Problemi u radu_svijeće

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

v_nbls wrote:fali mi jedan post - a sad ni neznam sto sam vise napisala
osim da nisam bacala spell
da li je moguce da to proizadje samo od sebe?
namjena svijece je bila uf ne znam kad mi je trebalo snage ili cak sam i meditirala uz nju,
erm... kada sam ocekivala poziv i za poziv
nikada nisam isla protiv prirode, i ne kuzim zasto bi mi se to onda odbilo o glavu?
Dakle utjecala si. - da nazove, zar ne?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote:
emina wrote:Znači bacanje svijeće u smeće je bolje nego bacanje u mutnu vodu?
Bitno je očistiti podsvijest, a na koji način, to ovisi o pojedincu, ako je bacila čaroliju, onda je i treba istim putem poništiti. Sve ostalo dovelo bi do zbunjivanja Ida, i izazvalo kontraefekt...
Zapravo smeće nosi prirodni arhetip bakterija i prirodnog truljenja. Proces koji se dešava polako i postepeno. Kako na fizičkoj razini tako i na suptilnijim razinama postoje bakterije truljenja tj. rastvaranja mrtvih energija (materija je kao takva ukrućena energija na specifičnom titrajnom spektru).
Sada malo Zen budizma.
Čemu služi svijeća? Da osvjetljava prostor.
Što se radi s ostacima materije, koji su postali neupotrebljivi? Bacaju se u smeće. (može i negdje u prirodu, gdje će proces truljenja biti još prirodniji).

Jednom je jedan Zen Monah želio postići prosvjetljenje. Radio je dest godina, ali nije se dogodilo.
Nesretan, odlučio je napustiti put prosvjetljenja.
Kao prvi korak povratka u normalan život, otišao je u mesnicu da kupi i pripremi malo mesa, budući da je do tada bio vegetarijanac.
Ušavši u mesnicu, mesar mu odreže komad mesa i počne da ga pakira. No kako je monah razvio jednu suptilnost tokom godina meditacija, vidi on da je to meso pokvareno, na što obrati pažnju mesaru.
"Da jeste, imate pravo." odgovori mesar, te baci taj komad mesa u smeće.
"Ček, pa što ste to napravili?" zabeseknuto kaže monah
"Sve što ne valja, to se baca." odgovori mesar mrtvo hladno
U tom trenutku monah postigne prosvijetljenje.
Krasna je ova priča. Dakle, truljenje u smeću ili truljenje u vodi jedno te isto :!: Kako u smeće tako i u rijeku bacamo ono što ne želimo, čega se rješavamo, samo što je kućni otpad zaprljan raznim nečistoćama i odmah asocira na negativno/neželjeno/prljavo/iskorišteno, a rijeka prirodno - ciklus čišćenja i promjene, od ponora do ponovnog izvora čiste vode, dakle čiste nezagađene energije - zato se kod čišćenja prostora koristi izvorska voda, jer nije zagađena energijama transporta. A kolko mi poznato najčešće se voda koristi za pročišćavanje pored nekih rijeđih oblika. Smeće će u najboljem slučaju završiti na deponiji, energija će se izmješati sa tonama druge neželjene energije, a u svijeći (pod pretpostavkom da je korištena kao alat) sadržane su i osobne energije, mali osobni potpis...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

emina wrote:
v_nbls wrote:fali mi jedan post - a sad ni neznam sto sam vise napisala
osim da nisam bacala spell
da li je moguce da to proizadje samo od sebe?
namjena svijece je bila uf ne znam kad mi je trebalo snage ili cak sam i meditirala uz nju,
erm... kada sam ocekivala poziv i za poziv
nikada nisam isla protiv prirode, i ne kuzim zasto bi mi se to onda odbilo o glavu?
Dakle utjecala si. - da nazove, zar ne?


