Ljubavna magija

User avatar
Satine
Posts: 3
Joined: Sat Aug 30, 2008 5:33 pm

Verovatno je svako od vas nekad pozeleo (ili uradio) da umesa magiju u svoj ljubavni zivot...da zavede, zadrzi voljenu osobu...
Imam zivi primer ispred sebe gde moja drugarica ima vezu na daljinu oko godinu dana i zeli da tog momka "veze" za sebe jer on nju voli ali nista ne radi po pitanju njihove buducnosti. Da li ce da se preseli itd.
Ja licno nikad ne bih nekog magijom vezala za sebe jer sam imala prilike da vidim kako to moze lose da se zavrsi ali zanima me vase misljenje?
iskustve?
Neki magijski ritual?
There's always something, magic...
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Ma joj, postoji neki spellcic kao kiss me when we meet......bla-bla.....
Frendica i ja to kao bzvz probale, ne radi....ma zapravo...ak' radi onda je spell malo mi fulao osobu (ili pogodio...sada....).... ;)
Kaj nije kao da ljubavna magija pripada crnoj magiji jer kao kontroliraš tuđe osjećaje?
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
pesut
Posts: 1
Joined: Thu Sep 04, 2008 11:05 am

ma men bi trebala jedna ... ak iko zna , nek napise il nest :|
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Satine wrote:Verovatno je svako od vas nekad pozeleo (ili uradio) da umesa magiju u svoj ljubavni zivot...da zavede, zadrzi voljenu osobu...
Imam zivi primer ispred sebe gde moja drugarica ima vezu na daljinu oko godinu dana i zeli da tog momka "veze" za sebe jer on nju voli ali nista ne radi po pitanju njihove buducnosti. Da li ce da se preseli itd.
Ja licno nikad ne bih nekog magijom vezala za sebe jer sam imala prilike da vidim kako to moze lose da se zavrsi ali zanima me vase misljenje?
iskustve?
Neki magijski ritual?
Najpoznatiji, najrašireniji oblici ljubavne magije dolaze iz antičke Grčke. Među njima postoji više tipova ljubavnih čini, eros, agoga i philija. Ukratko, agoga djeluje po principu odvajanja ciljane osobe od obitelji. Eros zaziva boga Erosa, izaziva požudu, baca čini na žrtvu, philija izaziva blagu naklonost, čvršće povezivanje među dvoje ljudi, u biti više se koristi u odnosima prijateljstva, problema sa nadređenim i u postojećim vezama. Eros i agoga spadaju pod uroke, što se jasno vidi iz ustroja takvih rituala (obično sadržava elemente voodu magije), a rezultat uvijek ima žrtvu. Philija se razvila od strane žena u antičkoj Grčkoj koje su se bavile liječenjem, srodna je činima koje se koriste za liječenje i u njoj se koriste isključivo biljke. Od 100 čini naći ćete njih 5 koje ne spadaju pod uroke. Zanimljiv je podatak da je 80% ljubavnih čini izvedeno od strane muškaraca. Agoga uglavnom koristi voodu lutke i zaziva Pana, Erosa, Hekatu i Afroditu, a djeluje na način da odvoji određenu osobu od obitelji i trenutno izaziva jaku požudu, ili dovodi određenu osobu u njihov dom. U njoj se obično koriste i ptice (muće se ili im se vadi srce uz prigodnu bajalicu). Philia obnavlja već postojeće odnose, međutim koristi se i kako bi određenu osobu protjerala, zadržavajući nježne osjećaje i prijateljstvo. Međutim, u philiji nikad se ne zna koliko jako će čini djelovati i koji će biti krajnji rezultat. Koliko sam ja osobno zaključila mnoge philijske koje se predstavljaju za recimo obnovu ili učvršćenje odnosa, simpatiju, prijateljstvo rezultiraju nekom sasvim trečom stvari, uobičajno u vrlo kratkom vremenu nastupi udaljavanje osoba za koje se čini izvode. Rezultat doista puno varira i od osobe do osobe i doista je vrlo nepouzdana.
Mnogi autori se odmah u uvodu pokušavaju ograditi da njihov recept ne spada pod crnu magiju - govore kako ljubav nikad ne može biti loša, i tako prodaju mase knjiga bez da iznesu realne činjenice. A činjenica je da čin koja djeluje direktno na slobodnu volju pojedinca spada pod urok. Po mom mišljenju čak i učvršćivanje odnosa između dvije osobe je totalno neprirodna stvar. Čak i ako izuzmemo etičko pitanje opet nije pouzdano kako će se čin u dužem periodu odraziti. Istina je i da svaka ljubavna čin zahtjeva redovito održavanje, puno napora, i nije je dovoljno izvesti jedan jedini put. I zamislite koliko je posla oko održavanja neke veze. Da se taj trud uloži direktno u odnos s partnerom bilo bi daleko bolje.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Satine wrote:Verovatno je svako od vas nekad pozeleo (ili uradio) da umesa magiju u svoj ljubavni zivot...da zavede, zadrzi voljenu osobu...
Imam zivi primer ispred sebe gde moja drugarica ima vezu na daljinu oko godinu dana i zeli da tog momka "veze" za sebe jer on nju voli ali nista ne radi po pitanju njihove buducnosti. Da li ce da se preseli itd.
Ja licno nikad ne bih nekog magijom vezala za sebe jer sam imala prilike da vidim kako to moze lose da se zavrsi ali zanima me vase misljenje?
iskustve?
Neki magijski ritual?
-Može gadno završiti.
U ostalom, takve pizdadrije se odnose na egoističke, niže težnje koje bi mogli nazvati negativnima jer podčinjava individualnost i slobodu druge osobe.
-Ista stvar je i pomoći nekom paru da dobije djete recimo....

