Šamanski obredi usred Karlovca

Chit-chat. Pričajte o svemu što nema veze sa magijom. Ovaj dio foruma je: babinjak, kokošinjac, kafić. :-)
Post Reply
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Na proslavi Nove godine koju je organizirao načelnik Saborskog Luka Hodak smrtno je stradao njegov 59-godišnji susjed. U nesreći kojoj su kumovali alkohol i opijati otrovalo se troje ljudi.

Mrtav muškarac pronađen je u drvenoj baraci u Funtani kod Saborskog, a trojica su hospitalizirana, izvijestila je karlovačka Policijska uprava i najavila šire priopćenje nakon očevida.

Pili kompot od crnih bobica
Tragični doček Nove godine odvijao se u baraci načelnika općine Saborsko Luke Hodaka, piše Jutarnji list. U "opuštenoj" atmosferi alkohol i razni opijati uz ognjište nasred brvnare i zvuke bubnjeva sjevernoameričkih domorodaca pridonijeli su razbuktavanju raspoloženja okupljenih, no, čini se da se sve iznenada otelo kontroli.

"Ivica je otišao gore oko 22 sata. Čuo sam lupanje iz njegove sobe, no nisam obraćao pažnju jer sam mislio da je doveo društvo i da slave. Ujutro sam ga zatekao vani. Bio je potpuno dezorijentoran, pričao je kako ga grizu zmije! Sobu je tijekom noći potpuno demolirao, razvalio je namještaj i razbio božićnu jelku. Tu i tamo je dolazio k sebi pričajući kako im je Luka dao kompot od bunike, crnih bobica koje dozrijevaju ljeti", ispričao je Mario Hodak, brat jednog od slavljenika i bratić načelnika Luke Hodaka.
Prema prvim izvješćima, pet je osoba bilo na dočeku Nove godine i sudjelovalo u nekom obredu u kojem su upotrijebili biljku bun. Tek se istražuje zbog čega je jedan muškarac umro, a trojica završila u Općoj bolnici u Ogulinu. Peti je muškarac dobro.

Inicijali hospitaliziranih muškaraca su M.T., I.H. i S.D. Identitet pokojnika još se utvrđuje, a najvjerojatnije je riječ o M.B., kažu u policiji.

Na Odjelu psihijatrije ogulinske Opće bolnice potvrđeno je Hini da su na liječenje primljena trojica muškaraca iz Saborskog, koji su povezani s tim događajem, ali radi zaštite pacijenata, psihijatrica Mara Turković-Bertović nije mogla reći ništa više.

Anton Hodak, prvi susjed, rekao je, uz ostalo, da je baraka služila kao sauna te da su se u njoj u novogodišnjoj noći zabavljali neki ljudi, među kojima i dvojica njegovih nećaka.

Na pitanje Hine je li riječ o drogi i posljedicama njezina uzimanja, policija je odgovorila da se, među ostalim, "uzimaju uzorci tkiva i provode preliminarna vještačenja na opijate".

HDZ-ovac Luka Hodak je načelnik Saborskog postao 1995. godine i od tada je na toj dužnosti. Osim svojevrsnog kulta ličnosti, poznat je i po svojim vjerskim promišljanima i opredjeljenju. Do prije pet godina bio je pobornik Hare Krišne, a 2007. postaje indijanskim vračem. Često je organizirao okupljanja uz vatru i bubnjeve, te "isparavanje biranih trava uz ognjenu saunu", piše Jutarnji list.


I?
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Estarioll
Posts: 22
Joined: Sat Nov 29, 2008 12:43 pm
Location: Zagreb

alkohol + halucinogena sredstva... spoj koji će koristit samo idiot (ja jesam malo rigidan, al eto, za mene su i klinci koji piju i gutaju bombone i tripove na partyima - idioti).

jedino što imam za reć jest da nije za guske sijeno. oni su svi mahom bili starije osobe, koji nisu u naponu snage, niti im metabolizam radi kao osobi od 25-30 godina...
a da i ne spominjem kako je bunika opasna biljka :roll: i to u kombinaciji s alkoholom, za kojeg ne sumnjam da je tekao u potocima... moglo se i gore završit... sretna nova.
User avatar
None
Posts: 35
Joined: Mon Jun 30, 2008 5:26 pm

Eh, bunika bunika... PREopasno !
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Zar biljka bun nije jedno od imena za valerijanu? Dalje, to nisu bili neiskusni ljudi. Ovaj je godinama bio u Hare Krišna, posle je nekoliko godina radio krije kod Svamidjija u Jogi u svakodnevnom životu, a onda je, sudeći po njegovom sajtu, bio opunomoćen za šamanske rituale u liniji Pueblo indijanaca. Ovaj drugi je više od 10 godina instruktor joge i ne znam koji mu je to trebalo? Po slikama koje su se dale videti tamo je po podu bilo slame, bilo je nekolo bala sena, čak i kad je neko trezan potpuno opasne je paliti vatru u blizini. A kamoli kad su svi na ko zna čemu, dakle niko pri čistoj svesti? U svakom slučaju pamet u glavu i pazite što radite deco...
Post Reply