ali poziv bi svakako uslijedio, nisam ga ja dozivala na svoju ruku, smo sam malo pogurnila,
da li je to isto?
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:[
Krasna je ova priča. Dakle, truljenje u smeću ili truljenje u vodi jedno te isto :!: Kako u smeće tako i u rijeku bacamo ono što ne želimo, čega se rješavamo, samo što je kućni otpad zaprljan raznim nečistoćama i odmah asocira na negativno/neželjeno/prljavo/iskorišteno, a rijeka prirodno - ciklus čišćenja i promjene, od ponora do ponovnog izvora čiste vode, dakle čiste nezagađene energije - zato se kod čišćenja prostora koristi izvorska voda, jer nije zagađena energijama transporta.
Vidiš moja percepcija je malo drugačija. U vodi truljenje nije kao na otvorenom, jer je za normalno truljenje potreban kisik. Voda kao analogija kristala (što je jsano vidljivo kod alotropske modifikacije leda) zaparvo kristalizira stvari. Nadalje u vodi i rijekama sunce ne prodire do unutaršnjosti i dna. Transformacija svijetlom je onemogućena.
Vode, rijeke i potoci se koriste kod lunarno pozicioniranih rituala. Onih koji imaju samo odbljesak svjetlosti, koji su opskurni i nejasni i korespondiraju s podsvjesnim.
Nije imperativ da stvar baci u smeće. Može i u priodu, npr. u travu ili šumu, proplanak obasjan sunce. Na to tada padaju nebeske vode (ie. kiša) koje pročišćavaju, svjetlost sunca (vatra) koja transformira, i zemlja koja razgrađuje i apsorbira.
Kd čišćenja prostora se pak koristi tamjan. To se čak koristi i u svim religijima, crkvama i slično.
Zašto misrisi i dim određenih smola? Dim i mirisi su najsuptilniji element i najbliži su suptilnijim razinama gdje se nakupine otpadnih energija skupljaju. Oni ih apsorbiraju u sebe, razgrađuju i kad otvoriš prozor iznosi ih mehanički van, gdje se pak razgrađuju na suncu, kiši ili drugim atmosfernalijama koje su u tom trenutku prisutne u zraku.
Izvorskom vodom sumnjam da ćeš išta iz prostora pročistiti. Možeš jedino oprati fizički sebe.
E i da, rijeka spadaju pod podzemne ktonske oblike ekvivalenta energijske matrice tekućeg kristala.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Kolko treba da se kristal očisti od energija pod mlazom tekuće vode, a kolko treba da priroda napravi svoje na deponiji smeća? Mislim da su tu stoljeća u pitanju. Kao što si rekao voda ima mogucnost da očisti fizičko, zar čišćenjem fizičkog ne čistimo i energiju sadržanu u materiji? Da se još osvrnem na metode iscjeljivanja bojom i svijetlom (kad smo već na suncu), starorimski liječnik Celsus koji je dobar dio terapije baštinio od starih Egipćana, smatra da svijetlost pročišćava i u kombinaciji boja iscjeljuje, dok s druge strane dakle snagom svijetla pojačava energiju. Pošto mi je to vrlo kontradiktorno, rađe uzimam vodu kao vjerojatniju supstancu za ispiranje energija.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Slično sa sličnim.
Naravno da voda vrača kristalu prirodan titraj brzo budući da je ona tekući kristal.
No treba imati na umu da je i kristal dijete zemlje. Dakle po izvorniku ktonski. No tu kod kristala ima još puno ezoterije u čije ključeve ne bih ulazio javno.
S druge pak strane astralni naboji u prostoru su nešto sasvime drugo. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

I sto na kraju?
kako netko tko nezna moze odluciti koji je pravi nacin?
i sto da li sam napravila nesto lose sad na kraju- iako mislim da nisam, jer nista nije bilo zlonamjerno a i kao sto sam rekla
-do poziva bi vec doslo...
i sto to gost kaze - da sam si umislila, ah cuj svasta je moguce ;) - ali ima previse stvari koji upucuju da nije tako..
rijeku bas ni nemam u blizini (imam jezero) ali ako bas - imam nekih 45 minuta do rijeke a do jezera 5min. da li je to isto?
imam osjecaj da nije....
ili ako se bira izmedju rijeke i smeca mozda bolje da izaberem sumu :)
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

eh, zato ti ja volim napraviti svijeću kod kuće koja izgori do kraja i ostane samo pepeo od bilja, pa pepeo istresem u platnenu vrečicu tako dugo dok rezultat želim zadržati. Sav višak materijal (boce, alat) koji ne koristim više stavim u kotao i iskuham u slanoj (ritualno pripremljenoj) vodi kraj rijeke. Vodu proljevam, a alat ostavljam u prirodi odkud je i uzet (od prirodnih materijala), a boce recikliram ili spremim za buduću upotrebu. Napravi gore naveden ritual pročišćenja i poništenja ako smatraš da je to potrebno, a ostataka se riješi kako već izabereš, samo nemoj svijeću spaliti.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

DA sam ja na tvom mjestu ja bi pustila da svijeća izgori do kraja i ostatke bacila ili zakopala.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Gost wrote:, a ostaci bace bilo gdje (gdje se inače i bacaju ostaci svijeće).
.
Ispod kreveta?
Post Reply