Izumire li ovaj forum?

Chit-chat. Pričajte o svemu što nema veze sa magijom. Ovaj dio foruma je: babinjak, kokošinjac, kafić. :-)
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Kolko vidim, svaki dan je tristotinjak takvih. Kad nema ljudi koji bi pisali, lijenčine nemaju što pročitati.
moko
Posts: 15
Joined: Tue Jul 20, 2010 12:00 am
Location: Ludbreg
Contact:

Istina,na lošem glasu smo zbog lova na "sotoniste",crkva i mediji imaju plodno tlo u našim naivnim ljudima!
Naručio sam neke knjige od Franza Bardona i odmah me prodavačice proglasile u Algoritmu u Varaždinu sotonistem!
Više od pola "prijatelja",osobe koje su mi bile jalne,pa sada dobile priliku proglasiti "da se bavim crnom magijom"me odjebale...
Tako je i sa forumom koji se bavi takvim temama!...
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ljudi pogresno procjenjuju stvari. Ako se forumi bave magijom ne mora da znaci da je crna. Nasuprot tome ovaj forum se bavi bijelom magijom i dosta sam stvari naucila sa ovog foruma. Ljudi kad neko cita neke novre knjige u vezui magije i vjesticarsta i slicnih stvari odma pomisle da si sotonista a u sustini ni ne znaju cime se bavis.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ljudi pogresno procjenjuju stvari. Ako se forumi bave magijom ne mora da znaci da je crna. Nasuprot tome ovaj forum se bavi bijelom magijom i dosta sam stvari naucila sa ovog foruma. Ljudi kad neko cita neke novre knjige u vezui magije i vjesticarsta i slicnih stvari odma pomisle da si sotonista a u sustini ni ne znaju cime se bavis.
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

Magija je magija nema crna crvena bijela zelena... to su ljudi izmislili da bi se lakse orijentirali jer bijela magija je rad za druge dok je crna magija rad za sebe i rad na sebi tako da sumnjam da se ne bavite i crnom magijom.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ok. fino je znati nesto novo :) . Ja sam cula za crnu i bijelu magiju, kao bijela je dobra, a crna losa, pa sam zato to rekla, ali ovo sto si ti rekao nisam cula, prvi put cujem od tebe, ali lijepo je saznat nesto sto prije nisi znao.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ok. fino je znati nesto novo :) . Ja sam cula za crnu i bijelu magiju, kao bijela je dobra, a crna losa, pa sam zato to rekla, ali ovo sto si ti rekao nisam cula, prvi put cujem od tebe, ali lijepo je saznat nesto sto prije nisi znao.
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

Naravno crna magija je na losem glasu jer pod nju spada i rad za sebe a pod rad za sebe spada i unistavanje stvari i ljudi koji ti smetaju.
Ima jako puno toga ako ste zainteresirani mozete pokusat po internetu malo traziti definicije vrsta magija. Ali je na kraju sve skupa samo magija i kao takvu ju nemozemo dijeliti na vise razlicitih.
Ali nazive moramo koristiti posto su rijeci jako ogranicene pa je na temelju naziva lakse komunicirati ali je crna magija krivo shvacena jer ljudi najcesce povezuju crno-smrt tako da radi jedne rijeci nezele cuti uopste nista o tome.
Koga zanima neka pokusa malo traziti po internetu.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Wolf wrote:Naravno crna magija je na losem glasu jer pod nju spada i rad za sebe
Glupost.
Wolf wrote:Ali je na kraju sve skupa samo magija i kao takvu ju nemozemo dijeliti na vise razlicitih.
I leptir i bubamara su kukci, pa ih dijelimo na dvije različite životinje. Podjela magije na crnu i bijelu je vrlo praktična i konkretna:
urok - crna magija
ritual ozdravljenja - bijela magija

Kažu da postoji i siva, npr. uroknuti ubojicu, međutim to je diskutabilno jer, iako imamo slobodu, nemamo slobodu oduzimati drugima slobodu, a, s druge strane, možda je legitimno oduzeti slobodu nekome tko oduzima slobodu (u ovom slučaju na život).
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

Gledaj postoji sve sto got kazes ja kazem da postoji zelena magija na crvene tockice i postoji i onda samo moras reci za sto sluzi evo za paljenje novca.
Ali magija je magija ona je postojala i prije ljudi i sta mislis kako se onda zvala samo magija nije bilo crvena crna itd. to je dodano samo da se lakse snademo da ne moramo dugo govorit da bi nesto rekli. A i kad smo vec kod sive magije to je magija mucenja pod takvim urokom se dugo umire ili je bar duga bolest. Jer se koristi siva energija, ali stvarno se ne zelim svadati jer nije vrijedno toga. Zapravo bi bilo smijesno da se svadamo oko toga kako ko zove magiju.
Samo zelim reci da su ljudi izmislili imena da se lakse orijentiraju, u univerzumu magija se ne dijeli na crnu i bijelu nego je samo magija. U stvari i mi sami smo magija tako da bi dijelio magiju moras dijeliti i sebe. Sto je jako lose ako zelis postici totalni sklad i mentalnu mirnocu a time uz puno rada i prosvijetljenje.
Post Reply