Hamajlije, talismani, amuleti,

ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

pozdrav, bas mi je drago da sam nasao ovu temu,hh
ja imam dvostruku tibetansku vadzru pa bi bio zahvalan ako bi mi netko mogao nesto vise reci o njoj...znam neke osnovne stvari vezane uz nju ali bi volio znati nesto vise...

zanima me na koji nacin programirati talisman za odredenu svrhu?
i sto je to incens?

jos nesto...da li ista zanici ako se napravi talisman a ne posveti se...tj da li djeluje
Last edited by ando on Thu Nov 06, 2008 8:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Incense sticks, pretpostavljam da mislis na to, su mirisni stapici. Ovo drugo nemam pojma. De ti napisi sto je ta vadzra i di si je nabavio :)
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

hh...u novoj arci sam ju nabavio
to bi trebo biti simbol Indre, hindu bozanstva koje simbolizira kisu i plodnost, s druge strane koliko znam simbolizira dijamant i njegove karakteristike, neunistivost itd itd... te stiti od zla

a cuo sam da je od tog simbola nasto nacisticki simbol...ali nisam bas u to siguran
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ako netko zna nesto vise volio bi da kaze...hvala
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

mislim da ti to moze sluziti ko lijepi privjesak i nista vise :D
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

mozda...ali zanima me da li netko zna nesto vise od ovog sto sam napisao u predhodnom postu
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

ando wrote:
zanima me na koji nacin programirati talisman za odredenu svrhu?
i sto je to incens?

jos nesto...da li ista zanici ako se napravi talisman a ne posveti se...tj da li djeluje
Talismani djeluju na principu podsvijesti. Simboli na nivou kolektivno nesvjesnog suptilno djeluju i tako daju određene rezultate koji se inaće pripisuju nekim nadnaravnim djelovanjima. Meni je žao ako sam razbila zabavu, međutim talismanska magija je većinom slučajeva jedan oblik afirmacije. Razni arheotipovi predstavljaju određene principe koje podsvijest raspoznaje kao dobre, zle, bogatstvo, izobilje, samopouzdanje itd...

Posveta ili ti programiranje talismana izvodi se kroz meditaciju ili tokom promjenjenog stanja svijesti gdje se predmet povezuje sa "određenom kvalitetom energije" - kako bi to mnogi autori knjiga "talismanska magija" definirali... (no ti zapravo programiraš podsvijest da ovaj predmet sad ima ta i ta svojstva i svaki put čak i kad nesvjesno opažaš taj predmet podsvijest ti šalje poruku tvoje afirmacije - primjerice ja sam pun samopouzdanja, komunikativan, imam odlične pregovaračke sposobnosti ili što li, što li..)

Tako da talisman ima onu snagu koju mu ti sam dodjeliš. Tu je vjerojatno onda i potrebno punjenje talismana čisto iz razloga da u meditativnom stanju lakše dopreš do podsvjesti. Preporučujem da ako koristiš simbole dobro proučiš sva značenja određenog simbola, i da koristiš one univerzalne, i po mogučnosti nek to bude neki kristal radi njegove dobre vibracije (uskladi svojstvo kristala sa namjerom). Možeš koristiti i običan komad papira ako misliš da će to kod tebe djelovati, jer što veća buka i strka oko predmeta, što se više pomučiš to će ti predmet više značiti - u većini slučajeva bar to tako bude. Stvar je u tome da pridobiješ pažnju Ida (unutarnje dijete) i daš mu doznanja da se nešto važno dešava, te da urežeš svoj naum duboko u podsvjest. Ako je potrebno za to trčati maraton ili proči sedam dola i planina onda kreni na maraton, ako je dovoljno da se opustiš, meditiraš onda kreni s time. Obično ono kompliciranije daje bolji rezultat. Postupak neka bude onakav kakav ti smatraš da bi trebao biti - to je jedini pravi recept.

Primjerice ja sam jednom bila izradila talisman koji je odlično obavljao svoju funkciju dobavljanja extra novca. Kad se slomio popola (voštana figura) bila sam zabrinuta kako će se to odraziti na do tada prikupljen novac, pa pogađaš - u kratkom roku iznos koji sam dobila na igrama na sreću, jednako u lipu je i otišao kao vanredni nepotrebni trošak. Kako vjeruješ tako obično i bude.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Uzmi knjigu M. Slavinski: Talismanska magija
Po mom mišljenju nije nešto što besprijekorno drži vodu, ali će poslužiti
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

imam tu knjigu i citao sam...
e nije mi jasna jos jedna stvar...kazes da je u biti sve onako kako mi vjerujemo...ali jel to onda znaci da ako neki simbol koji predstavlja zlo mozemo smatrati dobrim recimo za srecu pa cemo biti sretni ili simboli stvarno izazivaju promjnu svijesti kod nas pa onda taj simbol kojeg mi smatramo da je dobar za srecu ipak zraci zlom?

i da...da li se sigili mogu nositi sami na komadu papira recimo??
User avatar
Succubus Lilith
Posts: 44
Joined: Fri Mar 07, 2008 7:34 pm

emina wrote:Uzmi knjigu M. Slavinski: Talismanska magija
Po mom mišljenju nije nešto što besprijekorno drži vodu, ali će poslužiti

je li ta knjiga stavljena na forumu za download? ako ne gdje je mogu nabavit?
Post Reply