Unošenje osobnosti u rituale

User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

otvorio sam ovu temu posebno jer nisam znao di bi smjestio drugdje
premjestite ako treba
naime, skonto sam da je određeni dio rituala prepušten, kako bih to rekao, 'po vlastitom izboru'

e sad moje pitanje jest da li osoba sama može smislti neki ritual
ne kontam u čemu je razlika ako netko malo izmjeni ritual ili ako netko napravi posve novi ritual

zašto se moraju koristiti neke strane riječi, tipa abrakadabra i tako to ako se ja sa tom riječi nemrem povezati

volio bih da mi netko odgovori, nadopuni, kritikuje il bilo što u sljedećem

verbalizacija (artikuliranje) želje il namjere, vizualizacija iste, i sama namjera ili jaka želja su potrebni elementi u izvođenju rituala a pri tom je svejedno koji će se 'rekviziti' koristiti,
važno je samo da ti rekviziti pomognu jačati energiju u vizualizaciji, verbalizaciji i želji
dugačka je ruka masonska.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

da to kažem jednostavnijim riječima na primjeru magije za privlačenje novca:)
meni će biti puno lakše privlačiti novac sa slikom od 500eura nego s onim biljkama i svijećama na sajtu
ja sam tek početnik i možda sam u krivu
možda je zaista potrebno samo zadovoljiti formu i magija radi,hm ne znam ni sam
dugačka je ruka masonska.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Kod osmišljanja svojih rituala bitno je da skupite potrebne sastojke. Recimo da izvodite čaroliju za privlačenje love. (S)kupite bilje, zapalite zelenu svijeću, napišete na papir: lova, bogatstvo, doniranje Noinoj arci, 500 kn je dovoljno, spalite to za vrijeme rastućeg ili punog mjeseca. Možda sam u krivu, ispravite me.
Last edited by Eagles on Wed Oct 31, 2007 10:15 am, edited 1 time in total.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Doniranje Nojnoj arci?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Pa evo ti primjer. Kod prizivanja divova, moraš znat kako se na hebrejski piše "ŽIVI" i "UMRI" jer bez toga ne možeš napraviti prizi.Ako napišeš na hrvatski to je samo komad gline s kojom se netko igrao.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
tatyana39
Posts: 6
Joined: Fri Nov 02, 2007 11:15 pm

Jedno vrijeme sam proučavala rituale i obrede, numerologiju, kabalu i razne druge vještine. Jednostavno nisam htjela biti pasivna i čekati da mi se bog smiluje. Uvijek sam vjerovala da je osobna moć iznad sudbine i da imamo svu snagu u sebi da ostvarimo što god hoćemo.
S vremenom sam skužila da ostvarivanje želja, nakana i namjera ima veze najviše sa našom osobnom vizualizacijom, snagom naših emocija unesenom u želju, i sposobnošću da ono što želimo primimo.
zato sam ostavila rituale, svijeće, jantre, runsko pismo i sve ostalo i svaki put kad mi nešto treba sjednem u meditaciju, smirim um i kreativnom vizualizacijom vidim svoj cilj ispred sebe. Mjera moje uživljenosti da je želja ostvarena je mjera mog uspjeha u ovoj mojoj vrsti magije.
mantre pomažu, koncentracija na sefirote pomaže, pomažu i zaštite i sve .... ali namjera, želja, cilj se ostvaruje samo ako je taj uvjet zadovoljen - tj snažna vjera da to što smo zamislili - jeste tako i nikako drukčije.Ta emocija zajedno sa voljom i snagom namjere jest božanska volja u nama - i uz pomoć nje možemo sve. Ako nje nema onda smo samo djeca šta se igramo sa nekim pomagalima.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

puno hvala na odgovoru t39.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

ritual je baš to - ritual
ako tebi nije udobno raditi ritual ( nemojte me doslovno shvaćat ) onda ga nemoj raditi. Prvo proućite šta radite i zašto to baš tako ide. Ako se ne usredotočite na ritual, ništa od njega. ako ne vjerujete u njega, ništa od toga.... dakle, posvetite mu se, malo ga shvatite, povežite se i vjerujte, i gotovo, uspjet ćete u svojoj nakani... no pazite na zaštitni krug, pazite na izgovaranje rjeći, sastojke, obredne specifičnosti i namjene.... nemojte bezveze izvodit rituale ( bez potrebe, obit će vam se u glavu )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Slažem se s Hermijem.
Važna je i vizualizacija prilikom rituala, ali najvažnija je koncentracija. Jer ako vam padne koncentracija, krivo izgovorite riječi, + još nekoliko malih pogrešaka koje vam se čine da ne znače ništa, a u biti su puno važnije nego što mislite.

Uz ovo što je Hermi rekao, važna je koncentracija.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
tatyana39
Posts: 6
Joined: Fri Nov 02, 2007 11:15 pm

Na jednom mjestu sam pročitala interesantnu opservaciju zašto je ritual važan. ritual je ponovljen od mnogih ljudi mnogo puta sa jakom vjerom i jakom vizualizacijom. Zbog toga je ritual kao utabani put koji su utabali oni koji su ga prešli. U nekoj astralnoj matrici on je ponavljanjem osnažen, a što je više puta ponovljen sa većom snagom to je ta utabanost jača. Tako kad ga mi obavljamo on dobija snagu svih onih koji su u njega vjerovali i njime se služili. Šta mislite o tome?
Post Reply