Usluge magova na netu?

User avatar
Just_Crazy
Posts: 13
Joined: Thu Feb 21, 2008 10:25 am

S obzirom da sam jos uvek nova i pocetnik u svemu ovome, imam jedno pitanje za vas iskusnije. Naletih sinoc na google-u na par magova(stranih) koji se bave voodoo magijom i svoje usluge naplacuju. :D Imaju oformljenu "tarifu" koja zavisi od jacine spella.Cene im se dosta razlikuju, neko za najjaci spell traze 500, neko 2000$.(pocecu se zbilja profesionalno baviti ovim :lol: ) A i imaju i money back garantee ako nisi zadovoljan. :mrgreen: Mene zanima da li ovi ljudi zaista znaju i zaista "pomognu" ili su to neki foliranti koji na prevaru zgrcu novac. Ne vidim logiku, to ce se i njima vratiti iako su spellovi namenjeni drugima, a to svakako nije bela magija.
Izvinjavam se ako je tema neprimerena ili je na pogresnom mestu.
User avatar
Just_Crazy
Posts: 13
Joined: Thu Feb 21, 2008 10:25 am

zanima me zasto uvek na moja pitanja niko ne odgovara :?: kao i kada sam pitala za spell vracanja izgubljene komunikacije (koji je i sam stajao na blogu, a onda je skinut) navodno niko nije znao....
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Just_Crazy wrote:S obzirom da sam jos uvek nova i pocetnik u svemu ovome, imam jedno pitanje za vas iskusnije. Naletih sinoc na google-u na par magova(stranih) koji se bave voodoo magijom i svoje usluge naplacuju. :D Imaju oformljenu "tarifu" koja zavisi od jacine spella.Cene im se dosta razlikuju, neko za najjaci spell traze 500, neko 2000$.(pocecu se zbilja profesionalno baviti ovim :lol: ) A i imaju i money back garantee ako nisi zadovoljan. :mrgreen: Mene zanima da li ovi ljudi zaista znaju i zaista "pomognu" ili su to neki foliranti koji na prevaru zgrcu novac. Ne vidim logiku, to ce se i njima vratiti iako su spellovi namenjeni drugima, a to svakako nije bela magija.
Izvinjavam se ako je tema neprimerena ili je na pogresnom mestu.
Pa po vrsti usluge vidiš o čemu se tu radi.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Just_Crazy wrote:zanima me zasto uvek na moja pitanja niko ne odgovara :?: kao i kada sam pitala za spell vracanja izgubljene komunikacije (koji je i sam stajao na blogu, a onda je skinut) navodno niko nije znao....
Nismo odgovorili jer za ono što si poželjela pogazilo bi pravilo o slobodnoj volji...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
matisha
Posts: 5
Joined: Tue Aug 04, 2009 8:49 pm

Ja sam jednom isto sasvim slučajno naletjela na jednog maga recimo,koji je iz bosne....poslala sam mu mail da mi vidi je li na meni ili na kome od mojih ukucana bacen kakav urok ili slicno....čovjek mi je nakon 3 dana odgovorio i objasnio situaciju..Nisam isto baš vjerovala dok nisam potvrdila od druge osobe da je mag iz Bosne sve mi dobro i ispravno rekao...Znaci pitanje je kako na koga naletiš a meni ovdje nista nije ni bilo naplačeno....
Malefiz
Posts: 10
Joined: Mon Apr 27, 2009 12:39 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Ima toliko laika i prevaranata u medijima da je to zastrasujuce....mozda sam previse nepovjerljiva ali mislim,pocevsi od sebe,da kao prava vjestica se nebih kao reklamna ploca setala naokolo i nudila usluge koje naplacujem po takvim vrtoglavim cijenama,vec bih ako mi vec neko trazi pomoc pomogla od srca,meni ni iz džepa ni u džep,magija me ne kosta puno.;))))mislim da su svi ti koji se toliko pušu i namecu nista vec prevaranti,pa mozda je neko drugog misljenja ali ja smatram da su prave i nadarene osobe vise tihe i povucene a ne ljudi koji se pojavljuju na tv-u i imaju skoro bozanske moci....to su apsurdi....niko na ovom svijetu nemoze sve docarati i uraditi,kad bi tako bilo svak bi se ziv bavio magijom,bio prebogat,prezdrav i imo sve zelje ispunjenje.u svemu imaju granice pa i u magiji i ne treba nista pretjerivati,magija i vjesticarstvo su zivotni put a ne biznis za zgrtanje para....a sad sto to neki iskoristavaju a neki drugi padaju na to,to je opet druga prica.;)))ima mozda i ljudi koji su nadareni (uceni) ali to naplacuju ali ipak mislim da je vise prevaranata pa dobro otvori oci....a nema toga sto ti oni mogu reci ili uciniti sto i sama uz trud i ucenje nemozes postici (taj stepen magijskog znanja).;))).....niko nije rodjen svemocan....mozda samo malo vise nadaren nego drugi;)))....pozz
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja sam isto naletila na nekoliko njih koji nude usluge preko neta. bilo ptvaranje tarota, ili nesto drugo... uglavnom, dosta se ljudi na to javlja a ovi dosta para ubiru.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Recimo da netko u slobodno vrijeme radi kipiće od gipsa. Taj će netko svoje kipiće vjerojatno i prodavat (frendovima poklanjat). Zato mi jednostavno nije jasno zašto netko tko po nekoliko sati dnevno čita knjige na temu magije i konstantno uči svoje usluge ne bi naplatio.

Ili su spellovi prema drugima potpuno neefektivni pa bi to bila prevara (bez obzira što svagdje nađeš da magiju smiješ koristiti samo u tuđu korist)?
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Od oglase koje sam vidjela moram priznati da su neki dobro sročeni i primamljivi. Mislim da se magija nebi trebala naplaćivati ali istovremeno shvaćam da ako se netko s time bavi svaki dan da mu je to zapravo posao a ne hobi ili neka zanimacija.

Najbolje je kad magiju radiš sam, kad utrošiš svoje vrijeme, svoju energiju i kad je prvenstveno pozitivna za svoju ili tuđu korist (ali ne nanositi drugome zlo).
Dragana85k
Posts: 40
Joined: Mon Aug 02, 2010 2:42 pm

i ja sam naisla na jednu vlahinju koja sebe zove vlajna a za uslugu trazi 1000eura.zaprepastila sam se.za natalnu t.j indijski horoskop traze 60eura. .jos ova kriza.treba ce mi godinu dana da skupim a bas mi treba taj horoskop
Post Reply