Uzemljenje

User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Uzemljenje se koristi da bi se energija crpila iz zemlje, a ne iz samoga maga. Po meni je jedna od najvažnijih magičnih tehnika. Na nekoj stranici sam vidio da pomaže pri iscrpljenosti, i, kao, može zadovoljiti i čovjekovu potrebu za hranom. Postupak (knjigasjenki.com):

"Kad boravite u prirodi (to može biti i u vašem dvorištu, i u obližnjem parku), sjednite pod drvo, opustite se i nastojite se smiriti. Dišite duboko i budite svjesni tla na kojem sjedite. Neka vam stopala budu izravno u dodiru sa zemljom, kralježnica oslonjena ravno uz drvo. Zatvorite oči i zamislite korijenje drveta ispod zemlje na kojoj sjedite, također korijenje koje izlazi iz vaše kralježnice koje prodire duboko u zemlju. Neka vas obuzme osjećaj da ste sjedinjeni sa zemljom i da iz nje crpite energiju. Ostanite tako jedno vrijeme i u mislima polako povlačite korijenje iz zemlje, pa otvorite oči. U svakom trenutku budite svjesni da energija prirode protječe kroz vas.Ovu tehniku često primjenjujte dok više ne osjećate napor koncentracije, i kad vam postane lako predočiti si proticanje energije kroz vaše tijelo.

Uzemljenje se koristi za svakog magičnog rituala i potrebno ga dobro usavršiti, pogotovo kad rituale izvodite unutar četiri zida, pa je i sposobnost predodžbe manja. Na taj način kroz vaše tijelo sabirete iz zemlje energiju koja će se koristiti u ritualu za otvaranje magičnog kruga. O tome ću kasnije govoriti, jer ovo je ujedno vježba povezivanja sa elementom zemlja, a svakom početniku važno je prije početka prakticiranja magije upoznati njezine elemente."

Osim uzemljenja postoje tehnike "čupanja" energije iz zraka i vode, nisam našao izvor gdje su opisane.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

"Ja nerazumijem kod otvaranja magičnog kruga ono crpljenje energije dali kada crpim od zemlje trebam to raditi u godišnje doba koje je tamo napisano ili šta"

Zemlja je uvijek prisutna: bilo to ljeto ili zima. Mislim da je zemljino godišnje doba zima; njena energija je tada najveća. Uzemljenje se koristi u bilo koje doba dana i noći.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Eagles wrote:"Ja nerazumijem kod otvaranja magičnog kruga ono crpljenje energije dali kada crpim od zemlje trebam to raditi u godišnje doba koje je tamo napisano ili šta"
Uzemljenje je sastavni dio otvaranja kruga (na početku rituala izvlači se energija iz zemlje da bi se digao krug, a potom se na kraju rituala vraća u zemlju gdje je posuđena, a energija podignuta tokom izvođenja čarolije - dakle molitva, bajalica, želja, molitva se šalje u svemir prije zatvaranja kruga kako bi obavila postavljeni joj zadatak). Uzemljenje ne ovisi o godišnjem dobu! Može se izvesti u svako doba! Zamijenio si uzemljenje sa korespondiranjem elemenata. No to nema nikakve veze sa otvaranjem kruga i prizivanjem elemenata. Informacija je stavljena samo radi orijentacije. :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Napokon sam ga naučio sada još samo treba naučit pozivat kule straže.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Jesi neki...kad si usavrsio uzemljenje sada si spreman za posve nov nacin izvodjena rituala koji ce biti jos bolji.
Pomozi meni,nije mi jasno na koji nacin dok crpis energiju iz zemlje...mislim...dali osjetis energiju u sebi i kako?

Ajde pliz odgovori. I pozdrav!
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Obično je osjetim dok zamišljam izvlačenje iz zemlje, trnce u kralježnici i veliku vručinu koja odlazi prema dlanovima, pritisak na jagodicama. Najlakše ćeš energiju osjetiti na slijedeći način (nema veze sa uzemljenjem): pritisni prste lijeve i desne ruke zajedno dlanove rastvori da se ne dodiruju i osječaj toplinu koja izlazi iz dlanova i akumulira se unutar sfere između dlanova. Jagodice prstiju odvoji nakon minute dvije i zamišljaj sferu energije kako se smanjuje i pojačava kako razmičeš ruke. Jedno vrijeme miruj zamišljajući da u rukama držiš loptu. Ponovi - nek ne traje duže od 5 min. Nakon vježbe se opusti i okrenu dlanove prema gore - osjetit ćeš protok energije u obliku trnci, topline ili težine - veličanstven osječaj, nakon toga uz malo prakse možeš vidjeti i auru ruku i masu energije koju širiš iz dlanova. Obično ovaj način koristim za "maženje" cvijeća koje onda bukne u cvat... :) predivno...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Dakle, evo mojih doživljaja. Prvo što sam primjetio je da su mi se prsti ukočili (sad imama velikih problem s tipkanjem). Zatim sam osjetio toplinu. Razmaknuo ruke, zatvorio oči i zamislio da držim staklenu kuglu. Sa zatvorenim očima jasno sam vidio pravokutnik i neku kao zagradu. Nakon opuštanja okrenem ruke prema gore i sve nestane.
Last edited by Eagles on Tue Oct 30, 2007 10:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Postoji jos jedno objasnjenje uzemljena, ali sa stava parapsihologije.
Tako da se mogu koristiti oba, jer su i jedan i drugi korisni.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Može neko opisat postupak "čupanja" energije iz zraka?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Eagles wrote:Može neko opisat postupak "čupanja" energije iz zraka?
To se zove uvlačenje energije. I ti to možeš napraviti iz bilo kojeg elementa. Voda, Zrak, Vatra, Zemlja. Ali mora biti prirodni element (plamen svijeće ili potpaljena vatra, vjetar, more, zemlja-doslovni smisao), ne može se koristiti npr. za uvlačenje energije iz vatre žarulja...

Osim toga postoji i otpuštanje energije. kada u prirodne elemente dajete energiju, kako bi kasnije kad vam zatreba mogli opet uzet energiju iz tog "izvora".
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply