Magija svijećama

User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

da li se netko bavi s Candle Magick.. ako da neka napise nesto... zapravo me konkretno zanimaju ona ulja sto se na pocetku mazu
-kako? od vrha prema dolje? ili od sredine prema gore pa od sredine pa prema dolje?
i koja su to ulja?
ona obicna - etericne? maslinovo - ono jestivo?
:?:
ma sad mi vise nista nije jasno... pa mi napisite vasa iskustva..kako vi to radite? i sve ostalo uz to....






(nakon svih tih godina - jos uvijek sam pocetnik :D
sto vise citam to manje znam :mrgreen: )
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

e da i kako se to namaze odnosno utrlja.... da li kao da palim logorsku vatru onak trljanjem ili? :oops:
uf kako ovo zvuci smijesno...

.. ali tko pita ne skita
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

v_nbls wrote:da li se netko bavi s Candle Magick.. ako da neka napise nesto... zapravo me konkretno zanimaju ona ulja sto se na pocetku mazu
-kako? od vrha prema dolje? ili od sredine prema gore pa od sredine pa prema dolje?
i koja su to ulja?
ona obicna - etericne? maslinovo - ono jestivo?
:?:
ma sad mi vise nista nije jasno... pa mi napisite vasa iskustva..kako vi to radite? i sve ostalo uz to....






(nakon svih tih godina - jos uvijek sam pocetnik :D
sto vise citam to manje znam :mrgreen: )
Koristi eterična ulja za početak koja ćeš naći u brojnim varijantama. Svako ulje korespondira određenom rezultatu tj. energiji. Npr. cimet (kojeg često koristim) korespondira privlačenju novca, zaštiti i ljubavi - univerzalna biljka pored koje ti gotovo ništa drugo ne treba... Drugi način je izrada ulja - koje je po meni puno bolja opcija, jer za vrijeme izrade unosiš određeni dio energija dok će industrijsko uvijek biti nijansu, hm... umjetnije. Kako teće izrada? Cimet u prahu pomiješa se sa jednakom količinom extra djevičanskog maslinovog ulja što bolje kvalitete. Hermetički se zatvori i ostavi stajati na toplom (ne vručem!) tamnom mjestu bez dodira sunca. Tako se kvasi 2 tjedna i povremeno promučka. Zatim se ostavlja na mjesečini za vrijeme punog mjeseca da bi se pročistilo od energija koje su skupljene prilikom proizvodnje. Može se i ritualno posvetiti. Eto ulje prvoklasne kvalitete sada je spremno za korištenje. No, za početak poslužit će i ono kupljeno eterično... Ovo vijedi za sve bilje koje se uvijek prvo mora osušiti (duže će trajati), rok uporabe je 8 mjeseci - tako dugo biljka ima ljekovita svojstva nakon čega se svojstva gube.

Dresing svijeće

Za privlačenje nekog rezultata svijeća se premazuje od vrha prema sredini, pa od dna prema sredini - u sredini suzbija se energija oba pola. Taj način koristi se u ritualima primjerice za privlačenje novca, zaposlenja, izlječenja i sl.

Ukoliko nešto želiš poništiti ili otjerati (primjerice loše navike, bolest, stare stvari, prepreke) radi se suprotan postupak - svijeća se premazuje od sredine prema dolje i od sredine prema gore.

Uvijek paziti da se po istom mjestu ne prelazi u suprotnim smjerovima. Za vrijeme premazivanja razmišljajte o namjeni. Također višak ulja na prstima premažite po mjestu trečeg oka i po ključnoj kosti.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

thx

erm jos nesto..
da li se uvijek radi dvije veceri (dana) zaredom? i zapali kad -odredjeno- dodje?
a sto ako zelim samo za blagoslov - sto bi onda morala napravili ?
i kako bi ju palila i koje etericno ulje... i sto bi trebala reci? :D
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ovisno. Imaš osnovne stvari na:
http://www.knjigasjenki.com
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

THX
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Jedna reikistica mi reče da boja i oblik svijeće nisu bitni jer je plamen taj koji daje energiju i da su stvari tipa "Zapalite crvenu svijeću s dvije šibice" sranja već kad se spominje boja. Prema njoj potrebne su samo bijele svijeće.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Eagles wrote:Jedna reikistica mi reče da boja i oblik svijeće nisu bitni jer je plamen taj koji daje energiju i da su stvari tipa "Zapalite crvenu svijeću s dvije šibice" sranja već kad se spominje boja. Prema njoj potrebne su samo bijele svijeće.
bježi ti od reiki savjeta i sve će bit dobro..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Viš kak si ti brza, trebalo ti je 20 sek da odgovoriš. ;)

AL simpa je baba, to mi je kolegica, sam šta ona prima plaču. :lol:
User avatar
selena 28
Posts: 7
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:14 pm
Location: dubine oceana

svijeće su inače super stvar i pružaju veliku pomoć u fokusiranju...
crvena vam je super za ljubav...samo najbitnije su emocije koje isijavate kad radite -pošto su svijeće u stanju da sve još malo pojačaju.... :D :D :D
Post Reply