eliksir---treba mi informacija

User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Da se ne zamaras, onda ne bi to naglasavala :P
Malefiz
Posts: 10
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:39 pm
Location: Sarajevo
Contact:

ja se taman obradovala da stize pomoc a vi se zapricaste oko skroz drugog ;)....hahahha....izgleda da cu ja morat i dalje se po netu ubijati :lol:
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

A da mi ti odgovoris na pitanje? :)
Malefiz
Posts: 10
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:39 pm
Location: Sarajevo
Contact:

neznam na koje pitanje?? za sta sluzi eliksir..;))haahhaha eh to upravo i trazim;)....imam recept kojem fali dio za sta se uopste koristi.... :D
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Aha.. prepisi mi recept onda pa cu pogledati u knjizi takvih recepata (koju jos nisam otvorio) pa mozda ga nadjem pod nekim drugim imenom.. lako je moguce da se koristi pod drugim imenom..
Malefiz
Posts: 10
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:39 pm
Location: Sarajevo
Contact:

evo mene ;)).....upisat cu ti tokom dana ovdje recept pa ako je kome poznat ;)))neka javi .....pozzic
Malefiz
Posts: 10
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:39 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Evo recepta pa pogledaj dali ga imas ;) :

ORFEJEV ELIKSIR

Postoje dvije recepture za spravljanje Orfejevoj eliksira.Prva je jednostavnija, druga kompliciranija.Obje, međutim, imaju svoju jednaku vrijednost pri čemu ih se razlikuje samo po načinu upotrebe odnosno pri primjeni.
Za spravljanje jednostavnijeg Orfejevog eliksira potrebno je imati po dvije trećine cvijeta crvenog, divljeg maka i cvijeta jaglaca te jednu trećinu stolisnika.Za pripremanje kompliciranije recepture potrebno je imati po jednu devetinu cvijeta divljeg maka, cvijeta jaglaca, cvijeta akacije, cvijeta bazge, cvijeta jasmina, lišće stolisnika, lovorovog lišća te jednu cijelu biljku verbene i odoljena.
Svi ovi sastojci stave se u posudu koja ni u kojem slučaju ne smije biti metalna i preliju se ključalom vodom.Ostavi ih se poklopljenima tačno devet minuta a nakon toga se napitak procijedi i spremi u dobro začepljenu bocu pa koristi prema potrebi i prilici.


Unaprijed hvala

Pozzic
Post Reply