Gdje nabaviti alate

User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Pa i metal se da reciklirati , a sigurno da postoji tehnologija i za izradu materijala poput metala mijesanjem istih sa nekom drugom supstancom, mada ne bih mogao bit siguran ;)
User avatar
dario
Posts: 28
Joined: Thu Apr 16, 2009 10:03 pm

Baphomet wrote:Kako bodež može biti napravljen od recikliranog materijala? NEtko je bacio u smeće noževe i vilice pa su ih upotrijebili za izradu bodeža ili....? :D
ahahahahahahaha :o :o :o :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I can walk like a man but I'm not one.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Shadow wrote:Pa upravo tako , ja sam namjeravao sam izraditi athame , nego je teško napraviti bodež , a ručka/drška bi trebalo ( u balkanskom vještičarstvu ) biti napravljena od crnog roga vola .

A inache , svaki athame bi trebao imati crnu dršku .

Ja bodeže koji izgledaju poupt athamea mogu nabaviti i ovdje , na primorju, stvar je u tome što želim da to baš bude athame :)

A u kineske shopove mi se nešto ne da poći , jer iako je sve to u redu , plašim se da nisu pravljeni od recikliranih materijala ili sl., a pošto ja Craft doživljavam ( dojmim ) kao stil života , želim pokazati poštovanje . ;)
Ne vola već ovna, a to je iz etnografske gradje. Dakle ne mora, plus što u u toj gradji ne piše ni da li je od crnog ovna, ili od crnog roga crnog ovna. Nešto o tome sam pisao ovde.

http://www.prosvetljenje.net/index.php? ... &Itemid=41
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Eee moze se nabaviti samo oštrica u zeljezarijama i slicnim mjestima, a rucka se onda napravi od drveta ili cega vec i ukrasi se cime i kako hocemo...

A u slucaju da se bodez recimo samo koristi za otvaranje kruga ili samo za vjezbe vizualizacije onda mislim da se moze i u potpunosti napraviti od drva...
User avatar
Geina Vrana
Posts: 21
Joined: Tue Mar 31, 2009 3:24 pm
Location: zagreb

možeš i sam napraviti oštricu - naravno tuplju, ali je kasnije možeš izbrusiti
samo trebaš imati lemilicu i štangu metal- može se nabaviti u hobby shopovima
napraviš klup, ja sam radila od glinamola i obložiš ga bakrenom trakom, rastopiš metal lemilicom i preseliš ga u kalup.
puno posla,ali funkcionira
doduše ja sam radila drugi alat ali postupci su isti
Čista i jednostavna istina nikad nije čist, ni jednostavna...
Dragana85k
Posts: 40
Joined: Mon Aug 02, 2010 2:42 pm

moze li ko da mi napise sve alate sto trebaju..pa da krenem u potragu..bilo je negde na sajtu ali ne mogu da nadjem
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

ritualni bodez, svjecnjak, svijece, drzac za mirise (ako zelis), mirisi, knjiga u koju ces pisati svoj napredak (dnevnik), kalez, posuda za spaljivanje i jos mozes naci razne pomocne alate koji nisu potrebni ali koriste kao sto su kristali, bubnjevi...

Bilo bi dobro da su alati od srebra ali nije potrebno i to je uglvanom to.
I naravno te alate nesmijes koristit za nista drugo osim za rituale i magiju.
-solanum-
Posts: 18
Joined: Thu Feb 25, 2010 12:39 am

Dragana85k wrote:moze li ko da mi napise sve alate sto trebaju..pa da krenem u potragu..bilo je negde na sajtu ali ne mogu da nadjem


Oprosti, ali jesi li sigurna da ti baš to treba sada ?

Prvo moraš nešto saznati o svemu tome, tražiti proučavati što je već dostupno za početnike, razaznati što ima smisla a što su bljezgarije.....odlučiti se je li to stvarno za tebe ili nije, naći minimum prisebnosti i stabilnosti....dalje onda nekako skoro da i samo ide.

Sami alati neće pomoći ništa, osim što te šoping može nakratko zabaviti.




Također, ako sam dobro razumio, magijski sustavi iz kojih su elementarni alati preuzeti podrazumijevaju da smo "savladali" elemente koje ovi predstavljaju, da alat "dobijemo" kao potvrdu toga.

Može netko nabaviti pendrek i značku, ali to ga ne čini policajcem ... :?


Right ?

:?:
Dragana85k
Posts: 40
Joined: Mon Aug 02, 2010 2:42 pm

-solanum- wrote:
Dragana85k wrote:moze li ko da mi napise sve alate sto trebaju..pa da krenem u potragu..bilo je negde na sajtu ali ne mogu da nadjem


Oprosti, ali jesi li sigurna da ti baš to treba sada ?

Prvo moraš nešto saznati o svemu tome, tražiti proučavati što je već dostupno za početnike, razaznati što ima smisla a što su bljezgarije.....odlučiti se je li to stvarno za tebe ili nije, naći minimum prisebnosti i stabilnosti....dalje onda nekako skoro da i samo ide.

Sami alati neće pomoći ništa, osim što te šoping može nakratko zabaviti.




Također, ako sam dobro razumio, magijski sustavi iz kojih su elementarni alati preuzeti podrazumijevaju da smo "savladali" elemente koje ovi predstavljaju, da alat "dobijemo" kao potvrdu toga.

Može netko nabaviti pendrek i značku, ali to ga ne čini policajcem ... :?


Right ?

:?:
ok,znam da treba citati,uciti.nego pitam da bi polako nalazila i kupovala alate jer u ovoj provinciji gde ja zivim.je tesko naci takve stvari. a tek knjige. . ne verujem da ima.pocicu da pitam. .mada cisto sumnjam da cu naci .a i finansije mi nisu bas.
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

draga Dragana.

za pocetak netrebas imati skupe alate jer Pehar ti moze sluziti i jeda lijepa casa od stalka. carobni stapic jednostavno uzmi od ljesnjaka sibu velicinu izmjeri od lakte do srednjeg prsta, tebas za svijece svjecnjak, zvono, pero. za gasti svijecu. za sada imas dosta za gledati.
Post Reply