Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

angelspring wrote:ja već dugo imam tu ideju al nikako da realiziram, očito nas ima još :D fora je :)
Cesto mi se desavaju takve stvari. Bilo bi zanimljivo i razmeniti iskustva u direktnom radu.

Oni koji bacaju karte godinama potpuno se zbune i blokiraju. I tesko im je da predju na sistem okruglih karata jer to zahteva i promenu koncepcije gledanja.

Laicima se dopadaju okrugle karte bez izuzetka.

Ono sto je interesantno je da sam osim sa tarot kartama to uradio i sa Majanskim pecatima i brojevima. (Obukao sam ih u okrugle karte).

Fascinantno je -- Probajte barem sa brojevima. Uzmite 9 CD-a koje bi ste inace bacili. Ispisite brojeve. Promesajte i tumacite kao sto bi ste ih i numeroloski tumacili. Zatim uzmite u obzir i ugao pod kojim se okrenu brojevi. pronadjite svoju pricu i to je to uspeli ste :D

Ako vam se dopadne upotrebite mastu ili jos bolje meditirajte nad svakim brojem i kada dobijete sliku napravite je u nekom programu kao okrugle podloške i odštampajte. Isecite i odnesite na plastificiranje.

Sigurno ce te imati najjace karte jer ste ih sami napravili i ulozili energiju u sve to. Karte ce vam biti zahvalne sto ste im udahnuli zivot...

:ugeek:
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Niti ih okrećem naopako niti ih imam namjeru bilo kako zakretati. Ne vidim razloga zasto nesto komplicirati kad je za mene analiza sa "obicnim" kartama prilicno kompleksna stvar koja zahtjeva mir i koncentraciju.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Baphomet wrote:Niti ih okrećem naopako niti ih imam namjeru bilo kako zakretati. Ne vidim razloga zasto nesto komplicirati kad je za mene analiza sa "obicnim" kartama prilicno kompleksna stvar koja zahtjeva mir i koncentraciju.
Naravno, naravno naj vaznije je pratiti sebe. Tako su i razultati naj primereniji.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Običaj okretanja karata naglavačke pojavljuje se kod sudbinskih kolko sam primjetila i čak i kod korištenja velike arkane - čisto mislim zbog malog broja karata, a tumačenje je obrnuto od značenja karte. No zato je tu mala arkana koja razrađuje detalje, pa je okretanje skroz nepotrebno i nisam sigurna kolko je mudro. Okrugli tarot možda jest neobičan i zgodan, ali kad se pogleda kolko je svaka karta kompleksna - zbunjujuča tehnika.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Znali neko kako se računa tarot karta, vladalac dana ili mozda izvesnog perioda nisam bas sasvim siguran.

Sigurno postoji neka matematika gde se izracunava vladavina tarot karte za dan ili izvesni period. Mislim da postoji u knjizi o tarotu Maje Mandic.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

NoviLik wrote:Znali neko kako se računa tarot karta, vladalac dana ili mozda izvesnog perioda nisam bas sasvim siguran.

Sigurno postoji neka matematika gde se izracunava vladavina tarot karte za dan ili izvesni period. Mislim da postoji u knjizi o tarotu Maje Mandic.
Hm...
Prema zodijaku:

Ovan
Planet: Mars
Karta: Car
Elemenat: Vatra
Vladavina: ožujak. 21 - travanj. 19

Bik
Venera
Car
travanj. 20 - svibanj 20

Blizanci
Merkur
Ljubavnici
svibanj 21 - lipanj. 20

Rak
Mjesec
Kočija
lipanj. 21 - srpanj. 22

Lav
Sunce
Snaga
srpanj. 23 - kolovoz. 22

Djevica
Merkur
Pustinjak
kolovoz. 23 - rujan. 22

Vaga
Venera
Pravda
rujan. 23 - listopad. 23

Škorpion
Mars i Pluton
Smrt
listopad. 24 - studeni. 22

Strijelac
Jupiter
Umjerenost
studeni. 23 - prosinac. 21

Jarac
Saturn
Vrag
prosinac. 22 - siječanj. 20

Vodenjak
Saturn i Uran
Zvijezda
siječanj. 21 - veljača. 18

Ribe
Neptun
Mjesec
Veljača. 19 - Ožujak. 20
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

Hvala na informaciji,

To sto si napisala sam vec video. Verovatno se nisam precizno izrazio. Postoji nekakva matematika vezana za dan rodjenja i odredjivanje karte. Pokusacu da ulovim Maju Mandic i da sve lepo ispitam pa cu pustiti na forum kako se to sve radi.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Karta rođenja, na mojem primjeru:
29.08.1975.
1975 + 29 + 08 = 2012
2 + 0 + 1 + 2 = 5
Dakle, karta rođenja mi je Hierophant.

Ako te zanima karta godine, koristiš svoj datum i mjesec rođenja uz trenutnu godinu (osobno više volim odabrati kartu godine u ponoć novogodišnjeg dana).
User avatar
NoviLik
Posts: 20
Joined: Sat Mar 22, 2008 3:47 pm

CousinDeth wrote:Karta rođenja, na mojem primjeru:
29.08.1975.
1975 + 29 + 08 = 2012
2 + 0 + 1 + 2 = 5
Dakle, karta rođenja mi je Hierophant.

Ako te zanima karta godine, koristiš svoj datum i mjesec rođenja uz trenutnu godinu (osobno više volim odabrati kartu godine u ponoć novogodišnjeg dana).
A kako onda iskoristiti karte koje su vece od 9.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Karte koje su veće od 9 odgovaraju arkanama tog broja. Reduciranje se radi u slučaju kada je zbroj veći od 21 (što odgovara zadnjoj arkani).
Post Reply