Prošli životi

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

emina wrote: i jedno i drugo. Teško mi je vjerovati da hipnotizer najjednostavnijim navođenjem može recimo masu ljudi u wolmartu natjerati da u isti tren podignu lijevu ruku u zrak.
Moze.. grupna hipnoza je jos laksa jer je vece ocekivanje i ljudi gledjaa jedni u druge pa se dublje uvode u trans medjusobno.. ili zbog pritiska publike "uteknu" u trans...

Moze se dalje od znanosti tumaciti, pa ici u neku telepatsku povezanost, grupno stanje svijesti, kolektivnu svijest, energiju koja se javlja i medjusono utjece i jaca..
Ako to stoji i nije trik onda se pitam što nam sve plasiraju u reklamama? Odnosnoje li um individue tolko krhak?
Ne bih rekao krhak, ali podlozan manipulacijama je...

Uzmi za primjer ovu recenicu...

"Mozes pokusati ne otici u trans dok ja ne odem po stolicu...?"

To je obicno pitanje, ne? Ali kad ga razradimo..

"Mozes pokusati..." (pokusati ne znaci uspjeti, mozes pokusati ali neces uspjeti..)

"..ne otici u trans..." (pokusati ne otici u trans.. kako pokusati ne znaci uspjeti.. uznaci da neces uspjeti ne otici... = otici ces u trans)

"..dok ja ne odem po stolicu.." (to ce se desiti.. otici ces u trans prije ili kasnije..)

To je jednostavna forma indirektne sugestije.. osoba je pala u trans prije nego sam i krenuo po stolicu.. naravno, poznajem osobu i znao sam da je to tako djelovati na nju i bila je spremna na to.. ovo mi je samo skratilo indukciju...

Ili drugo..

Sad cu preskocit pocetak price.. pokusavao sam frenda skinut s telefona, a nisam htio prekinut jer bi me zaj.. poslije da sam mu prekino.. on je nes komentirao o mojoj sestri... itd.

Rekoh mu "Pa ako nisi nista ruzno rekao, zasto onda postajes zivcaniji?"

..zasto postaje zivcaniji..? zivcaniji = implicira da vec je zivcan... opet indirektna sugestija...

Na to je postao zivcan i vrlo agresivno mi objasnjavao da uopce nije zvcaniji... (time je sma sebi govorio da je zivcan)

Ja sam na to rekao.. "..da, a uskoro ces se skroz nazivcirt i prekinut mi..."

"skroz nazivcirat" - skroz implicira da vec je jako zivcan, i da je ostalo jos malo kapaciteta... ne treba rec da je prekinuo za par sekundi..

To su ti samo dva jednostavna primjera kako se umom moze igrati..
Sacreus wrote: Da. Ali što je to po čemu se može zaključiti je li hipnoza površna ili ne?
Ovo je jako teska tema.. neki smatraju da nema razlike, neki da imaju.. po meni ono sto je duboka hipnoza je stanje kad osoba ne moze razgovarati..

Ali na osobi se lako vide znakovi transa.. treptanje ociju, pomicanje tijela, facjalni mikropokreti, trzaji ruke, noge...

U hpnoterapiji ja pratim sve te detalje... od pulsa, disanja, pokreta lica, tijela... to su sve mini detalji koji su jako bitni i informaticni..

Kod nekih ljudi mi se tijelo drugacije postavljalo.. npr. osoba zeli bas jako ukoceno sjediti.. i kako ide dublje u trans polako siri ruke, opusta se.. i drugacije orijentira tijelo.. a kad se vraca polak ose vraca i u prvotno stanje tijela..

A naravno.. moze se koristiti i stara direktna tehnika... sugerira se osobi da ne osjeca nista na desnoj saci npr. i onda joj se zabodu igla u ruku.. pa ako ne reagira u hipnozi je :)
Sacreus wrote: Ne znam dal si možda čitao knjigu Michaela Newtona: Putovanje duša?
http://www.knjigasjenki.com/?p=207#more-207
Nisam, procitat cu...
On među ostalim navodi da klijent za vrijeme hipnoze nije u stanju izmisliti niti lagati. Ovo je meni najzanimljivija stavka. Dakle on tvrdi da se svaka dobivena informacija može tumačiti jedino doslovno.
Ja se s tim npr. ne bih slozio...
također po nekoj literaturi koju sam imala u rukama dubina transa varira - odnosno osoba se vodi iz pličih u dublja stanja svijesti i obrnuto.
Pa jako varira da.. uradu se moze i osobu buditi...

Npr. ode se duboko i nesto istrazuje.. onda ju se vrati pa se porazgovara o tome... pa opet u trans.. ili se razgovara u transu pa se ode dublje pa plice... moze se i napola probuditi osobu... npr. da tijelo "spava" a osoba je tu i rzgovara s nama... itd.
Ako se u nekom trenutku pojavljuje simbolika onda bi to bilo neko "površno" stanje ili odskočna daska za probijanje u dublja stanja svijesti? Ja ne znam, ali mi se tako čini.
To je sve jako individualno... neki ljudi npr. nemaju takve simbolike i metafora, neki imaju samo to, neki shvacaju kad ja tako pricam.. ljudi se jako razlikuju i ne moze se napraviti genaralna forma/sablona/struktura... a to je ono gdje klasicna znanost zapinje u proucavanju hipnoze.. zato se prof. na ispitu kad sam iznio svoj stav o tome izderala na mene da pricam pizdarije (doslovno :D)
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ako te zanima hipnoza, odnosno ovo sto sam ja pisao... preporucam Miltona Ericksona citati.. mogu ti poslat njegove knjige...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sacreus wrote:Ako te zanima hipnoza, odnosno ovo sto sam ja pisao... preporucam Miltona Ericksona citati.. mogu ti poslat njegove knjige...
Da li bi ti i u kojim slučajevima preporučio samohipnozu? Da li samohipnoza može ostaviti kakve posljedice? Mene apsolutno interesiraju tehnike koje dovode do promjene stanja svijesti ili ti ga rezultiraju nekom vrstom transa a mogu biti surogat za one okultne koje su komplicirane i često opasne.
Imaš te knjige u pdf-u?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja nisam imala nikakve posljedice od samohipnoze. one učinke koje sam htjela, to sam i postigla. ali nije bilo posljedica od toga. :)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

emina wrote: Da li bi ti i u kojim slučajevima preporučio samohipnozu? Da li samohipnoza može ostaviti kakve posljedice? Mene apsolutno interesiraju tehnike koje dovode do promjene stanja svijesti ili ti ga rezultiraju nekom vrstom transa a mogu biti surogat za one okultne koje su komplicirane i često opasne.
Pa onda ti je hipnoza kao narucena za to..

Samohipnoza ne moze biti opasna.. ja si, kad ju koristim, snimim mp3 koji sam napravim i onda poslusam... ili slusam...

Naravno, samohipnozu se ne moze koristit kao hipnoterapiju za aktivan rad na problemima..

Ali za ovo sto me trazis.. da..

Na netu postoji masa mp3-a s odredjenim stvarima za hipnozu...

A inace moze se i bez mp3-a... bivsi mi cuda izvodi s tim... jednom si je napravio da mu vrijeme sporije protjece.. po ljeti si je napravio da mu bude hladno (kad su noci full tople bile) pa se morao pokrivat po noci... kad nije stizao jest si je glad supresirao.. kad je nes radio na nekom gradilistu pa se ozljedjivao si je bol tako ublazivao... itd.

Naravno, koristio je i za zabavu.. moze se u tom stanju svijesti imati full osjetne senzacije nekog dozivljaja.. on je prvo plivao s delfinima.. naravno, nije znao da te senzacije mogu biti jako realne pa kako je stalno skakao, vrtio se i sl. (u tom mastanju) poslije je proveo noc na wc-u povracajuci koliko mu je slabo bilo... :D

Ali moram napomenuti, tebi vjerujem da ne treba vec zbog drugih citaca, nije dobro koristiti hipnozu za neke stavri koje se treba postici ucenjem.. npr. kad me traze nacin ili pomoc za Astralne projekciju to uvijek odgovaram ljude.. postoje knjige koje opisuju tako jednostavne metode koje djeluju, ali osoba ipak mora imati neko znanje, sposobnost koncetracije, vizualizacije, nosenja s tim.. i sl. koje se razvijaju i uvjezbavaju pri ucenju AP..

Ta samohipnoza cesto ljudima sluzi za instant rjesenja i postizanje necega, a to ne moze uvijek znaciti dobro...
Imaš te knjige u pdf-u?
Da, imam dosta njegovih knjiga u PDF-u... ali samo da ti skrenem pozornost iz toga neces nauciti po receptu kako nesto postici.. tj. mozes, ali puno ces vise postici i dobiti ako ga proucavas... daj mi mail pa cu ti poslati..
Dringy
Posts: 2
Joined: Thu Mar 11, 2010 5:56 pm

a kako se radi samohipnoza?
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Mmmmm... Svi ste vi za podvrgavanje hipnozi. To svakako jeste bezbedniji način. Ja sam probala sa činima koje vraćaju sećanja duši na sve živote od početka vremena. Međutim, evo problema. Velika većina veštica veruje u reinkarnaciju (Vikanski zakon "jednom veštica, uvek veštica"). Svi znamo da su veštice u istoriji bile osuđivane (ljudi osuđuju sve što im je novo i nepoznato, ali to nije tema). Mnogo veštica je spaljeno na lomači. Ko želi da se seti da je nio spaljen na lomači? Ili još bolje, šta ako ste u prošlom životu bili komarac, i neko vas ubio muvalicom?
Hahaha, ovo za komarca je samo šala. U svakom slučaju, ono što pokušavam d akažem je, da li stvarno želite da se setite svega? Možda sa razlogom čovek ne zna sve?
I'm just different, but people call me crazy...
Terebellum
Posts: 12
Joined: Sat Dec 03, 2011 11:09 pm

Ja imam poprilicno snazan osecaj da nesto u jednom od mojih proslih zivota nije bilo kako treba i da, ako se podvrgnem regresiji, necu znati kako da zivim s tim saznanjem. Ponesto naslucujem, ali mi se ponekad cini da nisam spremna da ozivim prethodna iskustva.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Zato se podvrgnes regresiji kod strucnjaka psihoterapeuta koji ti nece samo dozvati sjecanja, nego ti pomoci i da to sve uspjesno rijesis te ujedno promijenis kvalitetu zivota nabolje...
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

mene strah podvrgavanja hipnozi... :(
Post Reply