Jaje

User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Probati cu... to je ono kao ako ne vjerujes u to, ne moze ti nista?
-hehehe, samo se nadaj.... razlika je između sugestije i konkretnog okultnog rada (napada)....
-Ajmo ovom logikom.....svi koji su se potužili da su nešto našli, ili da im je išlo sve loše neko vrijeme, a nalaze "čudne stvari" itd. su ili ne znali ili zanemarivali. Drugo, nitko od njih nije znao tko je to napravio. Mogli su pretpostavljati no NISU ZNALI i to je ključna stvar. Ako je osoba rekla drugoj da će nešto napraviti....ako je ova tako slaba, ne treba se ništa ni napraviti, sugestija (a tijekom vremena i autosugestijom) će sama sebe satrat.

S druge strane, "bijeli ljudi" koji su se susreli s Woodoo-om, ako nisu vjerovali bili su jače zaštičeni no to ne znači ako se ne vjeruje u takvo što da isto ne djeluje na tu osobu. To je kao da kažemo da ne vjerujemo u struju jer je ne vidimo, a konstantno se koristimo njom...
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

zapravo da. ja nisam vjerovala, a dogadjale su mi se lose stvari..
sta sad? ha?
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

U životu se događaju i dobre i loše stvari.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

BlueMoon wrote:zapravo da. ja nisam vjerovala, a dogadjale su mi se lose stvari..
sta sad? ha?
-Kao što Baphomet kaže "U životu se događaju i dobre i loše stvari." s čime se u potpunosti slažem. Tko kaže da za sve loše su krivi drugi, kako ljudi tkao uroci, demoni i ostale pizdarije. Nikad ne bi razmislio nitko o vlastitim djelima i uzročno posljedičnim vezama (koje se možda nekad/najčešće i ne vide). Preuzimanje odgovornosti! Nisam rekao da ne mora biti nečiji napad no napadi se konkretno događaju tek u nekih 2-5% ostatak je situacija nastala uzročno posljedičnim vezama, ili destruktivnim autosugestijama.

Mora se naći nekakva sredina. Razmotriti prvo fizički uzroci, a tek onda gledati dalje. Ne može se odmah zaključivati unaprijed, jer dajemo nekim elementima previše slobode da nas smotaju i smuljaju....

Prvo i osnovno....PAMET U GLAVU.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Sephirot wrote:
BlueMoon wrote:zapravo da. ja nisam vjerovala, a dogadjale su mi se lose stvari..
sta sad? ha?
-Kao što Baphomet kaže "U životu se događaju i dobre i loše stvari." s čime se u potpunosti slažem. Tko kaže da za sve loše su krivi drugi, kako ljudi tkao uroci, demoni i ostale pizdarije. Nikad ne bi razmislio nitko o vlastitim djelima i uzročno posljedičnim vezama (koje se možda nekad/najčešće i ne vide). Preuzimanje odgovornosti! Nisam rekao da ne mora biti nečiji napad no napadi se konkretno događaju tek u nekih 2-5% ostatak je situacija nastala uzročno posljedičnim vezama, ili destruktivnim autosugestijama.

Mora se naći nekakva sredina. Razmotriti prvo fizički uzroci, a tek onda gledati dalje. Ne može se odmah zaključivati unaprijed, jer dajemo nekim elementima previše slobode da nas smotaju i smuljaju....

Prvo i osnovno....PAMET U GLAVU.

Slažem se s time...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Mozda bi bilo u pocetku pametno razmotrit sjeverni i juzni cvor u natalnoj, odnose mjeseca i saturna...iz toga se lijepo vidi koja iskustva smo prilikom reinkarnacije izabrali i koja se karmicki gledano trebaju odraditi...Vecinu stvari samo treba odraditi, prisvojiti i situacija bude bolja. Koji bi inace bio smisao zivota?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:Kolko je meni poznato uskrsna posvećena jaja (ona koja se ne pojedu i ljuske od jaja) se bacaju u vrt, ne u smeće. Bar je ovdje takav običaj.
Kod mene doma posvecena jaja se na Uskrs pojedu. ne bacaju se uopce...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Pa dobro posvećena jaja se pojedu (bjelanjak i žumanjak) ali ljuska se baca, odnosno ne baca nego zakopava u zemlju ili se spali...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

mi ljusku uopce ne posvecujemo... prije blagoslova očistimo jaja od ljuske i samo bijelanjce i žutanjce blagoslovimo i to pojedemo.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Aha... onda je to drugo... :mrgreen:
Post Reply