Jaje

User avatar
selena 28
Posts: 7
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:14 pm
Location: dubine oceana

jajima se može mnogo toga zla zaželiti kao i bolesti budući da je jaje početak svijeta...
neznam na koju stranu vuče ovaj forum ...pa ću napisati samo o onome šta treba s jajem za koje sumnjate da je bačeno kao urok...
prvo da bi jaje bilo urok mora biti skriveno tamo gdje mu nikako nije mjesto i obično se radi o ljuski jajeta koja je dobro očuvana iako se nalazi na takvom mjestu da je to prosto nevjerovatno...
obično je omotana nekim vrpcama ili su te vrpce bačene oko nje ili su u ljusci...dakle sve što je čudno
prvo je pravilo ne dirati ako se ne pripremite...
dakle treba otići po nešto za potpalu i najbolje je jaje kao i sve inače takve uroke(kosti,grane svezane u križ....)fino bez puno diranja spaliti uz kraću molitvu Bogu ,osim toga moli se i boginja magije da sve zlo koje je zaželjeno ovim urokom bude neutralizirano i neka ga priroda dobra rasprši dok bude neškodljivo..
nerazumno je željeti da se zaželjeno zlo vrati odkuda je došlo pošto se u magiji sve vraća pa da ne naškodimo sebi...
nakon što je sve izgorjelo poškropiti pepeo i mjesti paljevine svetom vodicom u znaku kršćenskog križa ,pokupiti sav pepeo i bez odgađanja ga odnjeti i baciti u prvu vodu tekućicu....
kako je potoka sve manje može ali samo ako stavrno nema drugo se baciti u kanalizaciju..
još jedna napomena onaj ko je to bacio doći če k vama ubrzo....bacite sol za njim i ne posuđujte mu ništa!!!
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Ja znam, odnosno čuo sam od jedne starije vještice da se jaje, najčešće kameno kakvog ima za kupit u dučanima s kristalima i slično koristi kao amajlija koja služi za plodnost, čišćenje, preporod, duhovni rast i razvoj ili porođaj, jel naime jaje simbolizira rođenje... zato se i farbaju jaja za uskrs jer ismboliziraju isusovo uskrsnuće, odnosno ponovo rođenje... vještice inaće farbaju jaja za Eostru ili Ostaru i ona simboliziraju život...
Ja osobno imam dva komada... jedno je mramorno, a drugo od oniksa... ja ih koristim kao objekt za fokusiranje, neki svoj mentalni razvoj, pa ćak i u ljekovite svrhe ( bar ovo od oniksa) kao i u ritualima, a inaće ih držim pored kreveta... mogu vam reć da su u nekim situacijama vrlo djelotvorna... za ove narodne predaje sam ćuo ali nikad se nisam susreo s niti jednom... čuo sam ćak i da se napitak od žumanjka i konjaka koristi protiv dezenterije...

Nadam se da sam pomogao... :)
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

... vidiš nisan zna za ta "tvrda jaja"

ugl. tata mi je našao u šumi jedan kamen ali je skroz isklesan u obliku jajeta, imam ga doma, može li to za nešto poslužiti?
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

pa može naravno... ja imam skroz okruglih bijelih kamena koje sam našao na cresu u jednoj uvali... sva su prekrasna a služe mi slično ko i ova jaja ili na njih iscrtavam neke simbole pa ih nosim kao amajliju (ako su manji naravno)...
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

