ovo se mora vidjeti... hehehe

Chit-chat. Pričajte o svemu što nema veze sa magijom. Ovaj dio foruma je: babinjak, kokošinjac, kafić. :-)
Post Reply
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

Alister Krouli, rođen kao Edward Alexander Crowley (* 12. oktobar 1875, Lemington Spa, Engleska – † 1. decembar 1947, Hejstings, Engleska) bio je engleski okultista, mistik, astrolog, bludnik, satanista i narkoman.

Bio je član hermetističkih redova Zlatna zora i Ordo Templi Orientis i osnivač kvazifilozofskog pravca Thelema. Organizovao je i učestvovao u opskurnim i mračnim magijskim ritualima nakon kojih su mnogi učesnici izvršavali samoubistva.

Život je okončao u ustanovi za mentalne bolesti u Hejstingsu.


Dakle ovo je na wikipediji pod srpskim opisom Crowleyeve biografije... hihihi
iz opisa se može vidjeti da je autor vrsni poznavatelj lika i djela A.C. a stvarno, čovijek mora biti jako neuravnotežen pa svesti Crowleya na nekoliko loših rečenica.
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

ja sam procitala/cula o onjemu najgore. Nije me se to previse ticalo, ima svakakvih ljudi, pa i autora knjiga... ali sad sam prije par dana od Slavinskog (ciju sam knjigu spustila na ovom forumu) procitala naj....hm recimo objasnjenje takve sudbine.
Pri samom citanju njegove knjige sam shvacala da - nije to za mene, ali cula sam ond jos razne komentare.. a lik i dijelo bi trebali biti jedno. Kod mnogih ljudi nije tako, pa onda i nemam posla s njima...
jedino ne kuzim -"hiiiii hiiiiii hiiiiiiii". Pa tako zavrse jadni i ubogi ljudi koji ne razlikuju dobro i zlo. nema u tome ni cuda, ni magije, ni ushita ni tugeeeeee.....
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

BlueMoon wrote:ja sam procitala/cula o onjemu najgore. Nije me se to previse ticalo, ima svakakvih ljudi, pa i autora knjiga... ali sad sam prije par dana od Slavinskog (ciju sam knjigu spustila na ovom forumu) procitala naj....hm recimo objasnjenje takve sudbine.
Pri samom citanju njegove knjige sam shvacala da - nije to za mene, ali cula sam ond jos razne komentare.. a lik i dijelo bi trebali biti jedno. Kod mnogih ljudi nije tako, pa onda i nemam posla s njima...
jedino ne kuzim -"hiiiii hiiiiii hiiiiiiii". Pa tako zavrse jadni i ubogi ljudi koji ne razlikuju dobro i zlo. nema u tome ni cuda, ni magije, ni ushita ni tugeeeeee.....
prije svega, uboga si ti ako nečiji život i rad procjenjuješ crno ili bijelo, to je tvoj izraz, moj bi bio nezrela, o svakom navodu koji sam citirao u postu a koji je sveden na čisto vrijeđanje A.C. je da tako površan i netočan opis Croweleyevog života neče nikome koristiti, a očito je da je autor teksta na wikipediji "neuravnotežen" jer ipak ne bih mogao reći da je neupućen.
A druga stvar je što si ti pročitala ili čula pa iz toga izvukla neke svoje zaključke, samo me poštedi izraza dobro i zlo. Jer opis na wikipediji pod srpskim prijevodom A.C. je kao i tvoj post zlonamjeran.
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

moje bas nista nema zlu namjeru,
ako ti citas to iz moji redaka... to govori o tebi.
ja svoj vlastiti sud, nisam spomenula ni jednom rijecju.....


chat, ako hoces... 1:1

ono sto ja mislim od obru i zlu, mozes prcitti pod mojim postovima, ne sjecam se gdje tocno...
ali, ti si taj koji osudjuje i prosudjuje, to se jasno vidi iz tvojih postova.
ja cu sad, potraziti jednu pjesmu koja me vec neko vrijeme vodi... pa da, ljudi nebi sudili ( a, ne bi ni trebali uopce suditi), ovako ili onako ... neka prosude po njoj...
idem sad traziti
bye
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

E Jaaaaaaaaz,,,
sad- ako ikad budes blizu, ako budes u Zagrebu, ako si pogotovo blizu Novog Zagreba... dugujes cugu. Ma, dugujes pijanku!!!! Za ovo sto sam prosla da to nadjem, ostrugala sam sve cega se ne zelim sjecat da nadjem ovo, a sjecam se... neka bol.
Stavit cu ti pod literaturu, pogledaj. To je Bela Hamvash, onaj koji u poezji zna reci, kako treba biti...
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Na engleskoj je članak vrlo objektivan.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Ja o A. Crowley-u nisam baš nešto puno čitao niti me iskreno nešto previše ne zanima, ali mogu reći da ono na što sam naišao nije bilo nimalo pozitivno...

Btw. kad smo kod njega postoji jedan obiteljski prijatelj (ajmo ga tako nazvat) i brije po Crowley-u i koliko vidim iz njegovog proučavanja njegovih knjiga ništa nije pametniji... čak naprotiv...

Stoga ne bih ja ipak da na kraju ispadnem ko on pa zato nei ne čitam Crowley-eve knjige... LOL... XD
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ja Crowleya ne mogu citat, cak ni "Mjesecevo dijete" (roman) nisam mogao, tj. s mukom sam ga procitao.. uvijek me glavobolja j... kad ga citam, cak i dok sam ovaj roman pokusavao...

No, Crowley je napravio puno dobrih stvari i jako doprinio sirenju znanja, ali s njim je problem kao i s puno poznatih osoba koje su se usudile ici protiv pravila, propisanih normi, drustvenih barijera, a to je da se izmisli puno traceva koji se ustale i na kraju skoro nitko ne moze razlikovat laz od istine...

Kod njega je to nazalost jako izrazeno...
Post Reply