Posvećivanje i pročišćavanje

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Može se kupiti u obliku mirisnih štapića za paljenje.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Tamjan se kupuje u pravoslavnoj crkvi. I kupi se i ugljen za tamjan.
Zapali se ugljen, čeka se par sekundi da se zažari i onda se gore stavi tamjan.
Prvo se dimi u zatvorenoj prostoriji, i onda se dim ispušta van nakon 30 minuta.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Nažalost nema u svim gradovima mogućnosti za takvu nabavu.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

To ima i u katoličkim crkvama.Možda se može pitat svećenika za koji. :idea:
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Sam daj. "Striček župnik, treba mi malo tamjana da pročistim prostor od negativnih energija."
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Eagles wrote:Sam daj. "Striček župnik, treba mi malo tamjana da pročistim prostor od negativnih energija."
Odeš lijepo na Kaptol, uđeš u dućan, pozdraviš, tražiš tamjan i kaj ti već treba (možda kadionica - cca.50 kn) ...dalje znaš. Ne zaboravi pozdraviti na izlasku. ;)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Menemiris tamjna guši pa izbjegavam bilo kakav kotankt s tim... doduše ponekad je to neizbježno... no o tome neću pisat.. nije tema.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

kako se koristi taj ugljen - odnosno da li da otkinem komad? ili da tako cijeli ugrijem?
da li ga mogu ugrijati u posudi za etericno ulje?
koliko tamjana da stavim?
i da ..koliko se puta taj ugljen moze koristiti?

uf :oops:
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

v_nbls wrote:kako se koristi taj ugljen - odnosno da li da otkinem komad? ili da tako cijeli ugrijem?
da li ga mogu ugrijati u posudi za etericno ulje?
koliko tamjana da stavim?
i da ..koliko se puta taj ugljen moze koristiti?

uf :oops:
Najjednostavnije je za početak da kupiš tamjan u obliku mirisnih štapića, kadionik može poslužit i onaj keramički za isparavanje ulja samo što u njega ubaciš tamjan, ali to se zna grozno zagorit, pa preporučam da dodaš kap po kap vode dok odispod griješ svijećom...međutim too much messy...mali kotlić na nožice podložen kamenom pločicom spriječit će zagrijavanje i odlično djelovat, zapališ šibicom koru cimeta - polako će se kadit, pa dodaješ po želji što već treba..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

eh da ..
al kad vec imam taj ugljen koji je u obliku valjka.. pa me to zbunjuje...
nisam bas u mogucnosti kupit tamjna u mirisnom stapicu (toga tu kod mene nema...)
a i ovo sam dobila od frendice iz zagreba koja je to kupila na kaptolu...

znaci taj cijeli ugljen se koristi .. to mi ni ne stane u posudicu za eter. ulja...
darn :cry:
"..too weird to live, too rare to die.."
Post Reply