Ovdje se radi o etici i moralu u okultnoj praksi što je vrlo važna stvar.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Jolly
Posts: 5
Joined: Mon Dec 22, 2008 2:42 pm
Location: Podgorica

ne bih naravno nikada zaludjela nekoga, ali bi bilo dobro postaviti neku magijicu kojom bi recimo zainteresovala malo osobu, navela da malo misli o tebi... a nakon toga cemo lako :D
User avatar
selena 28
Posts: 7
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:14 pm
Location: dubine oceana

ja nekad davno jesam posegla za magijom ...no sad nakon toliko godina pojma nemam kome je više naškodio obred njemu ili meni ili objema...
no najpametnije mi je bilo kad sam izvela jedan malo napredniji ritual i zaključala njegovu sreću dok god ne ispati svaku moju suzu isplakanu zbog njega...ne moram vam valjda reći da sam time zaključala i svoju sreću :o
ne preporučam to nikome...
User avatar
mesecev_prsten
Posts: 36
Joined: Thu May 15, 2008 5:19 pm
Location: Between the shadows

Da li je nekome poznato kada se uzme casa sa vodom,prsten i ogledalo,pa nesto se izgovara i treba da se pojavi u ogledalu covek za kog ces se udati..moja baka je ja mislim radila ali se ne seca reci.. :?
All of my dreams always find me far beyond these fake fluorescent skies
User avatar
Jovanaaa
Posts: 26
Joined: Fri Feb 27, 2009 9:56 pm
Location: Novi Sad

Hm, ja imam jedan problemcic... Zaljubila sam se u jednu osobu i mislim da se i ja njoj svidjam. U pitanju je sasvim normalan i fin momak, ali mislim da ga nesto muci. Ne znam ni jednu devojku sa kojom je bio i kao da je nezainteresovan za nesto vise od prijateljstva s bilo kim. Istina je da je imao tesko detinjstvo i probleme u porodici, ali to nije razlog da izgubi poverenje u ljude. Tako da ako neko ima neku magijicu za ljubav, vezu bila bih jako zahvalna :) ...
Ja sam prva i poslednja. Ja sam postovana i omrazena. Ja sam kurva i svetica.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Mozda mu treba psihoterapeut? :)
Post Reply