nećete nači ü (kao npr: über).
U ostalom, mi koristimo arapske brojke (ne rimske, ne grčke, ne kineske nego arapski brojčani sustav) u judaizmu TO NE POSTOJI te numeričke vrijednosti se prikazuju slovima.
-Tako da se za specijalne znakove uzima bliži ekvivalent ili se slova razdvajaju. Npr za Ž se uzima Z (tj. zain), za Đ se uzima D (dalet), a što se tiče drugih slova, reci mi, možda ti imaš takvu tipkovnicu no ja nikad u životu nisam vidio tipkovnicu koja ima tipku DŽ, LJ, NJ....

-Neću se ispričavati na ovako osorom tekstu jer glupo mi je da netko tko namjerava prakticirati nešto ne zna ni osnove osnova, primus osnova bez kojih nema govora ni čitati okultnu literaturu, a kamoli ići išta prakticirati. A kad se zbog svog idiotizma opeku, onda će pljuvati po svetoj umjetnosti i postati vjerski fanatici u nekakvoj životnoj borbi protiv stvari o kojima nema blagog pojma. Uh što mi se povrača...

Ili kako sam već nekom rekao..... uzmi smith & wesson, lakše ćeš ubrzati svoju propast i uštedjet mnogima trud.

Zar ljudi ne shvačate da trebate osnove, da bez poznavanja slova ne možete ni pisati, a kamo li čitati. Osobno već dugo prakticiram sve i svašta no i dalje iznova se vračam na osnove.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Hej, covece pa ti si potuno u pravu, sve sto si rekao stoji.

Ali postoje ponegde tablice po kojima se vrsi pretvaranje Reci -Imena u Numericki ili tarot zbir. A za to su neophodna i naša slova. Znači transkripcija na Hrvatski ili Srpski

alef - A - broj 22 - luda - (numericka vrednost 1)
bet - B - broj 1 - mag - (numericka vrednost 2)
...
reš - R - broj 19 - sunce - (numericka vrednost 200)
šin - Š - broj 20 - eon - (numericka vrednost 300)

Da ne ulazimo u polemiku koliko je to moguce i kakve je to valjanosti...
Ako je neko naišao na ovu transkripciju ili je pokusao sam da je napravi super ako ne ;)

Sephirot Hvala na vremenu i ovim tablicama koje si poslao... :D

Za numerologiju postoji više transkripcija. Evo tri.

ISTOČNA VARIJANTA
1- A,I,J,Y,Q
2- B,K,R
3- C,Č,Ć,S,Š,G,L
4- D,Đ,LJ,M,T
5- E,H,N,X
6- NJ,U,V,W
7- O,Z,Ž
8- F,P

ZAPADNA VARIJANTA

1- A I J Lj Y
2- B R K
3– C G L S Š Č Ć
4– D Đ Dž M T Ž
5– E H N X
6- W U V Nj
7– O Z Ž
8– F P

KALDEJSKA VARIJANTA:

1- A I J Z Q
2- B K R S Š
3- C G L Đ Ć
4- D M T Dž Č
5- E H N X Nj
6- U V W
7- O Z Ž
8- F P
9- nema
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

NoviLik wrote:Hej, covece pa ti si potuno u pravu, sve sto si rekao stoji.

Ali postoje ponegde tablice po kojima se vrsi pretvaranje Reci -Imena u Numericki ili tarot zbir. A za to su neophodna i naša slova. Znači transkripcija na Hrvatski ili Srpski
Nema pretvaranja riječi u numerički, a kamoli u tarot zbir. Nemoj mislit da ne znam na što ciljaš no onda se treba koristiti i konkretni pojmovi....nismo na placu i ne cjenkamo se za sir i vrhnje te za 10 jaja.

Ono o čem ovdje govoriš je korištenje gematrije i notarikona (googlaj, ne da mi se objašnjavat) da bi dobili numeričku vrijednost riječi (bilo da govorimo o imenu osobe ili opčenito riječi/naziva za neki predmet, pojavu, itd). Ti brojevi (kako mnogi misle da su između 1 i 10, nisu) se rastežu i na nekoliko stotina čiji se simbolizam mora dobro poznavati. E, tu dolazi gematrija. Ne geomatrija, ne geomancija (to je sasvim nešto drugo) nego GEMATRIJA, numerički ekvivalent riječi. A ako je itko čitao Liber Al možda ima neke pretpostavke.

-Ne postoji transkripcija slavenskih jezika. Jedina transkripcija koja je rađena na latinicu je Engleski preko kojeg se sve ostalo može raditi. A korespodencije hebrejsko-engleskog s gematriom imaš u Liber 777.
NoviLik wrote:alef - A - broj 22 - luda - (numericka vrednost 1)
bet - B - broj 1 - mag - (numericka vrednost 2)
...
reš - R - broj 19 - sunce - (numericka vrednost 200)
šin - Š - broj 20 - eon - (numericka vrednost 300)

Da ne ulazimo u polemiku koliko je to moguce i kakve je to valjanosti...
Ako je neko naišao na ovu transkripciju ili je pokusao sam da je napravi super ako ne ;)

Sephirot Hvala na vremenu i ovim tablicama koje si poslao... :D

Za numerologiju postoji više transkripcija. Evo tri.

ISTOČNA VARIJANTA
1- A,I,J,Y,Q
2- B,K,R
3- C,Č,Ć,S,Š,G,L
4- D,Đ,LJ,M,T
5- E,H,N,X
6- NJ,U,V,W
7- O,Z,Ž
8- F,P

ZAPADNA VARIJANTA

1- A I J Lj Y
2- B R K
3– C G L S Š Č Ć
4– D Đ Dž M T Ž
5– E H N X
6- W U V Nj
7– O Z Ž
8– F P

KALDEJSKA VARIJANTA:

1- A I J Z Q
2- B K R S Š
3- C G L Đ Ć
4- D M T Dž Č
5- E H N X Nj
6- U V W
7- O Z Ž
8- F P
9- nema
Nikad čuo za istočnu, zapadnu i srednju s u žutoj boji s ljubičastim leptiričima i narančastim čimpanzama na stablu Baobaba. Pretpostavka.....ne postoji ovakva podjela.

Ovdje što vidim razlažeš više numeroloških sustava. Ako baš tako razmatraš onda imamo kaldejsku, egipatsku, grčku, hebrejsku. Druge ne znam.
NoviLik wrote:alef - A - broj 22 - luda - (numericka vrednost 1)
bet - B - broj 1 - mag - (numericka vrednost 2)
...reš - R - broj 19 - sunce - (numericka vrednost 200)
-Za sunce znam da mu daju num. 666 po gematriji.....možda ne govorimo o istoj stvari....

Možda ti ovo pomogne u onome što tražiš....
http://www.psyche.com/psyche/tarot/tarot_alphabet.html

no ovo sigurno će biti od pomoći...

http://www.billheidrick.com/works/hgemat.htm

uf, skoro sam zaboravio.... liber 777
http://www.geocities.com/nu_isis/liber777revised.pdf
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Kolko mi se isplati kupit neki špil? I koji? Mislio sam kupit Rider-Waite, al sam skužio da ima ljepših. A sigurno postoje ljepši od tih ljepših, pa vas molim da mi kažete koji je vama najljepši.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Meni je najljepsi moj Necronomicon Tarot (koji sam greskom kupio :lol:)...
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/necronomicon/

Mislim da sam moras odabrat koji ti je najljepsi i koji te najvise privlaci...
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Počeo sam crtat svoj. I danas sam završio prvu kartu. Iako mi neak navlači na sličicu iz mange,
User avatar
SweetRose
Posts: 13
Joined: Thu Feb 11, 2010 7:23 pm
Location: Zagreb

Ja koristim dragon tarot. Volim inace zmajeve i tako ta mitološka bica i zaljubila se u ove karte cim sam ih vidjela http://www.aeclectic.net/tarot/cards/dragon/ :)
An´ye harm none, do what ye will!
Dragana85k
Posts: 40
Joined: Mon Aug 02, 2010 2:42 pm

napokon sam kupila tarot karte,nisam mogla da verujem da sam ih nasla u crnoj gori knjiga i karte artura edvard vejt,:)kao da su mene cekale,to im je bio jedini primerak:)samo se nadam da ne smeta.sto su ljudi razni otvarali te karte.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

A gdje si u crnoj gori nasla karte? zasnima me jer bi i ja da ih kupim
Post Reply