Spiralni Ples - Preporod Drevne Religija Boginje

Post Reply
User avatar
vesterka
Posts: 8
Joined: Tue Mar 04, 2008 9:06 am
Location: Makedonija

Vec godinu dana aktivno se bavim magijom. Moja kniga vodilja je "Spiralni Ples - Preporod Drevne Religija Boginje" (mozete je naci u PDF formatu free). Moja religija je Vjesticja Religija. Hteo bih saznati nesto vise o razlicitim tradicijama.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

vesterka wrote:Vec godinu dana aktivno se bavim magijom. Moja kniga vodilja je "Spiralni Ples - Preporod Drevne Religija Boginje" (mozete je naci u PDF formatu free). Moja religija je Vjesticja Religija. Hteo bih saznati nesto vise o razlicitim tradicijama.
To je jako dobra knjiga i istovremeno je i paradoksalna jer je cela tradicija na koju se Starhawk naslanja u stvari fake. No, to nije kontradiktorno tome da je to jako dobra knjiga. Plus što ona, što se meni jako dopada, u Americi ne gradi "witchy image", već izgleda, kao što je to opisala moja prijateljica iz BGD koja je sa njom radila u Kaliforniji dok je tamo živela, kao domaćica iz sapunica. U Evropi je, kad je dolazila, već sa gomilom nakita i nekih širokim witchy suknjama, izgledala skroz drugačije što je bila sasvim lepa transformacija i nešto što je izgledalo skroz magično.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

vesterka wrote:Vec godinu dana aktivno se bavim magijom. Moja kniga vodilja je "Spiralni Ples - Preporod Drevne Religija Boginje" (mozete je naci u PDF formatu free). Moja religija je Vjesticja Religija. Hteo bih saznati nesto vise o razlicitim tradicijama.
Ono što mi se sviđa kod spiralnog plesa su praktične vježbe vizualizacije, no smatram da je knjiga precjenjena. Postoji kvalitetnija literatura.

Tradicije će uskoro biti postavljene na sajt, do tada se možete uključiti u pisanje tekstova.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Slazem se sa eminom. Knjiga je dobra jer ima prakticne vjezbe.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sarasvati
Posts: 8
Joined: Tue Aug 05, 2008 2:59 pm

Da li neko moze da mi pomogne u odgonetanju, vidim da svi imate vise nekog iskustva pa ce mi biti dragoceno. Zapravo imam utisak da sam u predhodnom zivotu sigurno bila vestica, a to zapravo danas znaci samostalna i samosvesna zena,takva sam i danas rodjena sam 13-og imam nepogresiv osecaj za ljude ko je kakav, ni treptaj oka mi ne promice, nekada mi se od zivih koje srecem pricine neki pokojnici...ali to datira jos od detinjstva,tada sam se plasila ali me je privlacilo sve ono sto se ne vidi, skorpija sam u horoskopu, ali intuicija je isla uz moje bavljenje jogom, i introspekcijom, i negde sam procitala da je najvise vestica rodjeno u znaku skorpije...da ne napominjem ono pomislim na nekoga a on se pojavi prosto me nekada strah, mogu da predvidim sta ce ko da kaze...ali ja to tumacim time sto sam proucavala psihologiju, ucila sam je volim je i poznajem ljudsku prirodu.... na smrt gledam kao deo zivota ne plasim se, groblja mi nisu strasna, imam utisak da na ovom svetu malo ko moze da me shvati, ali dovoljno sam iskusna da znam da sam drugacija a ne luda.... da li u meni cuci vestica.... imam spomenutu knjigu molim da mi vise kazete i objasnite jer sam tek krocila u ovaj svet koji me oduvek privlaci....HVALA
Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi još manje mogu videti sebe u svetu.

Kad čovek misli da je na vrhuncu svog uspeha, tada, u stvari, stoji na granici svoje propasti.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Sarasvati wrote:Da li neko moze da mi pomogne u odgonetanju, vidim da svi imate vise nekog iskustva pa ce mi biti dragoceno. Zapravo imam utisak da sam u predhodnom zivotu sigurno bila vestica, a to zapravo danas znaci samostalna i samosvesna zena,takva sam i danas rodjena sam 13-og imam nepogresiv osecaj za ljude ko je kakav, ni treptaj oka mi ne promice, nekada mi se od zivih koje srecem pricine neki pokojnici...ali to datira jos od detinjstva,tada sam se plasila ali me je privlacilo sve ono sto se ne vidi, skorpija sam u horoskopu, ali intuicija je isla uz moje bavljenje jogom, i introspekcijom, i negde sam procitala da je najvise vestica rodjeno u znaku skorpije...da ne napominjem ono pomislim na nekoga a on se pojavi prosto me nekada strah, mogu da predvidim sta ce ko da kaze...ali ja to tumacim time sto sam proucavala psihologiju, ucila sam je volim je i poznajem ljudsku prirodu.... na smrt gledam kao deo zivota ne plasim se, groblja mi nisu strasna, imam utisak da na ovom svetu malo ko moze da me shvati, ali dovoljno sam iskusna da znam da sam drugacija a ne luda.... da li u meni cuci vestica.... imam spomenutu knjigu molim da mi vise kazete i objasnite jer sam tek krocila u ovaj svet koji me oduvek privlaci....HVALA
Da li si bila, ili nisi bila, to ti u ovom momentu jednostavno uopšte nije bitno. Sada vidi šta možeš da postigneš, a sve ovakve dileme jednostavno ne bi trebalo da te opterećuju ...
User avatar
Sarasvati
Posts: 8
Joined: Tue Aug 05, 2008 2:59 pm

Hvala, na odgovoru ne optereciju me, nekada su me oterecivale i plasila sam se sada sam ipak prevazisla.Ali me je prijatno iznenadilo sto postoji ovakvo mesto za ljude slicnih interesovanja.....
Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi još manje mogu videti sebe u svetu.

Kad čovek misli da je na vrhuncu svog uspeha, tada, u stvari, stoji na granici svoje propasti.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sarasvati wrote:Da li neko moze da mi pomogne u odgonetanju, vidim da svi imate vise nekog iskustva pa ce mi biti dragoceno. Zapravo imam utisak da sam u predhodnom zivotu sigurno bila vestica, a to zapravo danas znaci samostalna i samosvesna zena,takva sam i danas rodjena sam 13-og imam nepogresiv osecaj za ljude ko je kakav, ni treptaj oka mi ne promice, nekada mi se od zivih koje srecem pricine neki pokojnici...ali to datira jos od detinjstva,tada sam se plasila ali me je privlacilo sve ono sto se ne vidi, skorpija sam u horoskopu, ali intuicija je isla uz moje bavljenje jogom, i introspekcijom, i negde sam procitala da je najvise vestica rodjeno u znaku skorpije...da ne napominjem ono pomislim na nekoga a on se pojavi prosto me nekada strah, mogu da predvidim sta ce ko da kaze...ali ja to tumacim time sto sam proucavala psihologiju, ucila sam je volim je i poznajem ljudsku prirodu.... na smrt gledam kao deo zivota ne plasim se, groblja mi nisu strasna, imam utisak da na ovom svetu malo ko moze da me shvati, ali dovoljno sam iskusna da znam da sam drugacija a ne luda.... da li u meni cuci vestica.... imam spomenutu knjigu molim da mi vise kazete i objasnite jer sam tek krocila u ovaj svet koji me oduvek privlaci....HVALA
Spiralni ples nije iskreno neka knjiga koja drži vodu, više je romantična, ali ne daje konkretne odgovore ni na što...Ali ima mnoštvo dobrih knjiga kojima možeš započeti proučavanje, pa da kasnije možeš razlikovati škart od kvalitete...

Zapravo mi smo na sajtu počeli prevoditi Gardnerovu Knjigu Sjenki, pošto se više manje na sajtu bavimo wiccom, pa ti baci pogled kako prijevod bude tekao, a u razmatranju je i prijevod Aradie:tzv. Vještičje biblije...

Knjiga Sjenki
http://www.knjigasjenki.com/?p=198
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply