Posvećivanje i pročišćavanje

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Imam takvih stožastih. Staviš ga u porculansku posudu ili tanjur i zapališ...gotova priča...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

v_nbls wrote:eh da ..
al kad vec imam taj ugljen koji je u obliku valjka.. pa me to zbunjuje...
nisam bas u mogucnosti kupit tamjna u mirisnom stapicu (toga tu kod mene nema...)
a i ovo sam dobila od frendice iz zagreba koja je to kupila na kaptolu...

znaci taj cijeli ugljen se koristi .. to mi ni ne stane u posudicu za eter. ulja...
darn :cry:
Jesi ti uopće otvorila aluminijsku foliju?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

hahhahah
uspjela sam, smo sam ja pametna prvo nesto drugacije probala i skoro zapalila sobu

gost- uvijek me nasmijes :D
"..too weird to live, too rare to die.."
Naida
Posts: 2
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:05 pm

nisam baš nešto iskusan al zanima me dali se tako može skinut urok? :P
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

@Naida, moze, zavisi od vrste uroka i sl.
Jedan metod koji se U Hudu magiji cesto korsiti jeste da se miris ( predlozeno "White incense" u jednom textu, sto bi se prevelo kao Bijeli miris, a pod tim nazivom Hudu botanike prodaju Tamjan , ponekad sa dodatkom soli ) stavi pod stolicu na kojoj osoba sjedne naga, pokrivena plahtom, tako da samo glava viri, te se na taj nacin dim uzdize od stopala , ka glavi obavijajuci cijelo tijelo. Jos jedan zapis govori o tome da se ovo moze postici prosto postavljanjem mirisa ispod stopala , i kadjenjem istih. Oba zapisa tvrde kako ovakav postupak : oslobadja od neprijatelja, tako da te vise ne mogu povridjediti... , to je samo jedan ( od mnogih te vrste ) primjer. Kadjenje prostora moze ukloniti urok s istog, kao i kadjenje predmeta. Autor Skot Kaningam ( Scott Cunningham ) predlaze mjesavinu Sandalovine I lovora kao miris za "uklanjanje i preokretanje kletvi" i sl.


Sto se tice posvecivanja stvari, sve zavisi od predmeta, U visoj magiji za svaki alat procedura je ( makar po necemu ) razlicita, I zahtijeva obicno miris, posvecenu iglu kojom se urezuju simboli, posveceni aspergent, Svetu Vodicu i text za blagoslov ( koji cesto Sadrzi Andjeoska imena, Tetragramaton ili druga Bozanska imena ). To se naravno obavlja u tacno odredjen Dan i sat, da bi se iskoristio planetarni uticaj.

Npr, ako zelite posvetiti Stap, prema kljucu Solomona to se mora obaviti u danu i satu Merkura, tako sto se prvo posvecenom iglom na stap urezu simboli

Image

a onda se provlaci stap kroz dim Merkurovog mirisa , ili cak Tamjana , i prska se svetom vodicom dok se izgovara:

"Najsvetiji ADONAI, Najsnazniji EL , udostoji se da blagoslovis i procistis ovaj stap, tako da stekne neophodne vrline, kroz/uz tvoju pomoc ADONAI, cije kraljvstvo traje kroz vjekove, vjekova. Amen!" ( ovo je dakle, moj slobodan prevod sa Engleskog, od Matersovog izdanja Clavicula-e Solomonis )

Na kraju se Stap zamota u novu bijelu tkaninu, te koristi po potrebi.

Razni magijski instrumenti ( orudja ) kao i razni premeti se na razlicite nacine posvecuju i ciste. Nad solju i vodom , se recimo prvo izvrsi egzorcizam ili ciscenje pa potom blagoslov ( vidi Dion Fortune "Psihicka Samodobrana" , pri kraju knjige, poglavlje : Metode odbrane )

Mozda bi nekakav univerzalni ritual za prociscenje i posvecenje mogao izgledati ovako :


1. Pripremiti posudu sa izvorskom ili posvecenom vodom, posudu sa solju , Miris , I bijelu svijeu
2. Sipajuci kroz prste po malo soli po predmetu reci:

"Cistim tebe ( naziv predmeta ) od svih losih uticaja, Imenon koje je iznad svih drugih , i lementom zemlje. Blagosiljam te istim, da sluzis samo onome cemu te namijenim, i da ne mozes biti zloupotrebljen. Neka tako bude, Amin!"

3. Provlaceci kroz dim mirisa :

"Cistim tebe ( naziv predmeta ) od svih losih uticaja, Imenon koje je iznad svih drugih , i elementom vazduha. B agosiljam te istim, da sluzis samo onome cemu te namijenim, i da ne mozes biti zloupotrebljen. Neka tako bude, Amin!"

4. Provlaceci iznad plamena svijece, isti text, prilagoditi za element vatre
5. Prskajuci vodom, -II- -II- -II- -II- -II- vode

moze se potom predmet zamisliti okupan bljestavom svjetloscu, ili se odredjeni simbol moze zamisliti kako biva urezan u predmet.

To je da vam da neku generalnu ideju, prilagodite ritual po potrebi.

Nekad je dovoljno prsnuti malo nekog parfema , posebno na amajlije i talismane , recimo Florida Vode ( Florida Water ) ili Eau de Cologne, ili kanuti par kapi Van Van ulja, ili kakvog drugog ezotrijskog ulja.

Nadam se da vam ovo makar malo razjasnjava tehninke prociscenja i blagosiljanja.
Post Reply