Unošenje osobnosti u rituale

User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Nevjerujem zato što je bilo mnogo magija i mislim da djeluje samo ako su rituali rađeni na istom mjestu,pa je energija starog rituala još jednim dijelom prisutna.
Napisao sam duži post o tome,a kako sam se discoectao a post se nije poslao pa mi se nije dalo ponovno pisat.


Dakle,nevjerujem ali opet postoji mogućnost da griješim jer sam samo čovjek :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ima rituala koje moraš izvodit u prirodi. I nakon rituala se više nikad ne smiješ pojavit na tom mjestu. Znam sigurno da je to kod prizivanja pojedinih bića. Ali za ostalo nisam sigurna.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

pa ček, meni ima smisla to što govori t39.mislim zar oni sigili i talismani ne djeluju tako što netko u njih utisne namjere,misli, emocije..pa onda dok to traje talisman štiti?!!?
osim toga i castaneda i njegov tensegrity tojest pokreti šamana koji su utisnuli u te pokrete određenu energiju i izvođenje takvih pokreta također pomaže da sakupiš energiju.jedan poznanik mi je spržio dvd o tome i rekao da njemu to radi.
šta ja znam?
ritual, koncentracija, jaka želja - to mi zasad ima smisla neznam jesam li što propustio.

jedino što se tiče ovih 'rekvizita', to treba provjeriti.s dužnim poštovanjem to mislim čak i za vas koji imate iskustva s tim.evo zašto
da li oni sami po sebi korespondiraju sa određenim drugim stvarima ili je to sugestija?
naprimjer onaj neki miris za prikpljanje novca,
da li ti elementi korespondiraju jedan drugom ili je to sugestija (zbog jake želje koju magi ima, miris (ili nešto drugo) samo pojača magiju).
dosad koliko sam shvatio bitno je to utiskivanje. a za to ti možeš koristiti što god ti pomaže da što jače utisneš svoju želju u taj neki fluid na temelju kojeg magija radi.
jedini način da ova postavka nije potpuno u pravu jest ono što sam rekao da određeni elementi korespondiraju sa drugim elementima. i onda to treba povezivati koji s kojim paše.
osim rekvizita koji korespondiraju, također mi ima smisla da magiju treba raditi u skladu s mjesecom tj.njegovim fazama. čisto sumnjam da se u tom slučaju radi o sugestiji.
zato jer onaj žilet koji se naoštri u piramidi, na mjesečini otupi.
dakle bitno je poznavati i svetu geometriju, simboliku i astrologiju.
izvinite što volim cjepiti dlake ali nemogu si pomoć.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kod magije sve treba provjeriti i po 3 puta. Ali isto tako uvijek moraš gledat koji efekt želiš postić s onim što radiš. I u skladu s tim koristiš "rekvizite". Npr. Kod zelene magije, moraš znat svojstva biljaka i kako se koja ponaša pokraj druge. Jer kad ih miješaš moraš točno znat koju biljku s kojom možeš spojit.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

tatyana39 wrote:Na jednom mjestu sam pročitala interesantnu opservaciju zašto je ritual važan. ritual je ponovljen od mnogih ljudi mnogo puta sa jakom vjerom i jakom vizualizacijom. Zbog toga je ritual kao utabani put koji su utabali oni koji su ga prešli. U nekoj astralnoj matrici on je ponavljanjem osnažen, a što je više puta ponovljen sa većom snagom to je ta utabanost jača. Tako kad ga mi obavljamo on dobija snagu svih onih koji su u njega vjerovali i njime se služili. Šta mislite o tome?
Naletjela sam na jedan takav primjer - postoje rituali koji se mogu izvesti samo u određeno vrijeme - svakih nekoliko godina npr., za točne vladavine nekog planeta -gdje nije dovoljno samo uskladiti doba dana, fazu mjeseca već treba iti što dalje, što detaljnije...uvijek se u ritualima napominje usklađivanje sa određenom fazom mjeseca ili drugim vremenskim oblicima, što bi moglo potvrditi gore navedeno tj. približavanje određenoj matrici. Kako je na noć vještica najtanja spona između ovog i drugih svijetova i tada najbolje uspjeva divinacija, može biti da su u nekim određenim trenucima jača djelovanja određenih dimenzija, pa izvodeći ritual u to vrijeme pojačava se njegova djelotvornost ili pak može biti da ulazimo u taj već utabani put nekog prije nas... Neki ljudi jednostavno osječaju određene energetske silnice (najčešće vezane uz fazu mjeseca), neki i manje utjecajne stvari. Dakle osim želje i vizualizacije dobro je posegnuti i za ostalim stvarima npr. vremenom kad je određena silnica najbliža, najtanja i kad najviše utjeće na ovu dimenziju. Prema Solomonu također je razrađena tabela vladajućih planeta - tj. označeno je vrijeme u kojem se može prizvati određeni anđeo... To je isto jedna poveznica
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply