Koncentracija - kako je usavršiti

Post Reply
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Koncentracija je sposobnost čovjeka da u potpunosti baci svu svoju pozornost na neku situaciju/objekt/informaciju i tako sam po sebi prebacuje svoju podsvjest na tu situaciju/objekt/informaciju i u sebi je čini važećom.

Mora se vježbati, primarna vježba koja MENI pomaže ( svi smo drukčiji, možda vam neće pasati, pa si nađite svoju tehniku koncentracije ) je ta da sjednem u sobu pustim muziku i buljim u vatru svijeće.
Kada u potpunosti prebacim misli na svijeću, nečujem muziku i održavam taj stadij mirnoće i koncentracije na plamen.
Ako se muzika čuje, fokusiram se bolje...

Nema tu neke posebne znanosti, sve je u vama i vi čete najbolje sebe naućiti. Radite po svome i pazite na što radite.

Pomažu vam i Mandale, talismani i slično. Osobno koristim Tibetansku Mandalu, pomaže mi koliko vjerujem u nju.... Sve je u vama, u krajnjoj liniji
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Hmmmm
Da do trebam naučiti...izolirati zvuk koji čujem...
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Evo još jedna metoda koju sam ja koristio neko vrijeme. Uzmite čisti, A4 bijeli papir i u sredini nacrtajte crnu točku. Neka ona bude nešto kao središte kružnice. Oko nje u promjeru koji sami odredite nacrtajte točke iste veličine, upadljivih boja. Cilj je da sve osim crne točke postane bijelo. Treptanje i neispavanost ometa.

Također, ova metoda se koristi kod umnih mapa, samo se fokusirate na sadržaj cijelog papira, ne na jedan dio. Ako želite zapamtiti neki spell, fokusirajte se na papir na kojem je zapisan.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Da bi poboljšala koncentraciju odlazila sam na željezničku stanicu gdje stalno prolaze teretni vagoni i buka je gotovo nepodnošljiva. Tamo sam čitala knjige dok nisam uspjela izolirati sve vanjske utjecaje i koncentraciju usmjeriti do maximuma.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

pa to je ista metoda kao moja :D
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja doma upalim muziku (što žešću i pojačam što više) i onda izoliram svaki zvuk, svako postojanje oko mene.

To je nemoguće kad sam u dnevnom boravku di su moji, jer oni svako malo mene nešto zovu pa kad se ne javim onda me prodrmaju... :(
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

pa to je ista metoda...
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Post Reply