Glazba u ritualima/obredima

Pomaže li glazba uspješnost rituala/obreda?

a) da
13
68%
b) ne
3
16%
c) možda
3
16%
 
Total votes: 19
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

Koristite li muziku u ritualima?
Ja ju redovno koristim. Meni je čak i sam život bez muzike - život osuđen na propast. Što se tiče rituala obično dobavljam neku hindu/indijsku/orijentalnu muziku uz pomoć svog MP3 POCKET-a. U posljednje vrijeme prilikom sastavljanja nekih vradžbina, zapisa sebi uključim muziku koja me nagoni na razmišljanje. OBOŽAVAM tj. neizostavna je muzika iz horor filmova- meni najdražih. U njenom sadržaju postoje vibracije koje su i sami naučnici dokazali da utječu na mozak (kako kod koga, a i pitanje je da li osoba ima mozak?! :shock: ). Kao najbolji primjer uzima se muzika iz filma MATRIX koji se nizao po nastavcima, sve dok nije utvrđeno njegovo štetno djelovanje. Naime, glazba koja je puštana utjecala je izravno na psihu čovjeka, te bi dužim slušanjem iste čovjek bivao "mamuran". Ovu informaciju možete pronaći na mnogim drugim stranim forumima.
Muzika koju je prektikujem je obično iz filmova poput "Noć vještica";"Petak 13";"Osamljena dolina" itd; jer se u njima nalazi najekscentričnija glazba koja potiče naprezanje moždanih vijuga, pa čak i pojavu straha/ludila kod mentalno nesposobnih osoba. Na sreću, kod mene je ovo prvo.

Koristite li se Vi glazbom u ritualima? Naravno, u ovo spada i glazba tipa meditacije. ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Mogao bi ostaviti paket tvoje omiljene glazbe da ljudi mogu skinuti. Eto i ja bih željela probati.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Jos ga cekamo
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

Izvolite:

Trujillo Manta - New Age (First compilation - 2002):

Ovu meditacijsku muziku možete naći na internetu ukucavanjem naslova.
Ovo što sam postavio je prva kompilacija TRUJILLO MANTA - muzika indijanskih plemena u sklopu sa JAZZ glazbom. Postoje dvije kompilacije izdate 2002 godine. Drugu ću postaviti poslije. Pozdrav i meditirajte......
Last edited by book_of_shadows on Sun Oct 21, 2007 11:19 am, edited 1 time in total.
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

Aaaaah, zamalo da...zaboravim....
evo nešto da se naježite i da potaknete moždane vijuge na razmišljanje (siguran sam da ste ovu glazbu čuli i ranije)....uživajte..... :D
Last edited by book_of_shadows on Sun Oct 21, 2007 11:19 am, edited 1 time in total.
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

shadow hvala
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

finnigan wrote:shadow hvala
ma ništa finnigan.....i drugi put...... ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Di su svi linkovi???????????
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Maknuti su jer to nije dobro za pozicioniranje foruma na stranicama.

I, da.. Mislim da se zabavna muzika ne bi trebala slušati jer dekoncentrira. Ovisno o elementu (objektu) meditacije, preporučam fijukanje vjetra (zrak), udaranje valova, zvukove vodopada (voda), pucketanje vatre (vatra)i šum drveća, pijev ptica (zemlja).
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

pa zasto ne otvori temu sa linkovima....
Post Reply