Hamajlije, talismani, amuleti,

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Koristite li talismane i vjerujete li u njihovu moć?

Istraživanja u mnogim zemljama potvrdila su da 75% ljudi vjeruje u magiju i moć talismana i amajlija.
Sajmovi knjiga zatrpani su knjigama o Kabali i tajnim doktrinama i ucenjima drevnih kultura, od Babilona i Egipta preko Indije i Kine, pa sve do Maja i Inka. Talismani su namjenjeni uglavnom zaštiti životnog prostora i osobnoj zaštiti. Najpopularniji talisman je "pečet sretne kuće" koji datira iz bogate riznice okultnih znanja Orijenta. Prepisuje se mudrom caru i najvećem čarobnjaku Orijenta - kralju Solomonu.

Mnogi ljudi uz sebe nose predmete za koje vjeruju da imaju moć zaštite. Ti predmeti mogu biti od kristala do nakita.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Kako izraditi talisman za bilo koje poručje:

U komad kružno izrezane tkanine prikladne boje (zelena-novac, crvena-ljubav, ljubičasta-zaštita/razvoj) staviti prikladno bilje koje korespondira određenoj namjeni (što više vrsta bilja tim bolje), neki predmet koji asocira na željeni rezultat (npr. kovanica za novac). Sve skupa omotati platnom/tkaninom i vunom iste boje svezati tako da se omota tri puta oko kraja i sveže sa devet čvorova - dok se veže razmišlja se o pozitivnom rezultatu...
Talismani ima djelovanje 8 mjeseci do godine dana.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

hmmm... dobro bi mi došao talisman....

e da, jel bi mogli tu napisat koji nam je najdraži talisman :mrgreen:

imam Tibetansku Mandalu, za koncentraciju i meditaciju... fora stvar :ugeek:
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja imam neke naputke kako napraviti za sta talisman. Ali u većini slučajeva talismane pravim od nakita.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
kirka
Posts: 7
Joined: Mon Oct 22, 2007 2:18 pm

ako se ne varam talismani, amajlije i sl. nosi se sa sobom. da li je to nužno ili mogu npr. talisman nositi u torbici, džepu od jakne ... ?
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

neznam iskreno, ja svoje nosim oko vrata, prstenje na prstima ( kad imam ) a sigil u đepu..... neznam dal možeš imat u đepu talisman, no nevidim razloga, čim je blizu tebe uljeva ti znanje da je tu, i to je pola njegove namjene, da te uvjeri da pomoću njega ti možeš sve za šta je on preodređen.... mada ja to smatram kao "placebo" efekt
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Imaš za kupit talismane i amulete u obliku lančića, koje staviš oko vrata i nosiš. A ako ti konopac pukne onda staviš negdje gdje ćeš ga uvijek imat uza sebe.
Jer bitno je da je on stalno uz tebe. A ne kako ga ti držiš uz sebe.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
kirka
Posts: 7
Joined: Mon Oct 22, 2007 2:18 pm

tallamasca
pa napiši za koji talisman kako se radi, ja isto volim izrađivati nakit, pa ako u to mogu ugraditi nekakvu pozitivnu energiju da me štiti zašto ne. ;)

emina
amajlija za novac, koje sve biljke privlače novac? da li se u tu amajliju recimo mogu staviti bilje kao u bocu za privlačenje novca (cimet, sezam, kukuruz ...)?

znam da imam previše pitanja, a kaj mogu kad sam znatiželjna (i bez imalo iskustva), ali jednog dana, tko zna :mrgreen:
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

kirka wrote: emina
amajlija za novac, koje sve biljke privlače novac? da li se u tu amajliju recimo mogu staviti bilje kao u bocu za privlačenje novca (cimet, sezam, kukuruz ...)?

znam da imam previše pitanja, a kaj mogu kad sam znatiželjna (i bez imalo iskustva), ali jednog dana, tko zna :mrgreen:
Novac privlače: cimet, mahovina, klinčić, naranča, bosiljak, cedar, damiana, frangipini, mandragora, stolisnik, kamilica, muškatni orašćić, jagoda, mak i mnoge druge...
Pogledaj pod temom ljekovito bilje...

Osušene biljke ostavi za vrijeme punog mjeseca na mjesečini, dodaj malu žlicu soli, kovanicu ili komad nakita (nešto što ti predstavlja bogatstvo) veži sa devet čvorova u platnenu vrečicu zelene boje kružno izrezanu - možeš dodatno talisman posvetiti u ritualu (malu kol. bilja da ti stane u džep ili novčanik) ili ista stvar sa vještičjom bocom koju držiš u kući - isti rezultat...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ZA ZAŠTITU

Uzmite okrugli komad plave tkanine, napunite ga s 9 zaštitnih biljaka. Dodajte srebrni novčić ili još bolje srebrni mlađak (možda naušnicu).
Povežite bijelim ili srebrnim koncem.

ZA PRIVLAČENJE NOVCA

Uzmite četvrtasti komad zelene tkanine, napunite ga:
boražinom,
lavandom,
šafranom (ili druge 3 odgovarajuće biljke)
Stavite nekoliko kristala kamene soli i 3 srebrna novčića. Zavežite zlatnim i srebrnih koncem s 8 čvorova.

Kako puniti biljni talisman?

Posložite materijale na oltar. Uspostavite krug. Upalite svijeću odgovarajuće boje. Upalite incens. Podinite energiju, u žaru s tučkom izmrvie bilje potrebno za talisman. Vizualizirajte sliku ili emociju koju želite i pojecirajte je u biljke dok ih zajedno mrvite. Nacrtajte ili stvorite neki znak ili simbol koji želite. Stavite zajedno bilje i druge objekte u tkaninu. stisnite vrhove i zavežite s vrpcom. Izadnite talisman i napunite ga zrakom. Provucite ga kroz plamen svijeće i napunite ga vatrom. Poškropite ga s nekoliko kapi vode i napunite ga vodom. Uronite ga u sol ili ga dodirnite s pergamentom te ga napunite zemljom. Držite ga u rukama, izdišite u njega i potpuno ga napunite energijom koju može pobuditi, koncentrirajući se na vizualizaciju. Spustite se na zemlju, relaksirajte se i uzemljite moć. Učvrsti čini vežući talisman. Otvorite krug.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply