Magijom do novca?

Mislite li da je "dozvoljeno" koristiti magijska sredstva u svrhe privlačenja novca?

Da
15
35%
Da, samo u posebnom slučaju/namjeni
10
23%
Zavisno o tehnici privlačenja
6
14%
Ne
12
28%
 
Total votes: 43
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Činjenica je da stvari možeš pogurati. Znam točno o čemu govoriš. Jedino možda ne bi trebala pikirati na to jedno jedino određeno mjesto, jer po mom poimanju, nazovimo to sila, magija, kako god - pravilnom primjenom nađe najadekvatnije mjesto za tebe. Primjerice ja sam ciljala na nešto određeno - to sam dobila i nije ispalo dobro. Onda sam formirala do detalja uvjete koje želim, bez obzira na radno mjesto - što se pokazalo puno bolje... Zapravo je to bio i povod da otvorim sajt, pa i forum.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

ne znam kako drugi, no ja nebi prakticirala magiju za novac. pošto sam početnica u tome, imam osjećaj da kad bi
nesto po tome pitanju nekad radila da bi mogla zabrljati. po tome pitanju više sam za opciju od 8 do 15 pa
čekati mjesec dana da kapne plaća :lol: a i magiju nekako ne poimam za financijsko zadovoljstvo više joj vjerujem za duševni mir.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Magiju je stari gazda Crowley definirao kao izazivanje promjena u skladu s Voljom. Duševni mir je pasivno stanje svijesti koje možeš ostvariti meditacijama dok se magija najčešće koristi kao alat (dakle, aktivno) za ostvarenje ciljeva.

Bastet, ovdje se radi o raspravi ako bi magijom trebalo do novca ili ne. Same tehnike imaš drugdje. Čitanjem tvog posta dobio sam dojam da imaš izrazito nekonstruktivan stav prema dobijanju posla. Da bi ti magija uopće radila, moraš znati čime se želiš baviti, imati kvalifikacije za to i imati dobar stav.

Moj savjet ti je bio da poradiš na stavu prije nego kreneš na "zapali zelenu svijeću u Jupiterov sat na Merkurov dan i bulji u asa Diskova dok mantraš PARE AMO, AMO PARE!".
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

carolina wrote:ne znam kako drugi, no ja nebi prakticirala magiju za novac. pošto sam početnica u tome, imam osjećaj da kad bi
nesto po tome pitanju nekad radila da bi mogla zabrljati. po tome pitanju više sam za opciju od 8 do 15 pa
čekati mjesec dana da kapne plaća :lol: a i magiju nekako ne poimam za financijsko zadovoljstvo više joj vjerujem za duševni mir.

Kad bilo što radiš od magije uvijek možeš nešto zeznit. Kod nekih pogrešaka nema posljedica, kod nekih ima.A to nema veze s tim za što se magija prakticira.

Vrlo je važno da je jasno što se sa spellom i ritualom želi postić i sve izvest kako je određeno.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
carolina
Posts: 62
Joined: Sat Feb 09, 2008 1:19 pm

da, svjesna sam toga da se može uvijek može nešto zeznut,
no kad bi ikad nesto radila, nebi radila magije za novac.
ne znam, to me nekako odbija...
lord-voldemord-19
Posts: 1
Joined: Fri Aug 08, 2008 10:41 am

E oprosti totalni sam poćetnik... :o pa me zanim koji je to ritual za novce koji si ti koristila???? Meni isto treba samo nešto malo što bi me proguralo ;) pa ako možeš pomoći bilo bi ljepo i ja bi ti bio zahvalan....
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Ajmo to reći ovako.....ako se bavimo duhovnošću, a duhovnost usmjerimo za dobivanje materijalnih dobara.....to je ispunjavanje nižih pobuda. Samim time nepotrebno jer se odnosi za zloupotrebljavanje svete umjetnosti.
Koliko će praktikant trebati toliko će mu biti dano..... ne više, ne manje....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

CousinDeth wrote:Magiju je stari gazda Crowley definirao kao izazivanje promjena u skladu s Voljom. Duševni mir je pasivno stanje svijesti koje možeš ostvariti meditacijama dok se magija najčešće koristi kao alat (dakle, aktivno) za ostvarenje ciljeva.

Bastet, ovdje se radi o raspravi ako bi magijom trebalo do novca ili ne. Same tehnike imaš drugdje. Čitanjem tvog posta dobio sam dojam da imaš izrazito nekonstruktivan stav prema dobijanju posla. Da bi ti magija uopće radila, moraš znati čime se želiš baviti, imati kvalifikacije za to i imati dobar stav.

Moj savjet ti je bio da poradiš na stavu prije nego kreneš na "zapali zelenu svijeću u Jupiterov sat na Merkurov dan i bulji u asa Diskova dok mantraš PARE AMO, AMO PARE!".
-Jako dobro rečeno....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

>>Moj savjet ti je bio da poradiš na stavu prije nego kreneš na "zapali zelenu >>svijeću u Jupiterov sat na Merkurov dan i bulji u asa Diskova dok mantraš >>PARE AMO, AMO PARE!"

dobra dobra...bar sam se malo nasmijo

a sto se tice asa diskova (i svih ostalih karata koje korespondiraju po brojevima sa srednjim stupom drveta zivota a da su k tome diskovi)...ta karta moze sluziti kao neka vrsta talismana za novce,barem bi trebala, jel tako?

nego sto se novca tice...nece pasti s neba, a to zna svaki covjek koji je donekle razuman (ne zelim nikog povrijediti, ovo sto sam napisao ne odnosi se na nikog osobno)...

u zadnje vrijeme proucavam malo talismane i shvatio sam da niti jedan talisman koliko jak bio nemoze uciniti da novci padaju s neba...covijek treba imati predispozicije u smislu da ima posao i da radi...a talismani ili neki spellovi bi mozda mogli pomoci da ima vise klijenata ili da mu se placa recimo poveca...
nadam se da sam dobro objasnio
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ovo što sam ja bila radila je bilo više na razini parapsihologije, vizualiziranja i sl. nego sama magija.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply