Magija svijećama

User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

emina wrote:
v_nbls wrote:da li se netko bavi s Candle Magick.. ako da neka napise nesto... zapravo me konkretno zanimaju ona ulja sto se na pocetku mazu
-kako? od vrha prema dolje? ili od sredine prema gore pa od sredine pa prema dolje?
i koja su to ulja?
ona obicna - etericne? maslinovo - ono jestivo?
:?:
ma sad mi vise nista nije jasno... pa mi napisite vasa iskustva..kako vi to radite? i sve ostalo uz to....






(nakon svih tih godina - jos uvijek sam pocetnik :D
sto vise citam to manje znam :mrgreen: )
Koristi eterična ulja za početak koja ćeš naći u brojnim varijantama. Svako ulje korespondira određenom rezultatu tj. energiji. Npr. cimet (kojeg često koristim) korespondira privlačenju novca, zaštiti i ljubavi - univerzalna biljka pored koje ti gotovo ništa drugo ne treba... Drugi način je izrada ulja - koje je po meni puno bolja opcija, jer za vrijeme izrade unosiš određeni dio energija dok će industrijsko uvijek biti nijansu, hm... umjetnije. Kako teće izrada? Cimet u prahu pomiješa se sa jednakom količinom extra djevičanskog maslinovog ulja što bolje kvalitete. Hermetički se zatvori i ostavi stajati na toplom (ne vručem!) tamnom mjestu bez dodira sunca. Tako se kvasi 2 tjedna i povremeno promučka. Zatim se ostavlja na mjesečini za vrijeme punog mjeseca da bi se pročistilo od energija koje su skupljene prilikom proizvodnje. Može se i ritualno posvetiti. Eto ulje prvoklasne kvalitete sada je spremno za korištenje. No, za početak poslužit će i ono kupljeno eterično... Ovo vijedi za sve bilje koje se uvijek prvo mora osušiti (duže će trajati), rok uporabe je 8 mjeseci - tako dugo biljka ima ljekovita svojstva nakon čega se svojstva gube.

Dresing svijeće

Za privlačenje nekog rezultata svijeća se premazuje od vrha prema sredini, pa od dna prema sredini - u sredini suzbija se energija oba pola. Taj način koristi se u ritualima primjerice za privlačenje novca, zaposlenja, izlječenja i sl.

Ukoliko nešto želiš poništiti ili otjerati (primjerice loše navike, bolest, stare stvari, prepreke) radi se suprotan postupak - svijeća se premazuje od sredine prema dolje i od sredine prema gore.

Uvijek paziti da se po istom mjestu ne prelazi u suprotnim smjerovima. Za vrijeme premazivanja razmišljajte o namjeni. Također višak ulja na prstima premažite po mjestu trečeg oka i po ključnoj kosti.
-Interesantno i kvalitetno.
Ne znam je si probala izrađivati vlastite svijeće dodavajući svijeće, kristale/minerale, mirise/eterična ulja? To je meni bilo interesantno no zahtjeva dosta vremena.

Imam jednu knjigu koja se bavi ovim tehnikama i po ovome kako si napisala ne bi se čudio da smo koristili istu knjigu.

Osim toga, važno je usredotočiti se prilikom premazivanja svijeće na rad koji se namjerava izvoditi jer se magnetizira svijeća.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

I dežurni poslatičar uvijek napominje i inzistira....
uvek kada prepisujete nešto iz knjige, uvek navedite autora, tako da znamo da li je to napisao čika Magarac, Konj ili Paja Patak.

drugarica emina nikako to da shvati
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gost wrote:I dežurni poslatičar uvijek napominje i inzistira....
uvek kada prepisujete nešto iz knjige, uvek navedite autora, tako da znamo da li je to napisao čika Magarac, Konj ili Paja Patak.

drugarica emina nikako to da shvati
-Ovdje se u potpunosti slažem. Napisao bi autora da se mogu sjetiti knjige :oops: Ne samo da se navodi autor knjige nego ako se koriste materijali sa interneta neka se navede stranica.

S time da tekstovi sa "knjigasjenki.com" nije baš ni neki link za navođenje. Mislim, može ali neka se navedu i druge stranice jer dajem i ruke i noge da je sve sa knjigasjenki.com pokupljeno sa drugih izvora bilo da se radi o knjigama ili drugim linkovima....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

elem, ja sam i mislio na Eminu, koja to konstantno izbjegava.
Očito namjerno. No ne vidim razloga za to, ionako nitko neće povjerovati da su svi ti tekstovi njezino autorsko djelo.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply