Golem

User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ah, moj prvi post :)

Tek sam sad otkrio da je forum na ovoj stranici (koju pratim od pocetka) zapravo jako zanimljiv...

No, da se vratim na naslov... Neki dan sam slijedom potrebe za psihoterapeutsku seansu krenuo od pocetka citati Enciklopediju magicnih bica, pa sam stao na Golemu ili Golemima.. sad sam upisao na search, pa vidim da se nigdje ne spominje...

Ima netko kakva iskustva s tim? :) Misljenja?

Mauro

P.S.
ako sam promasio podforum, premjestite.. jos se snalazim :D
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Sacreus wrote:Ah, moj prvi post :)

Tek sam sad otkrio da je forum na ovoj stranici (koju pratim od pocetka) zapravo jako zanimljiv...

No, da se vratim na naslov... Neki dan sam slijedom potrebe za psihoterapeutsku seansu krenuo od pocetka citati Enciklopediju magicnih bica, pa sam stao na Golemu ili Golemima.. sad sam upisao na search, pa vidim da se nigdje ne spominje...

Ima netko kakva iskustva s tim? :) Misljenja?

Mauro

P.S.
ako sam promasio podforum, premjestite.. jos se snalazim :D
Sumnjam da ćeš danas naći puno ljudi na planeti koji imaju isksutva sa Golemom :D
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Zasto? :D
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Pa tako...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

:D Jel to onaj koji se pravi od blata i mandragore?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Golem je biće napravljeno od blata i mandagore u hebrejskoj tradiciji. Radi se kao što je emina navela od blata mandagore i još par sitnica.

To su stakleno oko koje se nalazi golemu tamo gdje bi mu oko inače bilo smješteno, povezano je sa kuglom pomoću koje mag vidi što se događa s njegovim golemom, također postoji svitak koji se navodno piše krvlju ali to je sve što sam ja čuo....možda je krivo ne uzimajte me za riječ
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Konstantinos u svojoj knjizi kaze da se Golemi rade kao skulpture u koje se invocira egregor da ne bi lutao i radio stetu, hm.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Tinkleh wrote:Konstantinos u svojoj knjizi kaze da se Golemi rade kao skulpture u koje se invocira egregor da ne bi lutao i radio stetu, hm.
Konstatinos je, po mom mišljenju, u osnovi šaban. Golem se oživi, ali prvo moramo da vidimo šta Konstantinos podrazumeva pod pojmom egregor.
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Gwydion wrote: Konstatinos je, po mom mišljenju, u osnovi šaban.
Dobro, onda se slazemo :D Ne svidja mi se taj goth/barim curice look.
Gwydion wrote:Golem se oživi, ali prvo moramo da vidimo šta Konstantinos podrazumeva pod pojmom egregor.
Koliko se sjecam on je egregor podijelio na dvije vrste:
1. Egregor koji je vezan uz neku grupu mistika, odredjenu skolu ili red, kanal koji se sastoji od entiteta koji pomazu i stite one koji se usklade sa njime.

2. Ljudi koji rade "solo" mogu napraviti svoj egregor koji je kako sam ja shvatio neki oblik misaone forme koja kao svoj cilj ima ispunjenje nase zelje ili naredbe, i ako se ne kontrolira nakon sto izvrsi zadatak moze biti opasan i raditi stetu pa mu se onda zadaje "rok trajanja". Zato i treba neka figurica od gline u koju ce taj "egregor" biti spremljen :|
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

A kako napraviti egregora? Kojim ritualom?
Post Reply