Moram priznati da me ova tema negudno iznenadila...
Nisam nikad cula bila za jaje... jer, ugalnom me zanima kabala i to citam. NO, ovo me jako uznemirilo.
Moji roditelji imaju vikendicu u jednom malom seocetu... u tom selu kruze price da postoji jedna zena koja je vjestica. Ja se bas nisam obazirala, jer nekako su mi te price bile sumanuta, a zena o kojoj pricaju je vidljivo slucaj z psihijatriju i nekako sam je vise sazaljevala nego da bi povjerovala u price. Ona je prema meni jako ljubazna i draga...
Ali, sad sam naisla na ovaj post!!!
Pa mi, oko kuce stalno nalazimo ta jaja!???!!!
Moram priznati, da sad sve te price od ljudi poprimaju smisao. Susjedi od zene koja je navodno vjestica (naravno, nemojte se sve casne vjestice ovoga svijeta uvrijediti, ja postujem wiccu i sve postene vjestice) su umurli. Bilo je stvarno bizarnih smrti... recimo: covjek sjedi na svom rodjendanu, uzme zlicu francuske salate i od toga umre jer se zagrcnuo???? Uglavnom, puno neobjasnjivih nesreca i svi pronalaze cesto jaja i druge smotuljke perja kosti i neznam sve cega ne oko sebe.
Procitala sam i kako postupiti ukoliko nadjem to jaje. Dobro, to je u redu za mene i moje. Ali tu zenu se treba neutralizirati! Ona sije okolo svima svasta zlog. Ne mogu ici okolo i govoriti ljudima kako da postupe s jajma, em ce ljudi misliti da sam i ja vjestica, em ce ova zlica pronaci novi nacin.
Kako tome stati na kraj.
Imam poriv da odem i razgovaram s njom, ali ona je stvarno malo skrenula i bojim se sta bi to jos moglo napraviti od nje.

Ima li neko ideju, kako neutralizirati je vise da ne cini zlo ljudima oko sebe?
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

x.angelus wrote:... vidiš nisan zna za ta "tvrda jaja"

ugl. tata mi je našao u šumi jedan kamen ali je skroz isklesan u obliku jajeta, imam ga doma, može li to za nešto poslužiti?
Ako imaš dovoljno veliku praćku može odlično poslužiti za osvetu zlom susjedu...
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

BlueMoon wrote:Moram priznati da me ova tema negudno iznenadila...
Nisam nikad cula bila za jaje... jer, ugalnom me zanima kabala i to citam. NO, ovo me jako uznemirilo.
Moji roditelji imaju vikendicu u jednom malom seocetu... u tom selu kruze price da postoji jedna zena koja je vjestica. Ja se bas nisam obazirala, jer nekako su mi te price bile sumanuta, a zena o kojoj pricaju je vidljivo slucaj z psihijatriju i nekako sam je vise sazaljevala nego da bi povjerovala u price. Ona je prema meni jako ljubazna i draga...
Ali, sad sam naisla na ovaj post!!!
Pa mi, oko kuce stalno nalazimo ta jaja!???!!!
Moram priznati, da sad sve te price od ljudi poprimaju smisao. Susjedi od zene koja je navodno vjestica (naravno, nemojte se sve casne vjestice ovoga svijeta uvrijediti, ja postujem wiccu i sve postene vjestice) su umurli. Bilo je stvarno bizarnih smrti... recimo: covjek sjedi na svom rodjendanu, uzme zlicu francuske salate i od toga umre jer se zagrcnuo???? Uglavnom, puno neobjasnjivih nesreca i svi pronalaze cesto jaja i druge smotuljke perja kosti i neznam sve cega ne oko sebe.
Procitala sam i kako postupiti ukoliko nadjem to jaje. Dobro, to je u redu za mene i moje. Ali tu zenu se treba neutralizirati! Ona sije okolo svima svasta zlog. Ne mogu ici okolo i govoriti ljudima kako da postupe s jajma, em ce ljudi misliti da sam i ja vjestica, em ce ova zlica pronaci novi nacin.
Kako tome stati na kraj.
Imam poriv da odem i razgovaram s njom, ali ona je stvarno malo skrenula i bojim se sta bi to jos moglo napraviti od nje.

Ima li neko ideju, kako neutralizirati je vise da ne cini zlo ljudima oko sebe?


Ma najbolje je ubit tu ženu... :lol: :lol: :lol:
Naravno šalim se...

Ma gle nju je najbolje ignorirati... praviti se da ne postoji, i razmišljati o njoj kao o nekom neutralnom, posve nebitnom (kao neki prolaznik) a sa onim stvarima što nalaziš čini ono što se treba činit i probaj razmišljat na način da je to samo mala bezvezna sitnica koja ti ne može ništa niti će ti ikad moć... ogradi se pozitivnim mislima od toga jer kada razmišljaš negatvno samo privlačiš negativno...

Nadam se da sam pomogao...
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Gwydion wrote: Ako imaš dovoljno veliku praćku može odlično poslužiti za osvetu zlom susjedu...
:twisted: kvragu! :twisted:
Obično sam ja zao susjed! ;)
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

Probati cu... to je ono kao ako ne vjerujes u to, ne moze ti nista?
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Pa recimo...
Post Reply