Siva zona magije

User avatar
hefest
Posts: 22
Joined: Sun Aug 10, 2008 4:07 pm

zdravo!
mene zanima jedna stvar...
recimo da bi htio zaustaviti čovjeka koji je meni nanio zlo da ne čini zlo drugim ljudima, pa bi za takvo što trebao neki ritual... mene zanima gdje postoji granica između tu sad dobroga i zla... odnosno kad se prelazi u sivu magiju???

mučim se s tim da li da tog čovjeka zaustavljam s magijom ili ne?
ako da molio bih vas neki spell ili obred...

Hvala!
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hefest wrote:zdravo!
mene zanima jedna stvar...
recimo da bi htio zaustaviti čovjeka koji je meni nanio zlo da ne čini zlo drugim ljudima, pa bi za takvo što trebao neki ritual... mene zanima gdje postoji granica između tu sad dobroga i zla... odnosno kad se prelazi u sivu magiju???

mučim se s tim da li da tog čovjeka zaustavljam s magijom ili ne?
ako da molio bih vas neki spell ili obred...

Hvala!
Znaš onu: Tko se mača lača od mača i pogine? E tako nekako bi išlo u datom slučaju. Ako ne želiš zakoračiti u sive vode drži se na suhom kopnu. Drugim riječima pravi zaštitu za sebe i svoje bližnje i kloni se otrovnih misli. Granice je lako odrediti. Ne čini nikom što ne želiš da se tebi učini. Hermetički zakon.
Razni sistemi imaju razna moralna načela, pa možemo to i prediskutirati.

Preimenovala sam temu, jer je ovo dobar materijal za raspravu.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

a do kada to trebaš trpit? Pogotovo kad ti dragu osobu uništavaju preko neke treće osobe kojoj ne možeš dat zaštitu?

Super je to sa zaštitom i svim tim, ali do kada? prije ili poslije treba uzvratit udarac. Bar ja tako mislim.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ako uzvratis udarac i sprijecis ga u daljnjem nanosenju zla, onda si ucinio/la dobro jer si pomogao drugim potencijalnim zrtvama...?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

da ali opet i s tim na neki način ideš kontra volje ove osobe koju napadaš.dakle, opet ulaziš u sivu zonu magije.

ja sam u istoj situaciji. ja sam radila zaštitu i sve. zaštite naravno funkcioniraju i sve. ali ne namjeravam do kraja života se mislit je li ta osoba i dalje me pokušava ubit. jednostavno ću sašit to u korijenu i nastavit normalno svoj život. (prvo se zabavit s njom, a onda je totalno spriječit)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hefest
Posts: 22
Joined: Sun Aug 10, 2008 4:07 pm

sad mi polako i nije sve jasno...
meni je cilj samo ih sprječiti u zlim radnjama... to me zanimalo...
zaštita kao i svaka magija djeluje samo ako si totalno uvjeren u to i ne sumnjaš...
mislim da bi lako posumnjao kad bi opet vidio te ljude blizu "zaštičenih" osoba... treba mi nešto da ih maknem iz njihova kruga(najbolje u zatvor)... tek bi onda bio uvjeren da više ne čine zlo...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

kao što sam rekla, ja sam u istoj situaciji. i ja već mjesec dana radim na princip zaštite. sve to super funkcionira, ali ne mogu se vječno okretat tome i mislit se hoće li ova opet započet "rat". ja sam za to da se ne samo zaštitiš nego da to sasićeš u korijenu. bar ja tako namjeravam napravit. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Na ovu temu imam samo odgovoriti citatom iz Liber Al.

"Stoga kletva na Zato i rod njegov!
Neka Zato zauvijek prokleto bude!
Ako Volja stane i krikne Zašto, prizivajući Zato, tada Volja staje i ne čini ništa.
Ako Snaga upita Zašto, tada je Snaga slabost.
I razlog je laž, jer postoji čimbenik beskonačan&nepoznat; i sve riječi njihove naoko su mudre.
Dosta o Zato! Neka bude bačeno psu!"
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

U kratko, ako si siguran da je tvoja radnja ispravna onda je možeš napraviti bez posljedica. Ako nisi, onda će te savjest/podsvjest pojesti.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

A čuješ u magiji sve što radiš moraš bit siguran da je ispravno, pa bilo to samo po tvojim načelima ili bilo po generalnim načelima. Ali u principu za sve moraš bit siguran.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply