Rasprava o Harry Potteru

Chit-chat. Pričajte o svemu što nema veze sa magijom. Ovaj dio foruma je: babinjak, kokošinjac, kafić. :-)
Post Reply
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

evo jedne teme o Harry Potteru... kakav je ovo forum o magiji a nemamo Harrija.
Meni je osobno zanimljivo što tim knjigama ima stvarnih elemenata magije... različitih usmjerenja... ma strpala je pun k...c toga u svoje knjige. Svaki bi početnik trebao pročitati te knjige. Bazgin štapić.... hihihi sigurno je čitala Bardona.... a tek elementi... grifindorski mač... pehar... mislim da je prava moderna vještica.
a 100% je baba čitala Bardona i napravila si neki talisman za globalni uspjeh svojih knjiga.... hihihi
User avatar
Tsotsi
Posts: 9
Joined: Sun May 25, 2008 10:41 am
Location: Zagreb

Jaz wrote: a 100% je baba čitala Bardona i napravila si neki talisman za globalni uspjeh svojih knjiga.... hihihi

HAHAHAHAHAHA..... Može bit :D
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Ja volim Pottera i u par trenutaka tu se može naći nekoliko stvari koje su refleksija one operativne magije... bar meni tako izgleda, pri čemu ne mislim da je ona imala pojma o čemu uopšte piše...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja mislim da kad je ona pisala knjigu da joj je jednostavno pala ideja na pamet da postoji paralelni svijet skupa sa našim gdje žive vještice i čarobnjaci i da se tamo odvija neka borba dobra i zla. kako i sama pišem onda znam kako to otprilike ide :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Pa je, čitala je 100% nešto... Jeste primjetili u Kamenu mudraca kad navodi alkemičare...navodi i Flamela?
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

U Harry Potteru je prisutno mnogostrano kombinovanje mitologija i razlichitih pricha i poznatih likova.JKR je to sve pretochila u jednu zanimljivu prichu :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ma malo poznavanje mitologije, malo istraživanje o samoj magiji, malo mašte i eto ti priča... :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply