Glazba koju slušate - PRIVATNO -

Chit-chat. Pričajte o svemu što nema veze sa magijom. Ovaj dio foruma je: babinjak, kokošinjac, kafić. :-)
Post Reply
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

Baphomet wrote:Posto sam vec covjek u godinama ukus mi se malo smeksao.

Dok sam bio mlađi slusao sam samo rock/metal (tko zna da li je netko od vas uopce cuo za neke od tih grupa :D) kao npr. Metallicu, Slayer, Kreator, Napalm Death, Iron Maiden(ide ko u Splir na koncert?), Danzig, AC/DC....

Sa godinama čovjek omekša pa sam tako i ja, uz te bendove, volim cuti nesto laganije note poput Nightwish, Therion, stare Gunse (za koje sam prije mislio da to slusaju samo curice, sad mi odgovoraju), George Thorogood (..i svi oblici rock bluesa).

Nedavno otkrih par bendove ciji mi zvuk isto odgovara iako su malo previse agresivni poput Skindred i Disturbed.

Da se i ja ispovjedim i napomenem sto jos volim cuti kad se napijem ko zmija.....ali nemojte nikome reci, radi se o Tompsonu :mrgreen: , prije nego sto me osudite probajte ga slusati ne obazireci se na njegove rijeci vec samo na gitarske rifove u pozadini, to je pravi rock 80-tih.

Od hrvatskih bendova koji pjevaju na hrvatskom tu su Let 3 a i KUD Idijoti pravo dobro praše. Ah da, i jos jedna stara ljubav, nenadmašni i jedini Partibrejkersi!

E da, al sam se raspisao :D, bio je jedan odlican trash bend iz Beograda, zvao se Demoniac.


.....brrghr....thompson....a da probaš stefanovskog ili gary moora ako ti je do gitarskih rifova , da ne spominjem santanu :mrgreen:
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

cornie wrote:.....brrghr....thompson....a da probaš stefanovskog ili gary moora ako ti je do gitarskih rifova , da ne spominjem santanu :mrgreen:
Valjda se nisam dobro izrazio, thompson ima pravo dobre rifove rocka 80-tih.

Stefanonski, Santana i slični su nekako peviše intelektualni rifovi :D
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

Baphomet wrote:
cornie wrote:.....brrghr....thompson....a da probaš stefanovskog ili gary moora ako ti je do gitarskih rifova , da ne spominjem santanu :mrgreen:
Valjda se nisam dobro izrazio, thompson ima pravo dobre rifove rocka 80-tih.

Stefanonski, Santana i slični su nekako peviše intelektualni rifovi :D
:D ma znam ja kaj je tu u pitanju ...nisu to rifofi :twisted: ... ti ustvari hočeš reći da je thompson dušu dao sa situacije u stilu - muška ekipa, poprilično naroljana, ono drže jedni druge oko vrata...bauljajući doma u sitne sate...nakon što su se opili jadajući se o životu, ženskama, nepravdi o svijetu, utakmicama....usput polokavši sve što se pred njima našlo...i derući se bez tonaliteta .."zzzzmmmiiijaaa me za srrrrrrrce uuuggggggrrriiiiizzllaaaaaa ....he he :mrgreen:
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

cornie wrote:...i derući se bez tonaliteta .."zzzzmmmiiijaaa me za srrrrrrrce uuuggggggrrriiiiizzllaaaaaa ....he he :mrgreen:
Tooooooo :mrgreen:

Uglavnom zbog žena, sport me ne tangira :)
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
naldor
Posts: 7
Joined: Fri Mar 28, 2008 3:10 pm
Location: Orahovica
Contact:

metal...sav( nightwish...pantera.... ponekad bodomi..)...rock...punk-ponekad ( guzva u 16-ercu,...six pack)....a ponekad i pop-rock...tipa the cardigans....i njima slicni
sve zavisi od mog trenutnog raspolozenja....i od toga sto mi je pri ruci....
User avatar
None
Posts: 35
Joined: Mon Jun 30, 2008 5:26 pm

Aw aw, moj prvi post.. :mrgreen:

Slusham metal, vechinom death i black. Mada se zna tu i naci i thrasha, gothica, progressiva i tako..
To bi bio trenutno moj kratki prvi post :lol: :D
User avatar
tear_of_the_dragon
Posts: 12
Joined: Sun Jun 29, 2008 9:04 pm
Location: ni tu ni tamo

u zadnje vrijeme klasiku. Chopin, Strauss jr., a ponekad i Beethoven.
Inace - sve sto je dobro od metala i rocka ja imam i slusam.
Therion, Iron Maiden, Nightwish, Axxis, Pink Floyd, Doorsi,...and so on and so back :)
Pax et lux tibi.
User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

post-punk, batcave, horror punk, ebm, harsh ebm, industrial, cybergoth, darkwave itd. itd. najdraži:: Joy Division :D
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Kad se budim slušam Enyu.
Kad idem na predavanja slušam house.
Kad sam na predavanjima slušam Jamesa Blunta.
Kad idem sa predavanja slušam opet house.
Kad sam kući sam slušam Britney Spears, Shakiru i Beyonce tako da mogu izvijati bokove.
Kad sam kući s još ljudi slušam ono što drugi žele slušati.
Kad idem spavati slušam Enyu.
Kad idem vanka slušam ono što puštaju vanka.

Ponekad slušam Santanu, Nickelback, Stinga, i sve ostalo što je bilo nekad hit.
Prezirem trash.
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Estarioll
Posts: 22
Joined: Sat Nov 29, 2008 12:43 pm
Location: Zagreb

ummm, ja slušam skoro pa sve osim cajki... zapravo ne volim cajke, a rock mi je dosadan :shrug:

al zbilja sam čušpajz :lol: volim house i electro, ali i nightwish i iron maidene, pa tu ubacim indie glazbe (sarah mclachlan, damien rice), pa nešto etno glazbe... jedna od omiljenih izvođačica mi je loreena mckennitt.
a kad puknem onda slušam 90's domaći trash, kasandru, velinu, sennu m, ellu i slične :lol:

a sad mi došla preko praznika i za rođendan neka ekipa bosanaca iz švedske i oni bi slušali domaće jer toga gore nema, a ja si mislim brate kud da te odvedem na domaće ili sevdah kad tu ima camo cajki... pa brijem da ću ih morat vodit jedan dan u sokol ili lake city i sram me toga :lol:

e i da... ne volim thompsona, dapače, gadi mi se više nego cajke (nisam nacionalist i prezirem sve xeno i ine fobije).
Post Reply